Komunikaty PR

Przemysł 4.0 a systemy wizyjne w procesie pakowania

2021-05-14  |  14:00
Biuro prasowe

Jakie korzyści daje wdrożenie systemu wizyjnego w procesie pakowania?

Systemy wizyjne wdraża się m.in. w celu weryfikacji poprawności pakowania i kompletacji opakowań jednostkowych w pakiety. Jak funkcjonuje to rozwiązanie Przemysłu 4.0 i u kogo się sprawdzi? Czas na automatyzację kolejnego obszaru działania firmy!

Systemy inspekcji wizualnej powstają z myślą o klientach, którzy chcą mieć pewność, że wyprodukowane wyroby w opakowaniach jednostkowych trafią do opakowań zbiorczych dokładnie tak, jak to zostało zaplanowane, czyli w wymaganej liczbie, pozycji, bezpiecznie i w wymaganej jakości opakowania – bez widocznych deformacji, zagięć, wgnieceń lub innych defektów oraz zgodnie z wymaganiami odbiorców. Takie działanie redukuje ewentualne reklamacje ze strony  klientów do minimum i pozwala budować silne relacje biznesowe.

System wizyjny na straży poprawności pakowania

System wizyjny powinien być przede wszystkim elastyczny. Tak, by można go było dostosować do inspekcji różnorodnych opakowań jednostkowych, do których trafia produkt: np. kartoników czy pojemników, które następnie trafiają w różnych konfiguracjach do opakowania zbiorczego. Od pakowanych pojedynczo do kompletnych pakietów, utworzonych np. w procesie automatycznego foliowania. Część z nich może zostać spakowana „do góry nogami”, w opakowaniu zbiorczym może brakować jednego produktu – takich sytuacji każdy chce uniknąć, zanim towar trafi do klienta. To możliwe dzięki systemom wizyjnym, które bezsprzecznie wychwycą tego typu niedociągnięcia.

Jak wdrożyć system wizyjny?

Przykładem rozwiązania automatycznego weryfikowania poprawności pakowania i kompletacji opakowań jednostkowych w pakiety, jest system wizyjny autorstwa Etisoft Smart Solutions. Gdy na tym etapie system nie zgłasza uwag, kolejnym krokiem jest lokowanie pakietów w opakowaniach zbiorczych. Pakiety muszą trafić do kartonów w określonej pozycji, co ma zapobiec ich uszkodzeniu i deformacjom. Sposób zapakowania pakietów musi być zgodny z wytycznymi klientów oraz wymaganiami jakościowymi producenta. - Zaprojektowany przez nas system obsługuje wiele typów opakowań jednostkowych – zarówno pod względem gabarytów, wersji kolorystycznych, jak i rotujących wersji graficznych. – wyjaśnia Adrianna Orzoł, ekspert zajmująca się tworzeniem algorytmów wizyjnych w Etisoft Smart Solutions.

Co potrafi system wizyjny?

System wizyjny potrafi bardzo wiele. Między innymi może sprawdzić kompletność opakowań jednostkowych dla danej konfiguracji pakowania oraz określić, czy pozycja wszystkich opakowań jednostkowych w pakiecie lub opakowaniu zbiorczym jest spójna. Chodzi o to, by żaden element nie obrócił się w żadnej z osi i nie odstawał położeniem od reszty. System wizyjny może także zweryfikować, czy pakowane są jednorodne (jednakowe) opakowania jednostkowe. Ponadto potrafi definiować, czy opakowania wyrobów nie są zagniecione, zniekształcone lub niedomknięte oraz jest w stanie sprawdzić, czy pakiety elementów znajdują się w odpowiedniej pozycji względem innych opakowań i pakietów. System wizyjny może również obsłużyć zafoliowane pakiety, składające się z wielu jednostkowych opakowań. To jeszcze nie koniec jego możliwości. – Nasz system wizyjny posiada funkcję inspekcji szerokiej gamy referencji i obsługi procesów, w których na przemian produkowane/pakowane są elementy w wielu wariantach. Jest bezobsługowy, co oznacza że nie ma konieczności wprowadzania i usuwania referencji z systemu. System zaprojektowaliśmy tak, aby na podstawie zdjęcia wykonanego w czasie rzeczywistym mógł automatycznie skonstruować model referencji. M.in. po to, aby określić, czy wszystkie elementy z danego zestawu do niego pasują – tłumaczy Adrianna Orzoł. – System jest też w pełni automatyczny, zintegrowany z linią produkcyjną/pakującą. – dodaje ekspert z Etisoft Smart Solutions.

Wdrożenie systemu wizyjnego oznacza dla firmy wiele plusów, przede wszystkim zmniejszenie liczby reklamacji, dzięki gwarancji poprawnego pakowania. Pozwala kontrolować liczbę pakowanych elementów i stanowi zabezpieczenie przed przestojami maszyny pakującej, czyli case packer’a – a wszystko to bez konieczności nadzoru.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Starbucks otwiera pierwszą kawiarnię w Radomiu Biuro prasowe
2024-11-15 | 14:14

Starbucks otwiera pierwszą kawiarnię w Radomiu

Już 15 listopada 2024 roku Starbucks otwiera pierwszą kawiarnię w Radomiu w Galerii Słonecznej. Nowy lokal marki będzie oferował nie tylko szeroki wybór wysokiej jakości kaw i
Firma MAAG Polska wprowadził 100 nowych kolorów i 2 nowe rozmiary obrzeży w 2024 roku
2024-11-04 | 09:00

MAAG Polska wprowadził 100 nowych kolorów i 2 nowe rozmiary obrzeży w 2024 roku

Rok 2024 przyniósł znaczące zmiany w ofercie MAAG Polska, jednego z wiodących producentów obrzeży meblowych na rynku. Firma zaprezentowała aż 100 nowych kolorów oraz dwa
Firma MAAG Polska wprowadził 100 nowych kolorów i 2 nowe rozmiary obrzeży w 2024 roku
2024-11-04 | 09:00

MAAG Polska wprowadził 100 nowych kolorów i 2 nowe rozmiary obrzeży w 2024 roku

Rok 2024 przyniósł znaczące zmiany w ofercie MAAG Polska, jednego z wiodących producentów obrzeży meblowych na rynku. Firma zaprezentowała aż 100 nowych kolorów oraz dwa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Konsument

Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców

Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.

Ochrona środowiska

Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia

Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.