Polska aplikacja z sektora accountech w amerykańskim programie akceleracyjnym
Do 3. edycji programu akceleracyjnego Association and CPA.com Startup Accelerator zakwalifikowała się polska aplikacja do szybkiego księgowania faktur Scanye, która pomaga też w obliczu epidemii koronawirusa w pracy zdalnej.
Association of International Certified Professional Accountants – Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości stworzone przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs (AICPA) – oraz portal CPA.com stworzyły wspólny program akceleracyjny Association and CPA.com Startup Accelerator.
Program przeznaczony jest dla firm w początkowej fazie rozwoju, które specjalizują się w innowacjach z zakresu księgowości i finansów. Otwarty jest dla startupów z całego świata. Od rozpoczęcia programu w 2017 r. zainteresował już przedsiębiorców z 14 krajów. Laureaci korzystają z doświadczenia kadry zarządzającej Association of International Certified Professional Accountants i CPA.com, a także dedykowanej grupy doradczej składającej się z ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości, księgowości i finansów, wśród których znajdują się posiadacze tytułów CPA i CGMA oraz influencerzy.
– Uczestnikom akceleratora oferujemy rozeznanie w szybko zmieniającej się dynamice zawodu księgowego. Rozumiemy przy tym, że innowacje w tej profesji mogą pochodzić z wielu źródeł i chcemy otwierać się na zmiany, a także wspierać je, wpływając również na poprawę jakości świadczonych usług – powiedział Lawson Carmichael, Chief Operating Officer, Association of International Certified Professional Accountants.
Dla firmy Scanye, której platforma jest coraz popularniejsza wśród księgowych i w biurach rachunkowych w Polsce (została wdrożona już w ponad 600 firmach) udział w programie akceleracyjnym oznacza nie tylko mentoring, ale też wsparcie w badaniach i przygotowaniu do wejścia na rynek amerykański. Jeśli wyniki okażą się pomyślne, spółka chciałaby zadebiutować w Stanach Zjednoczonych podczas grudniowej konferencji Digital CPA Conference organizowanej przez AICPA i CPA.com, która poświęcona jest technologiom księgowym i zagadnieniom związanym z rozwojem profesji.
– Scanye od lat pomaga księgowym w Polsce korzystać z rozwoju technologii. Dzięki akceleratorowi mamy szansę umożliwić księgowym ze Stanów Zjednoczonych dostęp do równie przyjaznego oprogramowania co w Polsce! – powiedział Tadeusz Chruściel, prezes zarządu i jeden z twórców Scanye.
Polski startup z sektora accountech daje możliwość szybkiego skanowania, odbierania skanów od klientów i przechowywania dokumentów w programie księgowym. Aplikacja pomaga też w obliczu epidemii koronawirusa w pracy zdalnej.
- W Scanye ratujemy ludzkość przed „papierkową robotą” – dosłownie i w przenośni. Automatyzujemy procesy, które zajmują czas, energię i pieniądze. Wierzymy, że czasochłonne i powtarzalne zadania lepiej oddelegować komputerom, a skupić się na pracy, która wymaga wiedzy i doświadczenia. Początkowo koncentrowaliśmy się przede wszystkim na technologii i jak najszybszym księgowaniu faktur. Rozmowy z naszymi klientami uświadomiły nam jednak wysoki poziom stresu i presję, pod jaką pracuje wielu księgowych. Przeprowadziliśmy setki wywiadów, które pozwoliły nam zrozumieć procesy i specyfikę pracy w biurach rachunkowych. Na ich podstawie przygotowaliśmy platformę do tzw. bezstresowej księgowości – dodał Tadeusz Chruściel.
Firma ma nadzieję oszczędzić księgowym długie godziny pracy ułatwiając komunikację oraz wymianę dokumentów i danych między nimi, a obsługiwanymi przedsiębiorstwami. Uwolniony czas i mniejsza presja wynikająca z konieczności dotrzymywania terminów podatkowych pozwolą lepiej dostosowywać się do zmian legislacyjnych, podnosić kwalifikacje oraz oferować klientom jeszcze lepszy serwis.
Dodatkowe informacje:
Więcej informacji nt. platformy Scanye znajduje się na stronie www.scanye.pl
Szczegółowe informacje nt. Association and CPA.com Startup Accelerator dostępne są na stronie aicpa-cima.com/accelerator.html
W przypadku dalszych pytań prośba o kontakt z:
Noemi Tańska, Country manager, Poland, Association of International Certified Professional Accountants: noemi.tanska@aicpa-cima.com
SWIFF zmniejszy straty w branży faktoringowej
„Milioner z Afryki”, „Żołnierz z USA” – popularne oszustwa internetowe
Kredytowanie transakcji pomiędzy kontrahentami
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.