Komunikaty PR

Polska aplikacja z sektora accountech w amerykańskim programie akceleracyjnym

2020-04-16  |  01:00

Do 3. edycji programu akceleracyjnego Association and CPA.com Startup Accelerator zakwalifikowała się polska aplikacja do szybkiego księgowania faktur Scanye, która pomaga też w obliczu epidemii koronawirusa w pracy zdalnej.

Association of International Certified Professional Accountants – Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości stworzone przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs (AICPA) – oraz portal CPA.com stworzyły wspólny program akceleracyjny Association and CPA.com Startup Accelerator.

Program przeznaczony jest dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów. Otwarty jest dla startupów z całego świata. Od rozpoczęcia programu w 2017 r. zainteresował już przedsiębiorców z 14 krajów. Laureaci korzystają z doświadczenia kadry zarządzającej Association of International Certified Professional Accountants i CPA.com, a także dedykowanej grupy doradczej składającej się z ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości, księgowości i finansów, wśród których znajdują się posiadacze tytułów CPA i CGMA oraz influencerzy.

– Uczestnikom akceleratora oferujemy rozeznanie w szybko zmieniającej się dynamice zawodu księgowego. Rozumiemy przy tym, że innowacje w tej profesji mogą pochodzić z wielu źródeł i chcemy otwierać się na zmiany, a także wspierać je, wpływając również na poprawę jakości świadczonych usług – powiedział Lawson Carmichael, Chief Operating Officer, Association of International Certified Professional Accountants.

Dla firmy Scanye, której platforma jest coraz popularniejsza wśród księgowych i w biurach rachunkowych w Polsce (została wdrożona już w ponad 600 firmach) udział w programie akceleracyjnym oznacza nie tylko mentoring, ale też wsparcie w badaniach i przygotowaniu do wejścia na rynek amerykański. Jeśli wyniki okażą się pomyślne, spółka chciałaby zadebiutować w Stanach Zjednoczonych podczas grudniowej konferencji Digital CPA Conference organizowanej przez AICPA i CPA.com, która poświęcona jest technologiom księgowym i zagadnieniom związanym z rozwojem profesji.

– Scanye od lat pomaga księgowym w Polsce korzystać z rozwoju technologii. Dzięki akceleratorowi mamy szansę umożliwić księgowym ze Stanów Zjednoczonych dostęp do równie przyjaznego oprogramowania co w Polsce! powiedział Tadeusz Chruściel, prezes zarządu i jeden z twórców Scanye.

Polski startup z sektora accountech daje możliwość szybkiego skanowania, odbierania skanów od klientów i przechowywania dokumentów w programie księgowym. Aplikacja pomaga też w obliczu epidemii koronawirusa w pracy zdalnej.

- W Scanye ratujemy ludzkość przed „papierkową robotą” – dosłownie i w przenośni. Automatyzujemy procesy, które zajmują czas, energię i pieniądze. Wierzymy, że czasochłonne i powtarzalne zadania lepiej oddelegować komputerom, a skupić się na pracy, która wymaga wiedzy i doświadczenia. Początkowo koncentrowaliśmy się przede wszystkim na technologii i jak najszybszym księgowaniu faktur. Rozmowy z naszymi klientami uświadomiły nam jednak wysoki poziom stresu i presję, pod jaką pracuje wielu księgowych. Przeprowadziliśmy setki wywiadów, które pozwoliły nam zrozumieć procesy i specyfikę pracy w biurach rachunkowych. Na ich podstawie przygotowaliśmy platformę do tzw. bezstresowej księgowości – dodał Tadeusz Chruściel.

Firma ma nadzieję oszczędzić księgowym długie godziny pracy ułatwiając komunikację oraz wymianę dokumentów i danych między nimi, a obsługiwanymi przedsiębiorstwami. Uwolniony czas i mniejsza presja wynikająca z konieczności dotrzymywania terminów podatkowych pozwolą lepiej dostosowywać się do zmian legislacyjnych, podnosić kwalifikacje oraz oferować klientom jeszcze lepszy serwis.

Dodatkowe informacje:

Więcej informacji nt. platformy Scanye znajduje się na stronie www.scanye.pl

Szczegółowe informacje nt. Association and CPA.com Startup Accelerator dostępne są na stronie aicpa-cima.com/accelerator.html

W przypadku dalszych pytań prośba o kontakt z:

Noemi Tańska, Country manager, Poland, Association of International Certified Professional Accountants: noemi.tanska@aicpa-cima.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Przeciwdziałanie zatorom płatniczym i poprawa wskaźników ESG Biuro prasowe
2024-12-19 | 17:30

Przeciwdziałanie zatorom płatniczym i poprawa wskaźników ESG

W dobie dynamicznych zmian gospodarczych, jednym z kluczowych wyzwań pozostają zatory płatnicze. Rozwiązaniem, które nie tylko pomaga w zarządzaniu bieżącymi środkami, ale także
Finanse Mocny złoty wyzwaniem dla polskich eksporterów
2024-12-12 | 17:00

Mocny złoty wyzwaniem dla polskich eksporterów

Ożywienie na krajowym rynku w połączeniu ze spowolnieniem gospodarek strefy euro i umacniającym się złotym stanowi wyzwanie dla polskich eksporterów, rozliczających
Finanse Zatory płatnicze i spowolnienie gospodarcze
2024-12-04 | 17:30

Zatory płatnicze i spowolnienie gospodarcze

Zatory płatnicze, spadki w produkcji budowlano-montażowej czy niepokojące sygnały z europejskich rynków to tylko niektóre z czynników, które mogą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.