Komunikaty PR

Panasonic prezentuje nową kamerę naramienną AJ-CX4000GJ

2019-09-16  |  15:00
Biuro prasowe

Podczas targów IBC 2019 firma Panasonic zaprezentowała nową naramienną kamerę transmisyjną
4K AJ-CX4000GJ. Produkt, który zostanie wprowadzony na rynek w grudniu 2019 r. jest następcą naręcznej kamery AG-CX350 i pierwszym modelem z serii kamer 4K „CX”. Urządzenie pozwala na nagrywanie wysokiej jakości obrazów 4K i HDR dzięki wydajnemu 10-bitowemu kodekowi HEVC. Zapewnia też łączność IP (NDI | HX) i streaming HD na żywo.

AJ-CX4000GJ to kamera typowa do zastosowań telewizyjnych z mocowaniem B4 i wymiennym obiektywem. Jest wyposażona w duży czujnik obrazu (11 MP) i umożliwia rejestrowanie materiału w wysokiej jakości 4K (UHD) z rozdzielczością poziomą 2000 linii telewizyjnych. Jest także kompatybilna z HDR oraz zgodna z BT.2100 i BT.2020.

Wydajny i wysokiej jakości kodek HEVC jest przystosowany do nagrywania obrazów 4K. Dzięki niemu możliwe jest długie nagrywanie w jakości 4K/10-bit, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad szybkością transmisji i zużyciem pamięci. Do zapisania materiału można wykorzystać kartę expressP2, zapewniającą niezawodność i szybką transmisję danych lub kartę microP2 gwarantującą niskie koszty eksploatacji (można również użyć karty SDXC). Kamera obsługuje także nagrywanie „AVC-ULTRA” CODEC (HD) z konwencjonalnej serii P2HD i oferuje wyjście UHD 60p/50p 10-bit 4:2:2 przez wyjście 12G-SDI.

Ponadto model AJ-CX4000GJ zapewnia innowacyjne rozwiązania sieciowe. Obrazy mogą być przesyłane w trybie HD do internetowych serwisów streamingowych za pomocą funkcji ‘Direct Streaming’ kompatybilnych z RTSP, RTMP i RTMPS. Terminal LAN, wyposażony w mechanizm blokujący (kompatybilny z 1000BASE-T), obsługuje łączność NDI | HX. Transmisja i sterowanie kamerą jest możliwe za pomocą połączenia IP, a model może zostać zintegrowany z systemem nagrywania / transmisji w połączeniu ze zdalną kamerą Panasonic.

Kamera AJ-CX4000GJ oferuje wysokiej jakości obrazy 4K wymagane w branży nadawczej, szczególnie przy transmisjach z wydarzeń sportowych i nagrywaniu dokumentów.

Więcej informacji na temat profesjonalnych kamer Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K Biuro prasowe
2020-01-17 | 01:00

NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K

Jest on idealny dla grafików, fotografów i producentów wideo oraz dla profesjonalnych zastosowań, w których jakość obrazu i dokładność reprodukcji barw mają
Foto i wideo Olympus prezentuje nowy model aparatu
2019-10-17 | 09:00

Olympus prezentuje nowy model aparatu

Kompaktowy, lekki i odporny na pył, zachlapania i mróz – to najważniejsze cechy nowego modelu aparatu OM-D E-M5 Mark III. Marka Olympus swój nowy produkt kieruje do średnio
Foto i wideo Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019
2019-09-18 | 12:00

Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019

W dniach 8-10 listopada odbędzie się największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa urządzeń audio i video – Audio Video Show 2019. Jak co roku goście zobaczą

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.