UPS Healthcare udoskonala usługę UPS® Premier
UPS rewolucjonizuje rynek przesyłek priorytetowych. Modernizacja i globalna ekspansja usługi UPS® Premier zapewniają dodatkową widoczność, lepszą kontrolę, proaktywność w przypadku opóźnień i problemów oraz niezawodność dostaw produktów krytycznych, przeznaczonych dla pacjentów oraz wrażliwych na czas i temperaturę.
Warszawa, 13 lipca 2022 – Firma UPS Healthcare (NYSE: UPS) ogłosiła dziś kolejną odsłonę udoskonaleń dla usługi UPS® Premier oraz jej ekspansję rynkową. UPS® Premier to usługa ekspresowa, oparta na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych, w ramach której paczki wyposażane są w specjalne czujniki, a ich transport w sieci UPS ma charakter priorytetowy. UPS® Premier, który dostępny jest w Polsce od października 2021 r., oferuje trzy poziomy serwisowe, co tym samym pozwala optymalnie odpowiedzieć na unikatowe potrzeby konsumentów z sektora medycznego.
Usługa UPS® Premier zapewnia stały monitoring przesyłek, umożliwiając widoczność i priorytetyzację paczek. Ponadto, wykorzystywana przez UPS technologia czujników, pozwala na reagowanie w czasie rzeczywistym oraz przywrócenie sprawności przesyłek, jeśli napotkają one opóźnienia, odchylenia temperatury lub inne problemy.
Usługa UPS® Premier jest dostępna na większości rynków globalnych, które obsługuje UPS w dwóch wersjach Silver i Gold. Jeszcze tej jesieni pojawi się kolejny wariant - UPS® Premier Platinium, który zostanie rozszerzony o dodatkowe funkcje, takie jak np. możliwość monitorowania temperatury, światła i wilgotności przesyłek znajdujących się w obrębie całej sieci UPS, jak również poza nią.
"Dzięki udoskonaleniom i ekspansji, możemy jeszcze lepiej odpowiedzieć na złożone potrzeby naszych globalnych klientów z branży laboratoryjnej, medycznej i farmaceutycznej” - powiedziała Kate Gutmann, Wiceprezes wykonawcza (EVP) i Prezes ds. rozwiązań dla sektora medycznego i łańcucha dostaw. „Nasza usługa pozwala na sprawne transportowanie i dostarczanie produktów medycznych między krajami, przy zachowaniu niskich temperatur sięgających nawet -80 stopni Celsjusza, jak również funkcję precyzyjnego lokalizowania przesyłek zawierających produkty ratujące życie. Dzięki temu, zapewniamy jeszcze lepszą przejrzystość i kontrolę przesyłek oraz wiodącą na rynku niezawodność, na którą wpływa możliwość reakcji i przywracania sprawności przesyłek”.
Ta specjalistyczna usługa UPS® Premier jest dostępna dla głównych, globalnych szlaków handlowych i wciąż rozszerzany jest jej zasięg. Dzięki udoskonaleniom, klienci UPS otrzymają jeszcze więcej korzyści, w tym efektywną obsługę celną, monitorowanie środowiska i większą widoczność, co pozwala jeszcze lepiej odpowiedzieć na wyzwania stawiane przez globalnych liderów logistyki medycznej.
"Dzięki szerokim możliwościom monitorowania przewozu, nasi klienci mogą jeszcze lepiej priorytetyzować swoje przesyłki. To kluczowa funkcja w przypadku produktów ratujących ludzkie życie oraz tych wysoce wrażliwych na temperaturę czy terminowość dostawy”- powiedział Wes Wheeler, Prezes UPS Healthcare.
Innowacje w dziedzinie leków biologicznych, specjalistycznych farmaceutyków i medycyny spersonalizowanej powodują znaczne zapotrzebowanie na precyzyjną logistykę, która pozwoli obsłużyć więcej produktów wrażliwych na czas i temperaturę. Według danych, globalny rynek leków biologicznych ma wzrosnąć z 285,5 miliarda dolarów w 2020 roku do 421,8 miliarda dolarów do 2025 roku[1].Firma UPS Healthcare rozwija funkcjonalność usługi UPS® Premier, aby wspierać złożone potrzeby rosnącego rynku farmaceutycznego.
Usługa UPS® Premier odegrała już kluczową rolę w dostarczaniu szczepionek. Do tej pory firma UPS dostarczyła 1,5 miliarda szczepionek COVID-19 do ponad 110 krajów, przy zachowaniu 99,9% terminowości dostaw.
Więcej informacji na temat innowacji UPS Healthcare można znaleźć na stronach: Healthcare.ups.com i about.ups.com.
[1] https://www.bccresearch.com/market-research/biotechnology/biologic-therapeutic-drugs-technologies-markets-report.html

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.