Komunikaty PR

Wysyłanie dokumentów drogą mailową. Niezbędne środki ostrożności

2024-04-02  |  17:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.04 MB )

Z raportu przygotowanego przez ClickMeeting wynika, że zaledwie 20% z nas nie obawia się utraty swoich danych. 41% pytanych potwierdziło, że czuje się bezpiecznie w sieci. W czasach, gdy technologia wywiera olbrzymi wpływ na ludzkie życie, a Internet jest niezbędnym narzędziem do pracy i rozrywki, wysyłanie dokumentów mailem stało się naturalnym procesem. To szybkie, wygodne i efektywne narzędzie, które umożliwia udostępnianie informacji zaledwie kilkoma kliknięciami. Niemniej jednak za tym ułatwieniem kryją się pewnie istotne aspekty dotyczące bezpieczeństwa, które nie powinny być bagatelizowane.

W badaniu zrealizowanym przez ClickMeeting prawie 1/3 respondentów wskazała, że nie czuje, aby dane online były bezpieczne. 52% ankietowanych przyznało, że zna i orientuje się w narzędziach poprawiających bezpieczeństwo w sieci. Niestety, 28% z nas nie zna takich rozwiązań. Co ciekawe, 20% osób uznało, że nigdy nie interesowało się szukaniem informacji na ten temat. Jednocześnie tylko 36% zadeklarowało skrupulatne dbanie o prywatność w Internecie. 56% stara się to robić, jednak nie przykuwa do tego większej wagi. 

Wysyłanie dokumentów drogą mailową do niewłaściwego adresata lub przypadkowe ujawnienie poufnych danych może wynikać z błędów ludzkich, które mogą mieć poważne konsekwencje. Ponadto, osoby trzecie mogą wykorzystać oszukańcze metody, takie jak phishing, aby zdobyć poufne dane, jak hasła dostępu do dokumentów lub konta mailowego. Wysyłając dokumenty, istnieje ryzyko, że odbiorca może zostać oszukany lub zaatakowany. Niezabezpieczony e-mail może stać się również łatwym celem dla cyberprzestępców, którzy mogą przechwycić wiadomość i uzyskać dostęp do zawartości dokumentów. To może z kolei prowadzić do naruszenia prywatności oraz wycieku poufnych informacji.

Wysyłanie dokumentów mailem może być bezpieczne, jeśli stosujemy odpowiednie środki ostrożności. Dwuetapowa weryfikacja, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, silne hasła, a także szyfrowanie to tylko niektóre z kluczowych elementów, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo informacji jest wspólnym wysiłkiem nadawców i odbiorców. W związku z tym warto zastanowić się, czy zastosowane środki ochrony są wystarczające, aby zapewnić poufność i integralność naszych danych – mówi Marta Fila, członek zarządu AIQLabs, właściciela marek SuperGrosz i „Kupuj Teraz – zapłać później”.

Istnieje kilka sposobów, które warto znać, chcąc wysyłać ważne pisma mailem. Jednym z nich jest włączenie dwuetapowej weryfikacji dla konta, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez dodatkową warstwę ochrony przy logowaniu. Warto również upewnić się, czy komputer jest chroniony aktualnym oprogramowaniem antywirusowym, aby minimalizować ryzyko przechwycenia danych przez złośliwe oprogramowanie. Odbiorca zawsze powinien być świadomy potencjalnych zagrożeń i ostrożnie otwierać załączniki lub linki.

Zarówno nadawca, jak i odbiorca dokumentów powinni korzystać z silnych, unikalnych haseł do swoich kont mailowych. Zmniejsza to ryzyko nieautoryzowanego dostępu. Dla ochrony dokumentów kluczowe jest wykorzystywanie szyfrowania end-to-end. Pozwala ono zakodować treści wiadomości w taki sposób, że tylko zamierzony odbiorca będzie w stanie ją odczytać. Prowadząc korespondencję, warto także unikać korzystania z publicznych sieci Wi-Fi, które mogą być narażone na przechwycenie danych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Perspektywa wzrostów w faktoringu już w drugim kwartale Biuro prasowe
2024-04-24 | 16:30

Perspektywa wzrostów w faktoringu już w drugim kwartale

Pierwszy kwartał 2024 roku na rynku faktoringu przyniósł nieznaczny spadek obrotów w relacji do analogicznego okresu rok temu. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów w
Finanse Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP
2024-04-24 | 08:00

Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP

W trakcie uroczystego wieczoru na zakończenie konferencji E-Leasing Day 6.0, organizowanej przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL), zostały wręczone odznaczenia państwowe dla osób
Finanse Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy
2024-04-22 | 09:00

Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy

Toyota Bank kontynuuje wprowadzanie korzystnych zmian w ofercie lokat, reagując na oczekiwania klientów. Bank podnosi oprocentowanie swojej flagowej Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Zdrowie

Sport może wspomagać walkę z bezsennością. Osoby aktywne fizycznie mają mniej problemów ze snem

Osoby regularnie podejmujące aktywność fizyczną dużo lepiej śpią – wynika z wieloletniej analizy przeprowadzonej przez naukowców z Uniwersytetu w Reykjaviku. Typ i stopień trudności ćwiczeń nie mają takiego znaczenia jak właśnie regularność. To istotne nie tylko dla promowania higieny snu jako działania korzystnie wpływającego na nasze zdrowie, ale i w kontekście skuteczności terapii, m.in. w chorobach przewlekłych. Tymczasem problemy ze snem zgłasza około 40 proc. dorosłych Polaków.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.