Pierwsza polska chmurowa kontrola dostępu impero 360 – nowość w ofercie UNICAR
Marka UNICARD, lider w branży systemów bezpieczeństwa, poszerzyła asortyment o nowy autorski produkt – system kontroli dostępu impero 360 oparty o technologię chmurową. To pierwsze tego typu rozwiązanie zaprojektowane w Polsce.
impero 360 to nowoczesna, skalowalna platforma do zarządzania ruchem pracowników, która pozwala ograniczyć dostęp do budynku czy pomieszczeń wyłącznie dla osób upoważnionych. System działa w oparciu o chmurę Microsoft Azure o wysokich standardach bezpieczeństwa, z której korzystają takie marki jak Nokia, Audi czy Bosch.
impero 360 dystrybuowane jest w ramach usługi ACaaS (Access Control as a Service), dzięki czemu użytkownicy płacą comiesięczną opłatę abonamentową, uzależnioną m.in. od liczby pracowników czy wykorzystywanych modułów. Systemy chmurowej kontroli dostępu z powodzeniem działają już na całym świecie, a firmy decydują się na nie ze względu na wyższe bezpieczeństwo, zalety SaaS oraz optymalizację kosztów.
impero 360 to efekt intensywnej, ponad dwuletniej pracy wielu ekspertów. Nasz cel jest prosty – chcemy oferować klientom nowoczesne i intuicyjne rozwiązanie, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Jestem ogromnie dumny z tego, jak działa impero 360, a dalsze plany rozwojowe są ambitne – w najbliższym czasie pojawią się kolejne moduły i funkcje – komentuje Tomasz Bednarski, Prezes zarządu UNICARD SA.
impero 360 umożliwia m.in.:
- szybkie i oszczędne wdrożenie – bez konieczności zakupu serwera czy środowiska IT;
- zdalne zarządzanie systemem z dowolnego miejsca i o każdej porze;
- nadawanie uprawnień pracownikom oraz gościom,
- dostęp kartowy, jak i za pomocą urządzenia mobilnego;
- tworzenie dynamicznych raportów czy spersonalizowanych profili uprawnień;
- rozbudowę o kolejne urządzenia,
- integracje z zewnętrznymi aplikacjami dzięki otwartemu API.
Rozwiązanie zostało wdrożone we wszystkich oddziałach firmy UNICARD, jak i dla klienta z branży przemysłowej, gdzie impero 360 obsługuje kilka tysięcy pracowników. Więcej informacji o aplikacji: https://www.impero360.cloud/
Firma UNICARD zaprasza także na bezpłatny webinar Kontrola dostępu w chmurze od A do Z – poznaj rozwiązanie przyszłości!, który odbędzie się 19 maja o godzinie 10:00. Podczas spotkania eksperci opowiedzą m.in. o zaletach systemów chmurowych czy najważniejszych modułach impero 360.

Digital Hub firmy Bayer rośnie w siłę i… talenty!

Aplikacja Greenweb ułatwia wysyłkę tradycyjnych listów

Sztuczna inteligencja kluczem do przyszłości produkcji elektroniki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Konkurencyjność polskiego sektora IT powoli spada. W tym roku palmę pierwszeństwa w regionie przejęła Estonia
– Polska jest największą gospodarką w Europie Środkowo-Wschodniej, więc tutejszy sektor IT wielkościowo jest też największym w regionie. Niestety konkurencyjność tego sektora zaczyna powoli spadać – mówi Andrew Wrobel, założyciel i partner think-tanku Emerging Europe. W jego tegorocznym rankingu „Future of IT 2022” Polska spadła z pozycji lidera na drugie miejsce, ustępując Estonii. Coraz większymi konkurentami dla tutejszego rynku IT są też Rumunia i Bułgaria, które dysponują dużym zasobem talentów. Polska wciąż ma jednak szansę pozostać liderem, o ile otworzy się na kadry spoza regionu CEE.
Partner serwisu
Handel
Nawet 2/3 polskich firm padło ofiarą nadużyć i przestępstw gospodarczych. Co piąta nawet nie zgłasza tego organom ścigania

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie AntiFraud, nawet 2/3 polskich firm w ciągu ostatnich 10 lat swojej działalności zetknęło się z przestępstwem gospodarczym. Co czwarta zadeklarowała, że jej straty z tego tytułu przekroczyły 1 mln zł. Skala problemu jest coraz większa, co może też świadczyć o słabości systemu i działań podejmowanych przez organy ścigania. Poszkodowane firmy często są odsyłane na drogę roszczeń cywilnych i mają poczucie braku wsparcia ze strony państwa. Co piąta nawet nie zadaje sobie trudu, aby zgłosić to, że padła ofiarą przestępstwa gospodarczego. Z drugiej strony polskie firmy są też kiepsko przygotowane do radzenia sobie z nimi.
Konsument
Ostatni dzień na złożenie deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spóźnienie może skutkować grzywną

Właścicielom i zarządcom nieruchomości został już tylko jeden dzień, żeby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wskazać w niej swoje źródło ogrzewania. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku, muszą się liczyć z karą grzywny. Trzeba też pamiętać, że obowiązkiem zgłoszenia do CEEB są objęte wszystkie budynki – mieszkalne i niemieszkalne – wybudowane i oddane do użytkowania przed styczniem 2022 roku.
Współpraca

Obsługa konferencji prasowych
Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.