Komunikaty PR

Panasonic na IBC 2019

2019-09-11  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania Panasonic ( 1.36 MB )

Z okazji 10-lecia wiodącej na rynku linii kamer PTZ Panasonic, firma prezentuje podczas tegorocznych targów IBC swoją najszerszą jak dotąd ofertę rozwiązań zrobotyzowanych. Uczestnicy mogą zobaczyć najnowsze kamery i sterowniki Panasonic PTZ w akcji w różnych zastosowaniach, podczas transmisji na żywo z wydarzeń sportowych, imprez masowych w plenerze oraz wewnątrz budynku, a także podczas transmisji wydarzeń korporacyjnych oraz wykładów.

Wiele nowości PTZ

Na stoisku Panasonic prezentowana jest kompaktowa kamera 4K PTZ AW-UE4 wyposażona w ultra-szerokokątny obiektyw. Kąt widzenia 111° i wyjścia wideo za pomocą trzech interfejsów (HDMI, LAN i USB), sprawiają, że AW-UE4 jest idealna zarówno do filmowania dużych i małych obszarów, jaki i zatłoczonych przestrzeni e-sportowych.

Wyposażona w pojedynczy kabel do transmisji wideo, sterowania i zasilania, AW-UE4 obsługuje Power over Ethernet i może być używana jako kamera USB zasilana z komputera. Model wyróżnia się wysoką wydajnością dzięki kompatybilności z protokołem RTMP (Real-Time Messaging Protocol) do bezpośredniego przesyłania wideo do serwisów streamingowych. Doskonale nadaje się do produkcji na żywo. Kamera będzie dostępna na rynku tej jesieni w sugerowanej cenie detalicznej 1190 €.

Kamera Panasonic 4K PTZ AW-UE150 wykorzystuje szereg nowości technologicznych, które zaprezentowane będą na IBC. Dzięki obsłudze protokołu FreeD AW-UE150 jest pierwszym modelem PTZ kompatybilnym z aplikacjami Virtual Studio i AugmentedReality. Jest to również pierwsza kamera PTZ zdolna do przesyłania sygnałów 4K w formatach 50 / 60p. Ma przy tym najszerszy na rynku kąt widzenia 75,1°.

Oprócz kamer prezentowane są najnowsze kontrolery zdalnego sterowania AW-RP150 i AW-RP60 uzupełniające kompleksową ofertę PTZ firmy Panasonic.

AW-RP150 ma podobne funkcje co AW-RP120, oferując przy tym takie ulepszenia, jak nowym joystick pozwalający na obsługę kontrolera jedną ręką (sterowanie PTZ lub Focus) oraz duży ekran dotykowy LCD do monitorowania i regulowania ustawień menu. Konstrukcja joysticka z kołyską pozwala jedną ręką regulować ruch kamery oraz kontrolować zoom i ostrość.

Zaprezentowany został też nowy kontroler zdalnego sterowania AW-RP60. Wyposażony w duży ekran LCD do wyświetlania menu GUI, oferuje doskonałą widoczność oraz wygodny joystick dla płynnej kontroli. Model jest kompatybilny ze wszystkimi aktualnymi kamerami PTZ Panasonic. Dzięki ulepszonemu interfejsowi graficznemu wszystkie ważne informacje o kamerach, takie jak przysłona, powiększenie i ostrość są zawsze widoczne bezpośrednio na ekranie. Kontroler AW-RP60 pozwala obsługiwać do 200 kamer w 20 grupach i zarządzać 100 presetami. Kontroler może być zasilany poprzez PoE, umożliwiając łatwą integrację. Nowy model będzie dostępny od października.

- Seria kamer PTZ szybko stała się wiodącym rozwiązaniem na rynku średniej i wysokiej klasy zdalnych produkcji za sprawą trzech innowacji – mówi Sivashankar Kuppusamy, EMEA Marketing Manager w Panasonic Professional Video Systems Business. – Kamery PTZ zostały zaprojektowane tak, by zapewnić wysokiej jakości obraz z naturalnym odwzorowaniem kolorów, pozwalając na regulację kolorów porównywalną z flagowymi kamerami studyjnymi Panasonic. Ta jakość obrazu idzie w parze z łatwością obsługi, a system zapewnia dokładny i płynny ruch podczas pracy. Wreszcie, innowacyjne rozwiązania Panasonic w zakresie przepływu pracy pozwalają obniżać koszty operacyjne wielu naszych klientów o różnych wymaganiach dotyczących zastosowania kamer.

Rozwiązania zrobotyzowane

Asortyment kamer PTZ uzupełnia szereg rozwiązań zrobotyzowanych innych firm, które oferują nowy poziom sterowania ruchem kamer w produkcjach na żywo. TecnopointTuning to zaawansowany zrobotyzowany system, który gwarantuje płynność ruchu kamer PTZ Panasonic z możliwością wykorzystania różnych kombinacji zmotoryzowanych wózków, kolumn teleskopowych oraz prowadnic sufitowych i podłogowych.

Panasonic i Polecam opracowali wspólnie system Panapod dla kamer zautoamtyzowanych, który pozwala na montaż do 5 kamer PTZ jednocześnie za pomocą dedykowanych przełączników nożnych lub kontrolerów z regulacją wysokości od 1,5 m do 3 m. Panapod zapewnia dyskretną pozycję kamery, idealną dla widzów, nie zakłócając pracy artysty, graczy czy prezentera.

Z kolei KST-CamBot.system to rozwiązanie do sterowania ruchami kamery zautomatyzowanej, które ma na celu usprawnienie pracy w studiach telewizyjnych. Dzięki innowacyjnej koncepcji system zapewnia wysoką precyzję ruchów kamer w ograniczonej przestrzeni. W oparciu o interfejs oprogramowania ramię robota może być w pełni zautomatyzowane dzięki powtarzalności odwzorowania trajektorii. Połączenie KST-CamBot.system i kamery typu box AK-UB300 lub serii Varicam stanowi rozwiązanie przystosowane do produkcji 4K, które można oferować studiom telewizyjnym – do transmisji wiadomości i wydarzeń sportowych, a także przy rejestracji koncertów, pokazów rozrywkowych i wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej. System sterowania wykorzystuje  protokół IP, zapewniając elastyczną, zdalną konfigurację.

Więcej informacji na temat profesjonalnych kamer Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K Biuro prasowe
2020-01-17 | 01:00

NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K

Jest on idealny dla grafików, fotografów i producentów wideo oraz dla profesjonalnych zastosowań, w których jakość obrazu i dokładność reprodukcji barw mają
Foto i wideo Olympus prezentuje nowy model aparatu
2019-10-17 | 09:00

Olympus prezentuje nowy model aparatu

Kompaktowy, lekki i odporny na pył, zachlapania i mróz – to najważniejsze cechy nowego modelu aparatu OM-D E-M5 Mark III. Marka Olympus swój nowy produkt kieruje do średnio
Foto i wideo Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019
2019-09-18 | 12:00

Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019

W dniach 8-10 listopada odbędzie się największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa urządzeń audio i video – Audio Video Show 2019. Jak co roku goście zobaczą

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Biotechnologia

Nowa strategia CERN ma pomóc odkryć tajemnice Wszechświata. Naukowcy będą też opracowywać rewolucyjne technologie i innowacyjne terapie medyczne [DEPESZA]

Medycyna, biotechnologia, sztuczna inteligencja czy robotyka – to tylko część obszarów, nad którymi będą w najbliższych latach pracować naukowcy ze Starego Kontynentu. Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN ogłosiła niedawno strategię, która określa przyszłość badań w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych. Priorytetami będą badanie bozonu Higgsa, czyli cząstki elementarnej, która może wyjaśnić tajemnice Wszechświata, oraz badanie granicy wysokoenergetycznej.

E-commerce

Pandemia przyspiesza rozwój aplikacji mobilnych do walki z jej skutkami. Wiele z nich pozwala firmom na wyeliminowanie bezpośredniego kontaktu z klientem

Restrykcje pandemiczne utrudniły prowadzenie biznesów, w których kontakt z klientem stanowi podstawę działania. Na ratunek przyszły rozwiązania mobilne – aplikacje smartfonowe umożliwiły przeniesienie procesów sprzedażowych do sieci czy nawiązanie kontaktu z partnerem biznesowym za pośrednictwem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych. Potencjał aplikacji mobilnych w ograniczaniu skutków pandemii doceniają nawet te biznesy, które dotychczas nie korzystały z żadnych rozwiązań mobilnych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.