Komunikaty PR

eFaktoring NFG teraz także wśród usług Santander Leasing

2020-11-23  |  10:22
Biuro prasowe

Pandemia pokrzyżowała plany wielu przedsiębiorcom, którzy bez szybkiego wsparcia finansowego mogą nie przetrwać najbliższych miesięcy. Dużym problemem dla mikrofirm są faktury z odroczonym terminem płatności, ponieważ zapłata za towar lub usługę następuje wiele dni po tym, jak zamówienie zostanie zrealizowane. By pomóc mikrofirmom w ich trudnej sytuacji, NFG i Santander Leasing połączyły siły.

Kilka miesięcy po tym, jak usługa eFaktoringu NFG stała się dostępna w bankowości elektronicznej Mini Firma dla klientów firmowych Santander Bank Polska, kolejna spółka z Grupy Santandera włącza ją do swojej oferty. Tym razem z nowoczesnego faktoringu online na preferencyjnych warunkach będą mogli także korzystać klienci Santander Leasing.

eFaktoring polega na błyskawicznej zamianie faktur na gotówkę. Klienci Santander Leasing mogą zawnioskować o finansowanie, nie ponosząc przez 6 miesięcy opłaty za dostępność do limitu faktoringowego, który może wynieść nawet 250 tys. zł. Cała usługa odbywa się przez Internet, a środki uwolnione z faktur można przeznaczyć na dowolny cel: ZUS, podatki, wynagrodzenia dla pracowników, ratę leasingową, wynajem powierzchni czy bieżące wydatki.

W tym trudnym dla przedsiębiorców okresie zewnętrzne finansowanie online podwójnie zyskuje na znaczeniu. Badania Krajowego Rejestru Długów pokazują, że w pandemii przedsiębiorcy częściej niż przedtem sięgają po narzędzia chroniące płynność finansową i częściej też szukają rozwiązań dostępnych przez Internet. eFaktoring jest odpowiedzią na te konkretne potrzeby: uwalnia środki zamrożone w fakturach, więc natychmiast poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa, i jest w 100 proc. internetowy. Na pytanie, jakie usługi wspierające płynność finansową są dla nich szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, blisko 30 proc. przedsiębiorców wskazuje, że to faktoring online – podkreśla Dariusz Szkaradek, prezes Zarządu firmy faktoringowej NFG.

Wprowadzając do swojej oferty eFaktoring NFG, Santander Leasing poszerza bogate już portfolio usług finansowych dla przedsiębiorców. Wśród nich są już takie produkty jak leasing operacyjny i finansowy, pożyczki inwestycyjne oraz pożyczki płynnościowe. 

Jesteśmy, po to żeby umożliwiać naszym klientom rozwój swoich biznesów poprzez inwestycje w swoje firmy. Robimy to już ponad 20 lat. Jesteśmy dumni z tego jak bardzo nasi klienci rosną, są coraz bardziej sprawni i konkurencyjni. Wierzymy, że w znacznej mierze, jest to realne właśnie dzięki inwestycjom. Dzisiaj widzimy jednak, że przedsiębiorcy zgłaszają także duże potrzeby związane z finansowaniem bieżącej działalności. Stąd nasza propozycja eFaktoringu - finansowania faktur, które pomaga firmie utrzymać płynność i przetrwać trudniejszy czas. Takie kompletne podejście do zaspokajania potrzeb klientów, doskonale wpisuje się w nasz pomysł bycia partnerem w biznesie, na którego zawsze można liczyć – mówi Tomasz Jąder, prezes Zarządu Santander Leasing.

eFaktoring NFG jest usługą w 100% on-linową, nie wymaga długotrwałych procedur i formalności, a stawki finansowania są jedne z najniższych na rynku. Przedsiębiorcy mogą wybierać między eFaktoringiem jawnym, jawnym ekspres, cichym oraz zaliczkowym. Mają także możliwość częściowego finansowania faktur. Dzięki usłudze eFaktoringu minimalizują ryzyko zatorów płatniczych i chronią swoją płynność finansową.

 

 

Firma faktoringowa NFG działa od 2016 r., jest częścią grupy finansowej Kaczmarski Group, do której należy także Krajowy Rejestr Długów, firma windykacyjna Kaczmarski Inkasso, kancelaria prawna Via Lex czy Program Rzetelna Firma. Od początku swojej działalności pomogła w zachowaniu płynności finansowej 4 tys. klientów, finansując prawie 90 tys. faktur na łączną kwotę prawie 600 mln zł.

Santander Leasing to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku finansowania maszyn i urządzeń. Oferuje finansowanie szerokiej gamy środków trwałych przedsiębiorcom z sektora MŚP oraz klientom korporacyjnym. W 2020 roku zdobyła nagrodę Marki Godnej Zaufania. Klienci cenią ją za wysoką jakość świadczonych usług oraz gwarancję rzetelności we współpracy. Dodatkowo w październiku 2020 r. otrzymała tytuł “Najbardziej Innowacyjny Bank” w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Kapituła konkursu doceniła wkład firmy w wspieranie efektywności energetycznej sektora MŚP poprzez innowacyjne podejście proekologiczne, a także za wprowadzanie na rynek innowacji, które niejednokrotnie wyznaczają trendy dla całego rynku finansowego w Polsce

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Co piąty Polak uważa, że 4-dniowy tydzień pracy zmniejszy naszą produktywność Biuro prasowe
2024-04-10 | 13:20

Co piąty Polak uważa, że 4-dniowy tydzień pracy zmniejszy naszą produktywność

Niemal co dziesiąty ankietowany twierdzi, że Polacy nie pracują zbyt wiele, a co trzeci uważa, że 4-dniowy tydzień pracy w żaden sposób nie wpłynie na naszą produktywność w
Firma Win-win-win. Innowacyjny model współpracy oświaty i biznesu
2024-04-03 | 09:51

Win-win-win. Innowacyjny model współpracy oświaty i biznesu

na zdjęciu: LabOOOratorium w przedszkolu Kropelka we Wrocławiu. Fot. fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty ​- - - - - - - - - - Jak połączyć urozmaicanie zajęć w
Firma Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy
2024-03-20 | 06:00

Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy

Nawet co trzeci respondent uważa, że zmniejszenie obecnego wymiaru tygodnia pracy o jeden dzień mogłoby zwiększyć liczbę zadań służbowych, które mamy do wykonania w trakcie doby.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.