Niewyspany i zestresowany? Nowoczesny smartwatch może pomóc
Obecna sytuacja na świecie mocno wpłynęła na nasze samopoczucie – sprawiła, że stresujemy się bardziej niż przed pandemią, a cierpi na tym nasz sen. Obecnie, już co trzeci Polak przyznaje, że z powodu stresu zmaga się z problemami ze snem i nie jest zadowolony z jego jakości, przez co rano czuje rozdrażnienie i… jeszcze większy stres. Z pomocą może przyjść zmiana nawyków oraz... innowacyjna technologia w postaci inteligentnego zegarka Huawei Watch GT 2 Pro.
Jak radzić sobie ze stresem? Oczywiście najważniejsza jest próba zminimalizowania poziomu stresu, między innymi dzięki ćwiczeniom fizycznym i relaksacyjnym czy zmianie nawyków dietycznych, równolegle powinniśmy też zadbać o higienę snu. Składają się na nią właściwe nawyki, na przykład ustalenie stałej godziny wstawania rano czy pory na kolację, ale również zadbanie na przykład o właściwie oświetlenie w sypialni.
Coraz więcej Polaków sięga też po inteligentny sprzęt elektroniczny, który wspomaga dbanie o właściwą jakość snu poprzez dostarczanie niezbędnych informacji o jakości nocnego odpoczynku. Jak wynika z badań Ipsos przeprowadzonych na zlecenie Huawei, już blisko połowa zapytanych respondentów przyznaje, że aplikacje i urządzenia elektroniczne są pomocne w wspieraniu w walce ze stresem oraz służy polepszaniu jakości nocnego odpoczynku. Jakie dokładnie funkcje smartwatcha są pomocne w staraniach o zdrowszy sen?
Wybrane, inteligentne zegarki, jak na przykład Huawei Watch GT 2 Pro, wyposażone są już w specjalne technologie, które pozwalają poznać swój organizm, a także wyrobić w sobie nawyk przestrzegania higieny snu. Taki smartfon, noszony podczas snu, rozpoznaje poszczególne etapy nocnego odpoczynku, takie jak godzina zaśnięcia, obudzenia, przejścia w fazę snu głębokiego lub płytkiego oraz wyjścia z tych faz. Równolegle, inteligentny zegarek dopasowuje do analizy snu, dane dotyczące tętna oraz oddechu, a następnie synchronizuje wszystkie informacje z aplikacją Huawei Zdrowie. Po przebudzeniu, użytkownik ma wgląd w kompleksowe informacje na temat jakości snu, które można porówynać w różnych przedziałach czasowych, na przykład tygodniowych czy miesięcznych. Co więcej, smartwatch nie tylko pozwala sprawdzić przebieg snu, ale również umożliwia zidentyfikowanie ewentualnych problemów z jego jakością, na podstawie sześciu kategorii zaburzeń. Inteligentny zegarek diagnozuje potencjalną przyczynę zaburzeń i wysyła spersonalizowane porady, w jaki sposób poprawić jakość snu.
Inteligentne smartwatche wyposażone w technologię analizy jakości snu są zazwyczaj bardzo uniwersalnymi rozwiązanami, opracowanymi z myślą o szerokim gronie użytkowników. Można je sparować z praktycznie każdym smartfonem, bez wględu na system operacyjny czy markę. Tak samo jest z Huawei Watch GT 2 Pro. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem operacyjnym Andorid i iOS. Wystarczy pobrać i zainstalować na telefonie aplikację Huawei Zdrowie, służącą do analizy zbieranych przez smartwatch danych i z jej pomoca sparować smartfon z zegarkiem. Aplikacja dostępna jest do ściągnięcia za pomocą kodu QR znajdującego się na pudełku smartwatcha lub można ją też pobrać ze sklepu Huawei AppGallery lub z innych oficjalnych sklepów z aplikacjami.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries

STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego
Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Inwestycje
Rynek domów prefabrykowanych może do 2030 roku być wart 7 mld zł. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.