DACHSER i Fraunhofer IML kontynuują współpracę badawczą
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera oraz DACHSER przedłużają współpracę w ramach DACHSER Enterprise Lab o kolejne trzy lata. Ich kooperacja dalej będzie koncentrowała się na projektach badawczo-rozwojowych z praktycznymi korzyściami dla sieci DACHSER. Obejmą one następujące obszary: technologie cyfrowe – jak nauka o danych i sztuczna inteligencja (AI) – systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS), 5G, Internet rzeczy (IoT), pojazdy autonomiczne oraz dostosowujące systemy magazynowe.
- Pierwszym krokiem współpracy badawczej w ramach DACHSER Enterprise Lab jest dokładne zrozumienie nowych technologii i ich potencjału dla logistyki. Następnie, bazując na tym, rozwijamy prototypy i koncepcje, które dodają namacalną korzyść dla firmy oraz naszych klientów – przekształcając je w innowacje - wyjaśnia Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development w DACHSER, który od 1 stycznia 2021 r. stanie na czele nowo utworzonej jednostki – IT & Development executive unit. - Nasza dotychczasowa wspólna praca pokazała, że jesteśmy w stanie na podstawie wyników badań z DACHSER Enterprise Lab tworzyć zupełnie nowe procesy i usługi dla całej logistycznej sieci – dodaje Hohm
- Cieszymy się, że DACHSER kontynuuje współpracę z Frauhofer IML. Nasze dotychczasowe wyniki oraz kontrakt na kolejne 3 lata pokazują, jak ważne są te badania dla logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw - mówi Prof. Michael ten Hompel, Managing Director, Fraunhofer IML. - Jesteśmy szczególnie dumni, że zespoły laboratoryjnie kontynuowały efektywną pracę mimo restrykcji wynikających z pandemii koronawirusa. Oczywiście takie wsparcie techniczne jak wideokonferencje oraz inne narzędzia do współpracy były bardzo pomocne. Jednak to przede wszystkim wyjątkowe zaangażowanie i motywacja wszystkich pracujących w DACHSER Enterprise Lab są kluczem do udanych badań w tych trudnych czasach - podsumowuje Hompel.
Specjaliści logistyczni i naukowcy
W DACHSER Enterprise Lab eksperci logistyczni z firmy oraz naukowcy z Fraunhofer IML pracują w mieszanych zespołach laboratoryjnych nad różnymi zadaniami badawczo-rozwojowymi. Partnerstwo pomiędzy operatorem logistycznym a instytutem badawczym rozpoczęło się w październiku 2017 roku i właśnie zostało przedłużone do października 2023 roku.

Wiosenne nowości od firmy Wawel

SZEŚĆ PEREŁ CERAMIKI 2020 DLA GRUPY TUBĄDZIN

Finałowa Gala Tubądzin Design Awards 2020
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Przyspiesza cyfryzacja polskiej służby zdrowia. Powstaje centralna baza wszystkich przypadków nowotworów
Już za niewiele ponad rok w miejsce działającego od lat 50. Krajowego Rejestru Nowotworów ma powstać elektroniczny rejestr pod nazwą e-KRN+. To doskonała informacja dla lekarzy onkologów i pacjentów chorych na nowotwory. Dzięki cyfryzacji zbieranych od kilkudziesięciu lat informacji na temat przypadków chorób onkologicznych nowa platforma ułatwi kreowanie polityki onkologicznej w Polsce. Rejestr pozwoli na publiczny dostęp do danych pacjenta na poziomie centralnym, ale dane osobowe będą zanonimizowane. Eksperci i lekarze będą mieli łatwiejszy dostęp do danych w celu analizy profilaktyki leczenia, jak również epidemiologii.
Kosmos i lotnictwo
W 2025 roku ruszy budowa pierwszej prywatnej stacji kosmicznej. Amerykański start-up chce wytworzyć w kosmosie sztuczną grawitację [DEPESZA]

Świat wkracza w nową erę turystyki kosmicznej. NASA w styczniu 2022 roku otworzy Międzynarodową Stację Kosmiczną dla trzech turystów, których dostarczy rakieta SpaceX. Orion Span zaproponował czterogwiazdkowy hotel kosmiczny o nazwie Aurora Station, który ma przyjąć pierwszych gości w 2022 roku. Gateway Foundation, start-up z Kalifornii, planuje prawdopodobnie najbardziej ambitny projekt. W 2025 roku chce rozpocząć budowę prywatnej stacji kosmicznej Voyager ze sztuczną grawitacją. – To będzie kolejna rewolucja przemysłowa – przekonuje John Blincow, dyrektor generalny Gateway Foundation.