Praca asynchroniczna - trend europejski?
W sześcioodcinkowej serii prowadzonej przez Piersa Linneya, przedsiębiorcę i byłego inwestora w produkowanym przez stację BBC programie „Dragons’ Den”, postanowiono zbadać wpływ wspomnianego trendu w poszczególnych regionach Europy. Sprawdzono, jak technologia może pomóc pracownikom biurowym w Polsce, w Wielkiej Brytanii, we Francji, w Niemczech, w Hiszpanii i we Włoszech we wdrożeniu tego stylu pracy.
Praca asynchroniczna pozwala członkom zespołu pracować o różnych porach zamiast spędzać ustalone godziny w biurze — bez potrzeby natychmiastowego kontaktu z innymi. Trend ten przeanalizowano w badaniu poświęconym przyszłości pracy zrealizowanym na początku roku na zlecenie Sony Professional Displays & Solutions. Na podstawie sondażu przeprowadzonego wśród 3000 pracowników biurowych w Europie firma Sony przekonała się, że uważają oni pracę asynchroniczną za rozwiązanie przyszłościowe. Jednocześnie ankietowani stwierdzili jednak, że brak wystarczających rozwiązań technologicznych i zaufania hamuje zmiany.
W każdym odcinku serii Piers Linney przeprowadza wywiady z ekspertami Sony, aby poznać niuanse i spostrzeżenia związane z tym trendem w poszczególnych krajach, zwracając uwagę na jego wpływ na ludzi i przedsiębiorstwa.
Seria zostanie udostępniona na kanale Piersa Linneya w serwisie YouTube. W pierwszym odcinku Kevin Donnelly, kierownik ds. rozwoju działalności biznesowej w Wielkiej Brytanii i Irlandii, omawia w nim, jak technologia może pomóc firmom wykorzystać ten przyszłościowy model pracy. Kolejne odcinki będą publikowane w odstępach tygodniowych.
Całość można oglądać w witrynie internetowej Sony:
- Wielka Brytania: Kevin Donnelly, kierownik ds. rozwoju działalności biznesowej w Wielkiej Brytanii i Irlandii, omawia kwestie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym, zaufania pracodawców i wartości czasu w Wielkiej Brytanii
- Francja: Jatin Bhatt, dyrektor ds. rozwoju działalności biznesowej w Europie, omawia kwestie dotyczące rozwiązań do współpracy i zarządzania obiektami we Francji
- Niemcy:Thomas Eisentraut, kierownik ds. rozwoju działalności biznesowej w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, przygląda się technologiom wykorzystywanym w domach i działaniom na rzecz pracowników realizowanym przez Sony oraz sprawdza, jak praca asynchroniczna wpisuje się w niemiecką kulturę
- Polska: Kevin Donnelly powraca, aby porozmawiać o kondycji pracy asynchronicznej w Polsce
- Hiszpania: do Piersa Linneya ponownie dołącza Jatin Bhatt, aby porozmawiać o przywództwie, zrównoważonym rozwoju i wiodącej pozycji Hiszpanii w obszarze pracy asynchronicznej
- Włochy: Thomas Eisentraut wraca, aby przyjrzeć się technologii biurowej i współpracy we Włoszech
4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland
Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Zalety poleasingowych laptopów biznesowych dla małych firm
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Branża drzewna obawia się zalewu mebli z importu. Apeluje o wypracowanie strategii leśnej państwa
Organizacje branżowe i przedsiębiorstwa sektora drzewnego, które porozumiały się w ramach Koalicji na Rzecz Polskiego Drewna, protestują przeciwko planom Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotyczącym wyłączenia z gospodarki leśnej 20 proc. polskich lasów. Ich zdaniem taka decyzja stwarza realne zagrożenie dla trwałości lasów i uderzy w polską branżę meblarską. Pracę może stracić nawet 70 tys. osób, a straty dla budżetu państwa szacowane są na 4,5 mld zł.
Polityka
Europoseł AfD: Elon Musk poprawił nasz wizerunek za granicą. Jego wsparcie nam pomaga
Najpierw wywiad z Alice Weidel, współprzewodniczącą AfD, a ostatnio wystąpienie na platformie X podczas inauguracji kampanii wyborczej – w ten sposób Elon Musk wyraża swoje poparcie dla tej niemieckiej frakcji politycznej. – Wsparcie Elona Muska nam pomaga, bo w pewnym sensie AfD poprawiła swój image za granicą – mówi Tomasz Froelich, poseł do Parlamentu Europejskiego z Alternatywy dla Niemiec. Jak wskazuje, trudno przy takim poparciu utrzymać zarzut, że AfD jest ugrupowaniem prorosyjskim.
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.