Komunikaty PR

Inteligentny zamek tedee z certyfikatem Approved Smart Home Product

2020-12-01  |  01:00
Biuro prasowe

Zamek tedee został doceniony za wiele funkcji, a przede wszystkim za wysoki poziom bezpieczeństwa. AV-TEST zwróciło szczególną uwagę na fakt, że tedee to najmniejszy i najcichszy ze smart locków przebadanych do tej pory przez to laboratorium.

AV-TEST testował i oceniał tedee w zakresie danych technicznych, aplikacji, bezpieczeństwa transmisji Bluetooth i komunikacji z serwerem oraz polityki prywatności. Podsumowanie całego testu można przeczytać poniżej.

Jesteśmy dumni, że tedee otrzymał prestiżowy certyfikat Approved Smart Home Product AV-TEST. Tym bardziej, że mamy bardzo dużą konkurencję, a lista dostępnych na rynku smart-locków robi się coraz dłuższa. Jednak to tedee jest najmniejszym i najmocniejszym inteligentnym zamkiem na rynku. Wyróżnienie AV-TEST jest dla nas zarówno dużą nobilitacją, jak i motywacją do dalszej pracy nad rozwojem oraz integracją naszego zamka z popularnymi systemami smart home – mówi Andrzej Kaszycki, wiceprezes zarządu tedee.

– Cieszymy się, że smart lock tedee powered by Gerda został nagrodzony certyfikatem AV-TEST. To efekt pracy kilku podmiotów oraz wieloletniego doświadczenia i ekspertyzy firmy Gerda w zakresie bezpieczeństwa i innowacji. W najbliższym czasie dalej będziemy pracowali nad rozwojem i integracją tedee z kolejnymi aplikacjami i systemami smart home – komentuje Paweł Bijata, dyrektor ds. marketingu w firmie Gerda.

Dane techniczne

System tedee składa się z zamka, wkładki GERDA oraz dodatkowego bridge'a, który umożliwia zdalne sterowanie zamkiem. Zamek można zamontować na wkładkach innych producentów[1] za pomocą specjalnego adaptera.

Aplikacja

AV-TEST poddało aplikację tedee analizie statycznej i dynamicznej. Kod źródłowy aplikacji jest mocno zaciemniony, co ma ogromną zaletę. Sprawia bowiem, że jest on trudniejszy do zrozumienia i utrudnia napastnikom analizę i rozszyfrowanie funkcji związanych z bezpieczeństwem. Warto przy tym zauważyć, że rozwój aplikacji nie opierał się wyłącznie na praktyce Security by Obscurity (ukrywanie detali dotyczących implementacji). Dzięki zastosowaniu przypinania certyfikatów (certificate pinning), nie można było podsłuchać ani zmanipulować komunikacji pomiędzy aplikacją i serwerami tedee. Podczas testu nie można było wykryć żadnej niezaszyfrowanej i niezabezpieczonej komunikacji, ani z zamkiem tedee za pośrednictwem Bluetooth, ani online.

Bluetooth i komunikacja online

Komunikacja Bluetooth jest w tedee zaszyfrowana zgodnie z najnowszym standardem i tym samym zabezpieczona przed atakami z zewnątrz. Komunikacja pomiędzy aplikacją i chmurą, jak również pomiędzy chmurą i bridgem tedee, była przez cały czas szyfrowana przy pomocy protokołu TLS1.2.

Prywatność

Brak przejrzystości w obszarze prywatności, na który uwagę zwróciło AV-TEST, został poprawiony przez tedee w rekordowo krótkim czasie. Zyskał na tym pozytywny wizerunek produktu w sferze prywatności. Informacje o uprawnieniach i trackerach zostały szczegółowo opisane. Zdaniem ekspertów z centrum testów, można dodać jeszcze kilka drobnych elementów w celu dalszego zwiększenia przejrzystości. Podkreślają oni jednocześnie, że na tym polu są z tedee w stałym kontakcie.

Wnioski

Zamek tedee może dołączyć do grona produktów, których bezpieczeństwo nie jest jedynie dodatkiem, lecz fundamentem całego projektu. Dzięki naszej współpracy producent poprawił politykę prywatności i wzorowo poradził sobie ze wszystkimi aspektami przeprowadzonych testów certyfikacyjnych.  Dlatego AV-TEST przyznaje zamkowi i bridge'owi tedee certyfikat "Approved Smart Home Product".

 


[1] wyłącznie na wkładkach z tak zwanym „bezpiecznym sprzęgłem”

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gadgety BRAK ZDJĘCIA
2021-01-13 | 10:00

Masz smartwatch lub słuchawki Huawei? Łącz je ze smartfonami innych marek

Jeśli używasz smartwatcha lub bezprzewodowych słuchawek Huawei, możesz je z łatwością połączyć ze smartfonem dowolnej marki, niezależnie od tego, czy działa on w oparciu o system Android, czy iOS. Huawei wystartował z kampanią
Gadgety Niewyspany i zestresowany? Nowoczesny smartwatch może pomóc
2021-01-05 | 15:03

Niewyspany i zestresowany? Nowoczesny smartwatch może pomóc

Obecna sytuacja na świecie mocno wpłynęła na nasze samopoczucie – sprawiła, że stresujemy się bardziej niż przed pandemią, a cierpi na tym nasz sen. Obecnie, już co trzeci Polak
Gadgety Western Digital prezentuje bezprzewodową ładowarkę z funkcję backupu danych
2020-12-15 | 12:00

Western Digital prezentuje bezprzewodową ładowarkę z funkcję backupu danych

Firma Western Digital wprowadziła do oferty nowe produkty, idealnie wpisujące się w potrzeby użytkowników poszukujących szybkiej i niezawodnej ładowarki bezprzewodowej do urządzeń

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kosmos

Pandemia opóźniła część projektów kosmicznych, choć nie zahamowała rozwoju branży. Rok 2021 ma przynieść kolejne istotne misje

Choć większość świata zwolniła w 2020 roku w związku z pandemią, przemysł kosmiczny ruszył do przodu. Para astronautów po raz pierwszy wystartowała na orbitę prywatnym statkiem kosmicznym, na Marsa ruszyły trzy oddzielne misje, a setki milionów kilometrów od Ziemi robot przechwycił największą próbkę asteroidy w historii. Jednocześnie wiele firm z sektora kosmicznego boryka się z problemami, zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa, które na ogół stanowią większość podmiotów komercyjnych. Tymczasem jakiekolwiek opóźnienia w dostarczaniu materiałów oznaczają albo ogromny wzrost kosztów, albo konieczność rezygnacji z misji.

Medycyna

Można już skorzystać z testów wykrywających COVID-19 w zaledwie pięć minut. Dostępne są także superszybkie i skuteczne testy molekularne

Tylko w Polsce od początku pandemii koronawirusa przeprowadzono blisko 8 mln testów. Początkowo popularnością cieszyły się zwłaszcza testy PCR, które potwierdzają lub wykluczają chorobę COVID-19. Obecnie, podczas drugiej fali, częściej wykonywane są testy na przeciwciała, które pozwalają określić, czy dana osoba przeszła już chorobę. Na rynku pojawiają się kolejne, superszybkie testy, które wykrywają koronawirusa  w ciągu kilku minut, jednak mają mniejszą wiarygodność niż testy PCR. W Polsce można wykonać tzw. ultraekspresy, czyli test molekularny RT-PCR, który wyniki podaje do trzech godzin po badaniu.