Składany smartfon Huawei Mate Xs w Polsce za 9 999 zł
Huawei Mate Xs, drugi składany smartfon w rodzinie Huawei, będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od 16 marca w rekomendowanej cenie 9 999 zł.
Smartfon będzie można kupić w oficjalnym sklepie internetowym huawei.pl oraz w sklepie Huawei Warszawa w centrum handlowym Westfield Arkadia.
Smartfon Huawei Mate Xs został wyposażony w składany, 8-calowy wyświetlacz FullView, który pozwala na korzystanie z urządzenia jak z tabletu. Główny ekran przed rozłożeniem ma przekątną 6,6 cala, drugi – 6,38 cala. Dzięki wykorzystaniu materiałów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym i dwuwarstwowej strukturze polimerowej, obrazy wyświetlane na elastycznym ekranie smartfona wyróżniają się najwyższą jakością, nasyceniem kolorów i jasnością.
Łączność 5G
Sercem Huawei Mate Xs jest procesor Kirin 990 (5G) SoC. Układ został oparty na innowacyjnej architekturze Da Vinci, przez co wydajność pracy Mate Xs może być nawet 6 razy wyższa, a efektywność energetyczna 8 razy wyższa niż w przypadku innych rozwiązań dostępnych na rynku. Kirin 990 (5G) korzysta z 16-rdzeniowego procesora graficznego Mali-G76 GPU.
Smartfon Huawei Mate Xs obsługuje łączność 5G NSA oraz SA, a także funkcję inteligentnego wyboru sieci. Funkcja ta automatycznie wybiera optymalną sieć na podstawie siły sygnału, gwarantuje stabilne połączenie i prędkość pobierania danych.
Aparat fotograficzny
Aparat główny Huawei Mate Xs wyposażony jest w system czterech obiektywów SuperSensing Leica Quad Camera ułożonych pionowo wzdłuż bocznego paska smartfona. Aparat składa się z obiektywu głównego 40 MP, ultraszerokokątnego 16 MP, teleobiektywu 8 MP i obiektywu 3D Depth Sensing Camera z wykrywaniem głębi. System kamer obsługuje optyczną stabilizację obrazu OIS i stabilizację obrazu opartą na sztucznej inteligencji i umożliwia wykonanie zdjęcia z 30-krotnym zoomem hybrydowym. Czułość ISO aparatu głównego Huawei Mate Xs wynosi 204800, przez co użytkownik może cieszyć się wysoką jakością zdjęć nawet w słabym warunkach oświetleniowych.
Nowa odsłona wielozadaniowości
Składany wyświetlacz Huawei Mate Xs pozwala użytkownikowi na wykorzystanie pełni funkcjonalności zarówno smartfona, jak i tabletu, a fizyczne zapięcie w postaci przycisku na pasku bocznym gwarantuje bezpieczeństwo codziennego użytkowania.
Funkcja Multi-Window wirtualnie dzieli rozłożony ekran 8-calowy na dwa niezależne obszary robocze, a użytkownik może na przykład pracować z dokumentami i prowadzić rozmowę na czacie bez przełączania okien pomiędzy aplikacjami.
Huawei Mate Xs obsługuje również funkcję Multi-screen Collaboration, która pozwala na przesyłanie plików między smartfonem opartym na Androidzie i laptopem korzystającym z oprogramowania Windows. Dodatkowo funkcja umożliwia sterowanie obydwoma urządzeniami z jednego wyświetlacza.
Obsługę smartfona ułatwia także stacja dokująca umieszczona w dolnej części ekranu, która może zostać wykorzystana do szybkiego uruchamiania wybranych aplikacji. Nawet, gdy dwie aplikacje są jednocześnie otwarte, można uruchomić trzecią za pomocą funkcji Floating Window. Pozwala ona na wykonywanie drobnych zadań, takich jak odpowiadanie na wiadomości tekstowe bez wychodzenia z bieżących aplikacji.
Huawei Mate Xs działa na autorskiej nakładce Huawei EMUI 10.0.1. Smartfon został wyposażony w baterię o pojemności 4500 mAh wraz ze wsparciem dla superszybkiego ładowania SuperCharge 65W.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries

STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu
W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.