Zielona energia w Grupie Tubądzin
W 2024 roku Grupa Tubądzin, dla której priorytetem są inwestycje w zrównoważony rozwój, planuje zrealizować nowe projekty – budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej wartości ponad 15 milionów złotych. To strategiczny krok w kierunku samodzielnego pozyskiwania zielonej energii elektrycznej. Dzięki tym inwestycjom Tubądzin znacząco zredukuje zużycie energii elektrycznej z tradycyjnych źródeł oraz ograniczy emisję CO2 w zakładach produkcyjnych w Tubądzinie i Ozorkowie. Podobne inwestycje są planowane również w Sieradzu - jako dalszy krok w stronę zrównoważonego rozwoju i osiągnięcia tak istotnej neutralności klimatycznej marki.
Inwestycje w farmy fotowoltaiczne to tylko część działań Grupy Tubądzin na rzecz ochrony środowiska. Firma od lat angażuje się w modernizację linii produkcyjnych, dążąc do oszczędzania energii, surowców i wody. Wszystkie zakłady marki funkcjonują z zamkniętym obiegiem wody. Ponadto, fabryki dysponują własnymi oczyszczalniami ścieków.
Równie istotnym aspektem ekologicznego podejścia Grupy Tubądzin jest produkcja płytek ceramicznych z najwyższej jakości naturalnych surowców. Grupa Tubądzin używa tylko organicznych, czystych i szlachetnych materiałów najwyższej jakości. To gwarantuje zerową emisję CO2 z ich rozkładu i maksymalnie ogranicza ślad węglowy produkcji. Fabryka w Sieradzu jest jedną z najnowocześniejszych w Europie. Najnowsza technologia i innowacyjne rozwiązania umożliwiają redukcję zużycia energii i gazu ziemnego. Surowce kopalne przetwarzane są w nowoczesnym młynie modułowym o pracy ciągłej, który zużywa o 40% mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych młynów okresowych.
Najnowocześniejsze linie produkcyjne, wyposażone są w prasy Continua+. To kolejny kamień milowy w ekologicznych innowacjach Grupy Tubądzin. Prasa Continua+ zużywa 6-krotnie mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych pras, skutecznie ogranicza emisję CO2. Urządzenie jest bardzo wydajne. Ta technologia umożliwia produkcję płyt ceramicznych bez użycia formy, co zapewnia maksymalną elastyczność pod względem ich wielkości, grubości i rodzaju. Umożliwia także maksymalne wykorzystanie surowców poprzez zawracanie odpadów do ponownego wykorzystania zgodnie z ideą zero waste.
Te proekologiczne inicjatywy podejmowane przez Grupę Tubądzin mają zasadniczy wpływ na redukcję jej śladu węglowego. Grupa Tubądzin udowadnia, że dbałość o środowisko może i powinna być integralną częścią strategii biznesowej, z której korzystają zarówno przedsiębiorstwo, jak i społeczeństwo.

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Edukacja
W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.