Komunikaty PR

Jak fotografować i filmować w ekstremalnych warunkach

2019-03-01  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Burzyńska
studio PRowokacja Agencja Public Relations

ul. Wólczańska 125
90-521 Łódź
biuro|studioprowokacja.pl| |biuro|studioprowokacja.pl
691910037
www.studioprowokacja.pl

W najbliższy poniedziałek 4 marca odbędą się warsztaty dla fotografów zainteresowanych specyfiką pracy w warunkach ekstremalnych oraz wytrzymałością i funkcjonalnością sprzętu. Spotkanie jest bezpłatne. Warsztaty poprowadzi doświadczony fotograf Jacek Bonecki, który fotografował i filmował m.in. podczas Rajdu Dakar. 

Jacek Bonecki fotografuje i filmuje rajdy od 18 lat. Jak sam mówi: "Dakar to wieczna gonitwa. Na normalne robienie zdjęć z reguły nie ma czasu, fotografować należy w każdej sytuacji. To wyzwanie i dla fotografa i dla sprzętu". Podczas 5-godzinnych warsztatów w Sklep Bez Nazwy będzie zatem okazja do porozmawiania z nim o wszystkich aspektach pracy w trudnych, wręcz ekstremalnych warunkach. Podczas spotkania będzie możliwość zobaczenia zdjęć i filmów wykonanych sprzętem Fujifilm podczas różnych wypraw, a także prezentacja aparatów i obiektywów.

Bezlusterkowce Fufjifilm ze względu na swoją uniwersalność, szybkość działania, odporność na trudne warunki i zaawansowaną optykę odnajdują się podczas fotografowania najtrudniejszych tematów fotograficznych. Czy to Rajd Dakar, regaty najszybszych żaglowców Antigua Sailing Weeks, nocne pokazy lotnicze, szybkie maszyny bojowe, akrobacje kitesurfingowe – tam wszędzie sprawdzają się tylko profesjonalne modele aparatów X-T2, X-T3, X-H1. Wspomniane wydarzenia to także dobry sprawdzian dla nowych obiektywów Fujifilm XF 200mm f/2,  XF 8-16mm f/2.8 oraz tych o już ugruntowanej pozycji wśród użytkowników X'ów: XF 100-400mm, XF 16-50mm, XF 50-140mm.

Podczas warsztatów do dyspozycji uczestników będą między innymi: X-T2, X-T3, X-H1, X-PRO2, GFX 50R oraz szerokie spektrum obiektywów z serii XF. Warsztaty zaczynają się o godz. 15.00 i są bezpłatne, nie ma też obowiązku zapisu na nie, wystarczy po prostu przyjść i zabrać ze sobą swoją kartę SD.

MIEJSCE:
poniedziałek 4 marca 2019 r., godz. 15.00, Sklep Bez Nazwy Wonder Photo Shop Concept by Fujifilm, Plac Konstytucji 5, Warszawa
https://web.facebook.com/events/407814363321794/?active_tab=about
Zapraszamy na fotograficzną wyprawę do Afryki, Ameryki Południowej oraz Północnej, Rumuni, na Karaiby, Sri Lankę i pod polskie niebo.

PROGRAM:
15:00 - 17:00  - powitanie gości, prezentacja aparatów, obiektywów i przegląd zdjęć oraz filmów wykonanych sprzętem Fujifilm.
17:00 - 18:30 - testy sprzętu
około g. 20:00 - zakończenie

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Foto i wideo NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K Biuro prasowe
2020-01-17 | 01:00

NEC MultiSync® PA311D – 31-calowy monitor 4K

Jest on idealny dla grafików, fotografów i producentów wideo oraz dla profesjonalnych zastosowań, w których jakość obrazu i dokładność reprodukcji barw mają
Foto i wideo Olympus prezentuje nowy model aparatu
2019-10-17 | 09:00

Olympus prezentuje nowy model aparatu

Kompaktowy, lekki i odporny na pył, zachlapania i mróz – to najważniejsze cechy nowego modelu aparatu OM-D E-M5 Mark III. Marka Olympus swój nowy produkt kieruje do średnio
Foto i wideo Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019
2019-09-18 | 12:00

Największa w Polsce giełda winyli na Audio Video Show 2019

W dniach 8-10 listopada odbędzie się największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa urządzeń audio i video – Audio Video Show 2019. Jak co roku goście zobaczą

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.