Poszukiwane startupy oferujące rozwiązania z zakresu księgowości, finansów i ESG
Aplikacje do programu 2022 Startup Accelerator przyjmowane są do 30 listopada 2021
13 października 2021, Warszawa – CPA.com oraz Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości) reprezentujące AICPA & CIMA, przyjmują zgłoszenia z całego świata do 2022 Startup Accelerator. Program przeznaczony jest dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów, a od tego roku także inicjatyw ESG (ang. environmental, social, governance).
Firmy, które zostaną zakwalifikowane do tego programu akceleracyjnego będą mogły skorzystać z doświadczenia kadry zarządzającej Association of International Certified Professional Accountants i CPA.com, a także dedykowanej grupy doradczej składającej się z ekspertów posiadających umiejętności i szerokie doświadczenie w zakresie startupowych firm technologicznych, przedsiębiorczości, rachunkowości i finansów. Dodatkowo, laureaci programu otrzymają finansowanie w wysokości 25 000 USD.
Zgłoszenia do tegorocznej edycji Startup Accelerator przyjmowane są do 30 listopada 2021 r. Laureaci zostaną wyłonieni w styczniu 2022 r. Zwycięskie rozwiązania zostaną zaprezentowane w lecie 2022 r. na AICPA & CIMA ENGAGE – jednej z wiodących konferencji księgowo-finansowych na świecie, a następnie na Digital CPA Conference organizowanej przez AICPA i CPA.com, poświęconej technologiom księgowym i zagadnieniom związanym z rozwojem profesji.
Program akceleracyjny otwarty jest dla firm z całego świata. Do jednej z wcześniejszych edycji zakwalifikowała się polska aplikacja do szybkiego księgowania faktur Scanye. Udział w programie oznaczał dla niej nie tylko mentoring, ale też wsparcie w badaniach i przygotowaniu do wejścia na rynek amerykański.
“Program Startup Accelerator był ekscytującym doświadczeniem i okazją do zagłębienia się w tajniki branży rachunkowej. Scanye otrzymało ogromną porcję wiedzy od swoich mentorów i ekspertów, a także wsparcie w dotarciu do potencjalnych klientów. Rekomenduję aplikowanie do tego programu wszystkim startupom z obszaru Accountech/Fintech” – powiedział Tadeusz Chruściel, Prezes Zarządu i jeden z twórców Scanye.
Firmy ubiegające się o przyjęcie do programu muszą spełniać następujące kryteria:
• być w początkowej fazie rozwoju
• posiadać działający produkt lub usługę
• specjalizować się w technologiach księgowych, rozwiązaniach związanych z technologiami regulacyjnymi lub ESG
Dodatkowe informacje:
Szczegółowe informacje i formularz aplikacyjny dostępne są na stronie: cpa.com/accelerator.
W przypadku dalszych pytań prośba o kontakt z Kacee Johnson, Senior Director of Strategy and Innovation for CPA.com: kacee.johnson@hq.cpa.com.
Association of International Certified Professional Accountants®, reprezentujące AICPA® & CIMA®, działa na rzecz globalnej profesji finansowej w imieniu 696 000 członków i studentów American Institute of CPAs® (AICPA) i The Chartered Institute of Management Accountants® (CIMA) ze 192 krajów i terytoriów. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Poprzez propagowanie tytułów Certified Public Accountant (CPA) i Chartered Global Management Accountant (CGMA) oraz innych specjalistycznych kwalifikacji, profesjonalną edukację i tzw. świadome przywództwo (ang. thought leadership) wspieramy naszych członków i zaangażowanych profesjonalistów i dzielimy się z nimi wiedzą oraz możliwościami na osiągnięcie pozycji liderów w kształtowaniu stabilniejszej przyszłości sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonemu rozwojowi.
American Institute of CPAs (AICPA), będący największą na świecie organizacją reprezentującą profesję biegłego rewidenta, wyznacza dla swoich członków standardy etyczne oraz obowiązujące w Stanach Zjednoczonych standardy audytorskie w odniesieniu do spółek prywatnych, organizacji charytatywnych, a także władz federalnych, stanowych i lokalnych. Opracowuje również i ocenia Uniform CPA Examination i tworzy zasób talentów dla profesji rachunkowości publicznej.
The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) jest czołową i jednocześnie największą światową organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej. CIMA ściśle współpracuje z pracodawcami i sponsoruje nowatorskie badania, nieustannie aktualizując swój program nauczania, dzięki czemu pozostaje pierwszym wyborem przy rekrutacji liderów biznesu z wykształceniem z zakresu finansów.

Po ludzku o PIT-8C

Josip Heit, założyciel GSB Germany w wywiadzie na temat przyszłości branży fintech

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut – jak chronić swoje cyfrowe aktywa?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.