Funkcja Circle to Search już dostępna na wybranych smartfonach Motorola
7 listopada 2024 r.: Wyobraź sobie, że możesz wyszukiwać dowolne informacje bez konieczności przełączania aplikacji i wystarczy do tego prosty gest na ekranie. Tak właśnie działa funkcja Circle to Search od Google, która jest już dostępna na wybranych smartfonach Motorola. Mogą z niej korzystać polscy użytkownicy modeli motorola edge 50 ultra oraz razr 50 ultra.
Łatwiejsze wyszukiwanie dzięki partnerstwu z Google
Motorola, dzięki bliskiej współpracy z Google, zawsze stara się dostarczać użytkownikom swoich smartfonów z Androidem najnowocześniejsze i najbardziej aktualne rozwiązania. Dzięki temu korzystanie z urządzeń staje się bardziej intuicyjne, a bazujące na sztucznej inteligencji rozwiązania pomagają w dostępie do informacji.
Funkcja Circle to Search (Zaznacz, aby wyszukać) bazuje na gestach ekranowych. Aby uruchomić nową funkcję należy w normalnym trybie nawigacji przytrzymać przycisk ekranu głównego lub przytrzymać przycisk nawigacji (dostępny w trybie nawigacji za pomocą gestów). Po zakreśleniu, wyróżnieniu lub dotknięciu obiektu widocznego na ekranie, dzięki Circle to Search można natychmiast uzyskać dodatkowe informacje z wyszukiwarki Google - bez wychodzenia z aktywnej aplikacji. Funkcja działa niezależnie od tego czy korzystamy z przeglądarki, dowolnej aplikacji, czy też przeglądamy zdjęcia lub oglądamy materiały wideo. Jest ona także w stanie zidentyfikować odtwarzany na smartfonie utwór muzyczny.
Polscy użytkownicy flagowca motorola edge 50 ultra oraz składanego modelu motorola razr 50 ultra z funkcji Circle to Search mogą skorzystać już dziś. Wystarczy pobrać najnowszą aktualizację systemową dostępną dla obu urządzeń. Wkrótce zadebiutuje ona także na drugiej z tegorocznych „klapek” – modelu motorola razr 50.
Gemini Live, czyli AI na zewnętrznym ekranie razr
Rozwijana przez Google sztuczna inteligencja Gemini, która wprowadza szereg nowości w stosunku do dobrze znanego Asystenta Google, w wybranych krajach jest już wspierana na zewnętrznych wyświetlaczach smartfonów motorola razr 50 ultra oraz razr 50. Dzięki temu użytkownicy obu urządzeń mogą prowadzić bardziej naturalną konwersację z systemowym asystentem bez konieczności ich otwierania. Gemini Live pamięta poprzednie wątki rozmowy i umożliwia prostszą oraz bardziej intuicyjną obsługę urządzenia.
Korzystając ze wskazówek Gemini Live można nie tylko uzyskać informacje, ale też poprosić smartfon o rozwiązanie zadań, zasugerowanie pomysłów czy też wsparcie w burzy mózgów, tworzeniu prezentacji, czy planowaniu wydarzeń. Zdolności konwersacyjne najnowszej odsłony Gemini umożliwiają w ogromnym stopniu pominięcie pisania – głównym kanałem komunikacji z AI staje się teraz rozmowa[1].
Partnerstwo pomiędzy Google a firmą Motorola gwarantuje dostęp do narzędzi, które mogą być przydatne nie tylko w pracy, ale także w codziennym życiu. Motorola zamierza kontynuować współpracę z Google w celu dostarczania użytkownikom kolejnych modeli swoich smartfonów jak najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań.
Dodatkowe informacje dla mediów:
- Oficjalna strona marki Motorola: https://www.motorola.com/pl/
- Przewodnik Google po funkcji Circle to Search (w języku polskim): https://support.google.com/websearch/answer/14508957?hl=pl
[1] Funkcja Gemini Live jest dostępna na wybranych urządzeniach i wymaga posiadania subskrypcji Gemini Advanced. Pełna funkcjonalność usługi AI od Google dostępna jest obecnie wyłącznie w języku angielskim i działa na wybranych rynkach.
Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
realme GT 7 Pro – flagowiec z procesorem Snapdragon 8 Elite: wydajność Androida
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.