Infor zatrudnia ponad 100 osób we Wrocławiu
W 2021 wrocławski zespół powiększy się o 110 osób. Znacząco, o 35 osób, wzrośnie liczba osób związanych z tworzeniem produktu Infor Workforce Management (oprogramowanie do harmonogramowania pracy pracowników). Kolejnych 40 pracowników zostanie zatrudnionych do zespołów odpowiedzialnych za rozwój dwóch kluczowych systemów ERP firmy: Infor LN i Infor M3. Planowane jest również zwiększenie zatrudnienia w obszarze Infor Managed Services (rozszerzone wsparcie IT), a także specjalistycznych zespołów zajmujących się m.in. analityką biznesową, sztuczną inteligencją oraz big data.
„Rozwiązania Infor pomogły klientom w trudnych czasach pandemii szybko i efektywnie dostosować się do nowej rzeczywistości poprzez transformację do świata cyfrowych usług i Przemysłu 4.0. Mamy ambitne plany, cały czas inwestujemy w najnowsze technologie i rozwijamy produkty w środowisku cloud. Te procesy będą wspierać pracownicy, których niebawem zatrudnimy w naszym Centrum we Wrocławiu.” – mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence, Infor
Zaawansowana analityka z Infor Birst®
Jednym z produktów rozwijanych we Wrocławiu jest Infor Birst® - platforma Business Intelligence służąca do gromadzenia danych i prowadzenia analiz biznesowych. Dzięki zastosowaniu w tym rozwiązaniu automatyzacji i uczenia maszynowego przedsiębiorstwa mogą lepiej zrozumieć dane i dzięki temu szybko podejmować prawidłowe decyzje. Analiza danych w tym produkcie jest prowadzona w oparciu o dane zgromadzone wyłącznie w chmurze. Pozwala to skrócić czas wdrożenia przy zwiększonej liczbie źródeł danych. Zespół zajmujący się we Wrocławiu produktem Infor Birst® liczy obecnie 10 pracowników rozwijających produkt oraz 2 konsultantów, którzy prowadzą projekty w całej Europie. Zespół Infor Birst® działa już rok. W 2021 powiększy się o kolejne 5 osób z wykształceniem i doświadczeniem w sektorze IT.
Sztuczna inteligencja na platformie technologicznej Infor OS
Od kwietnia 2020 we Wrocławiu rozwijana jest innowacyjna platforma sztucznej inteligencji Infor Coleman™. Pracuje nad nią ośmioosobowy zespół deweloperski. Infor Coleman™ pozwala przedsiębiorstwom korzystać w codziennych zastosowaniach biznesowych z przetwarzania języka naturalnego, inteligentnej automatyzacji, uczenia maszynowego i obsługi głosowej.
W najbliższym czasie dołączy do zespołu 6 osób, które będą rozwijać platformę Data Lake. Narzędzie to gromadzi wszystkie dane w firmie - niezależnie od tego, czy są generowane przez różne aplikacje, osoby czy infrastrukturę IoT – w jednym miejscu, w chmurze. Dzięki temu zapewniona jest swobodna i szybka wymiana informacji pomiędzy różnymi systemami i aplikacjami.
Lepsze Usability i User Experience produktów
Od początku 2019 roku rozwijany jest także we Wrocławiu zespół projektantów Infor Design (wcześniej pod nazwą: Hook & Loop), który kompleksowo odpowiada za doświadczenie użytkownika (UX) produktów Infor. Również ten zespół powiększy się o kolejnych 7 osób, które skupią się głównie na projektowaniu funkcjonalności zwiększających użyteczność (usability) kluczowych systemów ERP: Infor LN i Infor M3.
O Center of Excellence firmy Infor we Wrocławiu
Otwarte w kwietniu 2016 roku Center of Excellence firmy Infor konsekwentnie rozszerza globalną obsługę kolejnych procesów, produktów i klientów firmy, zwiększając skalę działania oraz zatrudnienie. Zespół liczy obecnie 340 pracowników, w tym 70 pracowników rozwijających produkty. Przez ostatnie lata działalności Center of Excellence firmy Infor pracownicy z Polski zrealizowali z sukcesem wiele projektów. Rośnie ich renoma, zaufanie do ich wiedzy i poziom innowacyjności realizowanych projektów. Zajmują się najbardziej innowacyjnymi obszarami, w tym m.in. sztuczną inteligencją, big data oraz machine learning.
O Infor
Infor to globalny lider specjalizowanego branżowo oprogramowania biznesowego w chmurze. Aplikacje biznesowe o znaczeniu krytycznym są dostarczane 67.000 klientom w ponad 175 krajach, a rozwiązania Infor są zaprojektowane z myślą o maksymalizowaniu wartości i minimalizowaniu ryzyka, przy zachowaniu korzyści operacyjnych. 17.000 pracowników Infor wykorzystuje bogate doświadczenie i analizy bazujące na danych, aby tworzyć, uczyć się i szybko odpowiadać na nowe wyzwania biznesowe i branżowe. Infor dostarcza klientom nowoczesne narzędzia do transformacji biznesu i przyspieszania innowacji. Więcej informacji na stronie: www.infor.com/pl
# # #
Kontakt dla mediów: Dorota Sapija, Omega Communication, dsapija@communication.pl, 22 854 16 39, 608 03 84 01

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.