Staking i portal aukcyjny - fintech Platon Life rozszerza ofertę
Międzynarodowy holding fintechowy Platon Life uruchomił na skalę globalną serwis Platon Auction. To kolejny kamień milowy w rozwoju przedsiębiorstwa. Inną istotną nowością w ofercie fintechu jest usługa inwestowania za pomocą tokenów PLTC, dająca możliwość uzyskania dodatkowego dochodu pasywnego.
Portal aukcyjny
Globalna ekspansja usługi Platon Life przybliża fintech do realizacji misji, którą jest zainteresowanie ogółu społeczeństwa tematyką cyfrowych walut i to za pośrednictwem jednej, prostej w obsłudze, aplikacji. Aktualnie aplikacja Platon Life, oprócz możliwości wymiany walut fiducjarnych na cyfrowe, sprzedaży walut cyfrowych czy kupna różnych dóbr i usług za ich pomocą, daje możliwość wzięcia udziału w aukcjach rzadkich kolekcjonerskich przedmiotów i płacenia nimi za pomocą waluty PlatonCoin.
Staking kryptowalut
To jednak niejedyna nowość w ofercie fintechu, wzbogacająca ekosystem Platon Life. Platforma umożliwia również staking tokenów PLTC (PlatonCoin) na wybrane przez użytkownika kwotę oraz okres inwestycji. Inwestycja w cyfrowe waluty daje możliwość uzyskania dodatkowego dochodu pasywnego i stanowi dodatkową wartość dla portfelu usług Platon Life.
Portal Platon Auction jest usługą globalną, natomiast usługa stakingu na ten moment jest dostępna na rynku bliskowschodnim, w tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Platon Life to środkowoeuropejski fintech, którego działalności przyświeca idea przybliżania cyfrowych walut zarówno firmom, jak i ogółowi społeczeństwa, poprzez oferowanie przyjaznych użytkownikom, prostych w obsłudze i bezpiecznych narzędzi, dedykowanych zarówno klientom biznesowym, jak i indywidualnym. Platon Life dysponuje rozwiązaniami, pozwalającymi na szeroki i łatwy dostęp do łącznie ośmiu kryptowalut – PLTC, BTC, ETH, BCH, XLM, USDT oraz UNI i LINK. Wszystkie środki mogą być przechowywane w cyfrowym portfelu, zabezpieczonym przed potencjalną kradzieżą lub utratą. Rozwiązania, którymi dysponuje fintech, oparte są na technologii blockchain oraz współpracy z partnerami takimi jak Microsoft czy Symantec. W ofercie Platon Life znajduje się m.in. cyfrowy portfel, ubezpieczony przez renomowaną europejską firmę ubezpieczeniową i chroniony za pomocą zabezpieczeń internetowych Broadcom.

Po ludzku o PIT-8C

Josip Heit, założyciel GSB Germany w wywiadzie na temat przyszłości branży fintech

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut – jak chronić swoje cyfrowe aktywa?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.