Pierwsza polska chmurowa kontrola dostępu impero 360 – nowość w ofercie UNICAR
Marka UNICARD, lider w branży systemów bezpieczeństwa, poszerzyła asortyment o nowy autorski produkt – system kontroli dostępu impero 360 oparty o technologię chmurową. To pierwsze tego typu rozwiązanie zaprojektowane w Polsce.
impero 360 to nowoczesna, skalowalna platforma do zarządzania ruchem pracowników, która pozwala ograniczyć dostęp do budynku czy pomieszczeń wyłącznie dla osób upoważnionych. System działa w oparciu o chmurę Microsoft Azure o wysokich standardach bezpieczeństwa, z której korzystają takie marki jak Nokia, Audi czy Bosch.
impero 360 dystrybuowane jest w ramach usługi ACaaS (Access Control as a Service), dzięki czemu użytkownicy płacą comiesięczną opłatę abonamentową, uzależnioną m.in. od liczby pracowników czy wykorzystywanych modułów. Systemy chmurowej kontroli dostępu z powodzeniem działają już na całym świecie, a firmy decydują się na nie ze względu na wyższe bezpieczeństwo, zalety SaaS oraz optymalizację kosztów.
impero 360 to efekt intensywnej, ponad dwuletniej pracy wielu ekspertów. Nasz cel jest prosty – chcemy oferować klientom nowoczesne i intuicyjne rozwiązanie, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Jestem ogromnie dumny z tego, jak działa impero 360, a dalsze plany rozwojowe są ambitne – w najbliższym czasie pojawią się kolejne moduły i funkcje – komentuje Tomasz Bednarski, Prezes zarządu UNICARD SA.
impero 360 umożliwia m.in.:
- szybkie i oszczędne wdrożenie – bez konieczności zakupu serwera czy środowiska IT;
- zdalne zarządzanie systemem z dowolnego miejsca i o każdej porze;
- nadawanie uprawnień pracownikom oraz gościom,
- dostęp kartowy, jak i za pomocą urządzenia mobilnego;
- tworzenie dynamicznych raportów czy spersonalizowanych profili uprawnień;
- rozbudowę o kolejne urządzenia,
- integracje z zewnętrznymi aplikacjami dzięki otwartemu API.
Rozwiązanie zostało wdrożone we wszystkich oddziałach firmy UNICARD, jak i dla klienta z branży przemysłowej, gdzie impero 360 obsługuje kilka tysięcy pracowników. Więcej informacji o aplikacji: https://www.impero360.cloud/
Firma UNICARD zaprasza także na bezpłatny webinar Kontrola dostępu w chmurze od A do Z – poznaj rozwiązanie przyszłości!, który odbędzie się 19 maja o godzinie 10:00. Podczas spotkania eksperci opowiedzą m.in. o zaletach systemów chmurowych czy najważniejszych modułach impero 360.

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.