FORVIA zwiększyła wydajność logistyki dzięki flocie robotów MiR
Inwestycja w 14 robotów MiR dała kluczowemu dostawcy części samochodowych stabilność i niezawodność produkcji w jego czeskim zakładzie, a także zwrot z inwestycji w mniej niż 2 lata
PRAGA, Czechy, 4 stycznia 2023 - FORVIA, jedna z wiodących firm w branży technologii motoryzacyjnej, zwiększyła swoją efektywność logistyczną, wzmocniła stabilność procesów produkcyjnych i zmniejszyła ryzyko związane z bezpieczeństwem dzięki flocie robotów MiR. Okres zwrotu z inwestycji w 14 robotów w zakładzie Faurecia Clean Mobility w Písku (Czechy) wyniósł mniej niż dwa lata.
Obecnie w Písku zainstalowanych jest 14 robotów MiR. Siedem z nich, głównie MiR600 o dużej ładowności, pracuje w obszarze wyrobów gotowych, dostarczając puste palety na linie montażowe i odbierając pełne palety do obszaru logistyki. Drugi obszar, w którym działają roboty MiR250, to dostarczanie komponentów z magazynu na linie montażowe. Roboty w zakładzie są wykorzystywane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na wszystkich trzech zmianach.
Przed rozpoczęciem automatyzacji logistyka na hali produkcyjnej opierała się głównie na procesach ręcznych, wózkach widłowych i urządzeniach sztaplujących. W związku z tym, że ryzyko urazów
i chorób zawodowych było wysokie, firma zdecydowała się zautomatyzować najcięższe i najmniej bezpieczne procesy. Głównym celem było wprowadzenie technologii, która zwiększy zarówno poziom bezpieczeństwa, jak i efektywności.
"Jednym z głównych wyzwań projektu było wdrożenie elastycznego środowiska logistycznego, potrafiącego dopasowywać się do ciągle zmieniających się potrzeb na hali produkcyjnej naszego zakładu" - powiedział Martin Horáček, Supply Chain Operations Manager w Faurecia Clean Mobility Europe. "Środowisko naszej hali produkcyjnej jest niezwykle żywe i zmienne, różne urządzenia logistyczne, w tym paletyzatory, wózki, wózki widłowe itp. spotykają się z ludźmi obsługującymi linie produkcyjne. Autonomiczne roboty mobilne z Mobile Industrial Robots (MiR) okazały się najlepszą odpowiedzią na potrzeby tego zakładu."
Oprogramowanie MiR Fleet służy do organizacji misji i przy wykorzystaniu wewnętrznego skryptu pomaga zoptymalizować przepływ logistyczny do linii produkcyjnych i między nimi. Cała komunikacja z drzwiami, bramami, maszyną pakującą itp. jest w pełni automatyczna i nie wymaga pomocy operatorów. Celem na przyszły rok jest integracja MiR Fleet z firmowym systemem ERP.
Roboty mobilne MiR zapewniają klientowi pełną autonomię umożliwiającą łatwe wyznaczanie nowych tras bez dodatkowych taśm magnetycznych lub innych fizycznych znaczników, niezbędnych przy stosowaniu innych technologii intralogistycznych. Są inteligentne, potrafią rozpoznać ludzi na hali produkcyjnej i mogą zatrzymać lub ominąć osoby, które znajdują się w pobliżu bez zmniejszenia wydajności, ponieważ unikają wąskich gardeł. Wszystkie te cechy umożliwiają bezproblemową współpracę AMR i ludzi we wspólnym środowisku produkcyjnym.
Ogólne korzyści z wdrożenia robotów mobilnych MiR obejmują trzy główne obszary. Pierwszym
z nich jest poprawa bezpieczeństwa poprzez wyeliminowanie wózków widłowych z hali produkcyjnej. Drugim jest zwiększona produktywność we wszystkich obszarach działalności. I wreszcie, ważny aspekt finansowy: w Faurecii Písek okres zwrotu z inwestycji w roboty MiR był krótszy niż 2 lata.
"Roboty mobilne, funkcjonując tak samo w pracy na wszystkich trzech zmianach, pomagają nam wprowadzić większą dyscyplinę na hali produkcyjnej i sprawiają, że nasze procesy są stabilniejsze i bardziej niezawodne. To, co najbardziej w nich cenimy, to ich autonomia, co oznacza, że mogą swobodnie poruszać się po hali produkcyjnej bez żadnego dodatkowego osprzętu," dodał Martin Horáček.
Więcej szczegółów można znaleźć w filmie i opisie studium przypadku na stronie https://www.mobile-industrial-robots.com/case-studies/mir250-mir600-forvia-czech-republic/
Zdjęcia z Forvii do pobrania tutaj: https://we.tl/t-VlWnDiJHyT
O firmie FORVIA
FORVIA Faurecia jest globalnym liderem w branży technologii motoryzacyjnych. Z 266 zakładami przemysłowymi, 39 centrami badawczo-rozwojowymi i 114 000 pracowników w 35 krajach, Faurecia jest dostawcą motoryzacyjnym z pierwszej dziesiątki na świecie. Jako jeden z zakładów produkcyjnych w Czechach, Faurecia Clean Mobility Písek skupia się na produkcji układów wydechowych dla szerokiego grona klientów, głównie Volvo, Daimler i PSA. Zakład w Písku działa od 2006 roku i obecnie zatrudnia około 500 osób.
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom możliwość podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zostały wdrożone już przez setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, a także kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W 2019 roku przychód MiR wyniósł 44 mln USD. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com
Kontakt dla mediów:
Dorota Prochowicz
Omega Communication
dprochowicz@communication.pl
+48 728 433 401
Dane kontaktowe firmy:
Denise Innocenti Guldbrandsen
Kierownik Marketingu Grupy
Mobile Industrial Robots A/S
E-mail: din@mir-robots.com
+45 2030 7447
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.