Komunikaty PR

Przemysł 4.0 a systemy wizyjne w procesie pakowania

2021-05-14  |  14:00
Biuro prasowe

Jakie korzyści daje wdrożenie systemu wizyjnego w procesie pakowania?

Systemy wizyjne wdraża się m.in. w celu weryfikacji poprawności pakowania i kompletacji opakowań jednostkowych w pakiety. Jak funkcjonuje to rozwiązanie Przemysłu 4.0 i u kogo się sprawdzi? Czas na automatyzację kolejnego obszaru działania firmy!

Systemy inspekcji wizualnej powstają z myślą o klientach, którzy chcą mieć pewność, że wyprodukowane wyroby w opakowaniach jednostkowych trafią do opakowań zbiorczych dokładnie tak, jak to zostało zaplanowane, czyli w wymaganej liczbie, pozycji, bezpiecznie i w wymaganej jakości opakowania – bez widocznych deformacji, zagięć, wgnieceń lub innych defektów oraz zgodnie z wymaganiami odbiorców. Takie działanie redukuje ewentualne reklamacje ze strony  klientów do minimum i pozwala budować silne relacje biznesowe.

System wizyjny na straży poprawności pakowania

System wizyjny powinien być przede wszystkim elastyczny. Tak, by można go było dostosować do inspekcji różnorodnych opakowań jednostkowych, do których trafia produkt: np. kartoników czy pojemników, które następnie trafiają w różnych konfiguracjach do opakowania zbiorczego. Od pakowanych pojedynczo do kompletnych pakietów, utworzonych np. w procesie automatycznego foliowania. Część z nich może zostać spakowana „do góry nogami”, w opakowaniu zbiorczym może brakować jednego produktu – takich sytuacji każdy chce uniknąć, zanim towar trafi do klienta. To możliwe dzięki systemom wizyjnym, które bezsprzecznie wychwycą tego typu niedociągnięcia.

Jak wdrożyć system wizyjny?

Przykładem rozwiązania automatycznego weryfikowania poprawności pakowania i kompletacji opakowań jednostkowych w pakiety, jest system wizyjny autorstwa Etisoft Smart Solutions. Gdy na tym etapie system nie zgłasza uwag, kolejnym krokiem jest lokowanie pakietów w opakowaniach zbiorczych. Pakiety muszą trafić do kartonów w określonej pozycji, co ma zapobiec ich uszkodzeniu i deformacjom. Sposób zapakowania pakietów musi być zgodny z wytycznymi klientów oraz wymaganiami jakościowymi producenta. - Zaprojektowany przez nas system obsługuje wiele typów opakowań jednostkowych – zarówno pod względem gabarytów, wersji kolorystycznych, jak i rotujących wersji graficznych. – wyjaśnia Adrianna Orzoł, ekspert zajmująca się tworzeniem algorytmów wizyjnych w Etisoft Smart Solutions.

Co potrafi system wizyjny?

System wizyjny potrafi bardzo wiele. Między innymi może sprawdzić kompletność opakowań jednostkowych dla danej konfiguracji pakowania oraz określić, czy pozycja wszystkich opakowań jednostkowych w pakiecie lub opakowaniu zbiorczym jest spójna. Chodzi o to, by żaden element nie obrócił się w żadnej z osi i nie odstawał położeniem od reszty. System wizyjny może także zweryfikować, czy pakowane są jednorodne (jednakowe) opakowania jednostkowe. Ponadto potrafi definiować, czy opakowania wyrobów nie są zagniecione, zniekształcone lub niedomknięte oraz jest w stanie sprawdzić, czy pakiety elementów znajdują się w odpowiedniej pozycji względem innych opakowań i pakietów. System wizyjny może również obsłużyć zafoliowane pakiety, składające się z wielu jednostkowych opakowań. To jeszcze nie koniec jego możliwości. – Nasz system wizyjny posiada funkcję inspekcji szerokiej gamy referencji i obsługi procesów, w których na przemian produkowane/pakowane są elementy w wielu wariantach. Jest bezobsługowy, co oznacza że nie ma konieczności wprowadzania i usuwania referencji z systemu. System zaprojektowaliśmy tak, aby na podstawie zdjęcia wykonanego w czasie rzeczywistym mógł automatycznie skonstruować model referencji. M.in. po to, aby określić, czy wszystkie elementy z danego zestawu do niego pasują – tłumaczy Adrianna Orzoł. – System jest też w pełni automatyczny, zintegrowany z linią produkcyjną/pakującą. – dodaje ekspert z Etisoft Smart Solutions.

Wdrożenie systemu wizyjnego oznacza dla firmy wiele plusów, przede wszystkim zmniejszenie liczby reklamacji, dzięki gwarancji poprawnego pakowania. Pozwala kontrolować liczbę pakowanych elementów i stanowi zabezpieczenie przed przestojami maszyny pakującej, czyli case packer’a – a wszystko to bez konieczności nadzoru.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy Biuro prasowe
2024-03-20 | 06:00

Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy

Nawet co trzeci respondent uważa, że zmniejszenie obecnego wymiaru tygodnia pracy o jeden dzień mogłoby zwiększyć liczbę zadań służbowych, które mamy do wykonania w trakcie doby.
Firma Zjawisko zdalnego feminizmu – nowy wymiar równości w świecie pracy?
2024-03-07 | 14:30

Zjawisko zdalnego feminizmu – nowy wymiar równości w świecie pracy?

W czasach postępującej cyfryzacji i zmieniającego się krajobrazu zawodowego praca zdalna i hybrydowa stały się szansą na większą równość płci. Wykluczenie komunikacyjne, sztywne
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-02-08 | 01:00

Zielona energia w Grupie Tubądzin

W 2024 roku Grupa Tubądzin, dla której priorytetem są inwestycje w zrównoważony rozwój, planuje zrealizować nowe projekty – budowę dwóch farm fotowoltaicznych o łącznej wartości ponad 15

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Infrastruktura

Zorganizowane grupy cyberprzestępcze sięgają po coraz bardziej zaawansowane narzędzia sztucznej inteligencji. Często celem ataków jest infrastruktura krytyczna

Rozwój cyberprzestępczości postępuje w kierunku budowania powiązań o charakterze mafijnym i wykorzystywania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, po jakie sięgają służby specjalne. Coraz częściej służy do tego także sztuczna inteligencja, która przyniosła ze sobą szereg nowych zagrożeń. Choć w ślad za technologicznym zaawansowaniem cyberprzestępców rozwijają się też narzędzia zapobiegające atakom, to wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek. Atrakcyjnym celem ataków dla hakerów są jednostki publiczne, infrastruktura krytyczna i samorządy, również te małe, którym brakuje zasobów finansowych i kadrowych, by zapewnić wystarczającą ochronę.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.