Komunikaty PR

Firma OHAUS wprowadza dwie nowe wirówki - innowacyjne nowości w serii Frontier

2019-01-10  |  09:55
Biuro prasowe
Kontakt
Kamila Nowakowska
Tok Tok

Wierzyńskiego
52 317 Wrocław
kamila|toktok.com.pl| |kamila|toktok.com.pl
+48 668 772 337
www.toktok.com.pl

 

 

 

OHAUS® Corporation, światowy lider w projektowaniu i produkcji urządzeń wagowych, sprzętu laboratoryjnego i przyrządów analitycznych, wprowadził na rynek dwie nowe wirówki z serii Frontier™ 5000.

Dalszy rozwój oferty wirówek Frontier

 

Blisko dwa lata temu firma OHAUS wprowadziła na rynek serię wirówek Frontier 5000 (Micro, Multi i Mini) zaprojektowanych specjalnie z myślą o prostych i szybkich zadaniach, które doskonale sprawdzają się w rozmaitych zastosowaniach z zakresu nauk przyrodniczych. Biorąc pod uwagę stale zmieniające się potrzeby specjalistów w laboratoriach uniwersyteckich, badawczych, przemysłowych i klinicznych, firma OHAUS postanowiła dodatkowo rozszerzyć swoją ofertę produktową, uzupełniając cenioną serię Frontier o dwie nowe wirówki. Szybka stołowa mikrowirówka FC5513 jest przeznaczona do określonego zakresu zastosowań laboratoryjnych, a kompaktowa, wolnoobrotowa wirówka wielofunkcyjna FC5707 służy do ogólnych zastosowań laboratoryjnych.

Obie nowe wirówki są wyposażone w wyjątkowy, wodoszczelny panel przedni, nowoczesne pokrętło dotykowe i intuicyjny interfejs. Standardowe funkcje obejmują również dziesięć prędkości przyspieszania, dziesięć prędkości hamowania, wstępne ustawienia czasu pracy od 10 s do 99 h 59 min wraz z opcją pracy ciągłej, edytowalny sygnał dźwiękowy kończący każdy przebieg, a także szybkie wirowanie na potrzeby krótkich przebiegów. Oba urządzenia mają kompaktową obudowę, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń na stole laboratoryjnym.

Wirówka mikrolitrowa FC5513 osiąga prędkość 17 317 x g dzięki czterem opcjonalnym wirnikom, więc doskonale nadaje się do podstawowych zastosowań laboratoryjnych wymagających dużej prędkości wirowania. Zaprojektowany z myślą o wygodnej obsłudze model FC5513 oferuje standardowe wirniki do mikroprobówek 24 x 1,5 ml z opcją bariery biologicznej. Wirówka może również wspomagać spin columns i probówki kapilarne z hematokrytem, gdy są używane z innymi wirnikami, dzięki czemu sprawdza się w różnorodnych zastosowaniach.

Niezawodna, wolnoobrotowa wirówka ogólnego przeznaczenia FC5707 jest wyposażona we wstępnie zainstalowany wirnik 8 x 15 ml, który obsługuje zarówno probówki z dnem okrągłym, jak i stożkowym, w tym zwykłe probówki do krwi, a dzięki akcesoriom można go również łatwo dostosować do pracy z probówkami o pojemnościach 7 ml, 5 ml i 1,5/2 ml.

 

Intuicyjne wzornictwo, niezawodna praca i przyjazny interfejs użytkownika

 

Podobnie jak wszystkie wirówki z serii Frontier 5000, modele FC5513 i FC5707 zostały oparte na wysokiej jakości technologii inżynieryjnej, aby usprawniać i ułatwiać procesy laboratoryjne dzięki wielu przyjaznym dla użytkownika funkcjom i oprogramowaniu, które cechuje intuicyjna obsługa.

Sterowanie pokrętłem dotykowym w modelach FC5707 i FC5513 umożliwia prostą obsługę jedną ręką, nawet w rękawicach. Duży podświetlany wyświetlacz LCD prezentuje ustawienia wirowania i parametry w czasie rzeczywistym w ramach jednego interfejsu.

 

Większe bezpieczeństwo dzięki specjalnym zabezpieczeniom

 

Wirówki te są wyposażone w dodatkowe funkcje ochronne zapewniające bezpieczeństwo i niezawodność pracy, w tym aktywne wykrywanie nierównomiernego obciążenia z indywidualnymi tolerancjami dla poszczególnych wirników, które chroni operatorów przed przypadkowymi obrażeniami, a także uszczelnione wirniki z barierą biologiczną chroniące operatorów przed szkodliwymi aerozolami.

 

Więcej informacji na temat wirówek Frontier 5000 można znaleźć na stronie www.ohaus.com.


Informacje o firmie OHAUS Corporation

OHAUS Corporation z siedzibą w Parsippany w stanie New Jersey, jest producentem szerokiej gamy precyzyjnych wag elektronicznych i mechanicznych oraz urządzeń laboratoryjnych, dostosowanych do potrzeb niemal każdej gałęzi przemysłu. Jest światowym liderem w produkcji wag do zastosowań laboratoryjnych, przemysłowych i edukacyjnych, jak również specjalistycznych wag wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, branży farmaceutycznej
i jubilerskiej. Produkty OHAUS, wytwarzane zgodnie z nomą ISO 9001:2008; są precyzyjne, niezawodne i dostępne w przystępnych cenach, a w ich użytkowaniu dodatkowo pomaga najlepszy w branży dział wsparcia klienta.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie QNAP QTS 4.4.1 Beta udostępniony! Biuro prasowe
2019-06-25 | 14:00

QNAP QTS 4.4.1 Beta udostępniony!

QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing udostępnił wydanie 4.4.1 Beta systemu operacyjnego QTS. Podczas prac nad nową wersją
Technologie 2 minuty, aby zrobić wrażenie na kliencie
2019-06-24 | 14:30

2 minuty, aby zrobić wrażenie na kliencie

W świecie szybko zbywalnych dóbr konsumpcyjnych szybkość, cena i wygoda są kluczowymi czynnikami, gdy chodzi o pozyskiwanie klientów przez sklep lub supermarket oraz zadbanie o
Technologie motorola one vision: elegancka i bezpieczna
2019-06-19 | 16:45

motorola one vision: elegancka i bezpieczna

W zeszłym miesiącu Motorola zaprezentowała nową motorolę one vision - telefon marki cenionej i darzonej zaufaniem już od 90 lat za jakość sprzętu i innowacyjność. Najnowsze urządzenie

Firma

Wchodzi w życie unijna ustawa o cyberbezpieczeństwie. Europejska agencja ENISA zyska nowe uprawnienia, ujednolicona zostanie także certyfikacja produktów

27 czerwca wchodzi w życie Cybersecurity Act, czyli unijna ustawa o cyberbezpieczeństwie. Dzięki niej mają powstać ujednolicone przepisy związane z certyfikacją produktów, procesów i usług pod kątem bezpieczeństwa cybernetycznego. Tymczasem cyberprzestępczość staje się coraz poważniejszym zagrożeniem o globalnej skali. Koszty wynikające z tego typu przestępstw przekroczą w 2019 roku kwotę 2 bln dol.

Medycyna

Biokompatybilne materiały z Polski pomogą w rekonwalescencji pacjentów po urazach. Sztuczne więzadła krzyżowe pozwolą uniknąć bolesnych przeszczepów

Materiały bioaktywne mogą zrewolucjonizować medycynę. Dzięki wysokiej zgodności z tkankami pacjenta pokryte warstwami z bioaktywnych materiałów implanty nie będą odrzucane przez organizm. Ogromną szansą dla pacjentów po wypadkach czy urazach sportowych, u których doszło do zerwania więzadła, może być zastosowanie ich sztucznych odpowiedników. Rozwiązanie, nad którym pracują Polacy, wchodzi obecnie w fazę badań klinicznych. Tymczasem bioaktywne nanocząsteczki stosowane przez naukowców pozwalają już coraz skuteczniej walczyć z problemami współczesnej medycyny, takimi jak zakażenia w okresie okołooperacyjnym.

 

IT i technologie

Obrazowanie rezonansem magnetycznym może zastąpić badanie histopatologiczne. Dzięki coraz wyższej rozdzielczości jest stosowane w onkologii

Badanie rezonansem magnetycznym jest jedną z podstawowych, a zarazem najbezpieczniejszych technik diagnostycznych, szeroko stosowaną w medycynie. Ta technologia rozwija się błyskawicznie, zyskując całkiem nowe funkcje. Innowacją są m.in. rozwiązania zmierzające w kierunku medycyny precyzyjnej, które dają najwyższej jakości wyniki badań i eliminują różnice wynikające z indywidualnych cech różnych pacjentów, oraz takie, które redukują stres pacjentów w trakcie badania, pozwalając nawet poczuć się jak podczas seansu w kinie.