Lampy Lena Lighting w Centrum Dystrybucyjnym Decora w Kijewie
Odpowiednie oświetlenie hal magazynowych jest kluczowym elementem obsługi oraz logistyki. Pozwala na sprawne i bezpieczne odnajdowanie alejek oraz produktów, a także na swobodny podjazd aut transportowych. Jednak niezwykle ważnym aspektem pozostają koszty eksploatacyjne, związane z doświetlaniem ogromnych przestrzeni. Dlatego w hali Decora w Kijewie projektanci postawili na wysoce energooszczędne oświetlenie od Lena Lighting wewnątrz i wokół całej infrastruktury.
Niezmiernie istotną kwestią dla projektantów było sięgnięcie po produkty sprawdzone, trwałe, odporne na niekorzystne warunki, takie jak niskie i wysokie temperatury czy wysokie zapylenie. Jednak równie ważny był wybór oświetlenia, które zagwarantuje oszczędności energii. Dlatego też postawili na cenioną polską markę.
Hala magazynowa Decora w Kijewie została oświetlona lampami Lena Lighting. Producent ten dostarczył oświetlenie ogólne i awaryjne oraz zewnętrzne. Łącznie na terenie obiektu zamontowano około 1500 nowoczesnych, wysoce energooszczędnych lamp, które spełniają najwyższe normy jakościowe, środowiskowe oraz prawne. Zapewniają wysoki komfort pracy i bezpieczeństwo.
Jak dowodzą raporty Decory i Lena Lighting, instalacja innowacyjnych technologicznie lamp i systemu sterowania oświetleniem w magazynie w Kijewie, pozwoli na wygenerowanie oszczędności na poziomie aż 67% względem innych obiektów tego samego typu i o podobnej charakterystyce, wyposażonych w tradycyjne źródła światła. To niezwykły wynik, który przekłada się zarówno na koszty utrzymania obiektu, jak i na środowisko naturalne – właśnie o 67% zmniejszy się również ślad węglowy.
W Decorze w Kijewie hala oświetlana jest głównie przez lampy przemysłowe Tytan LED PRO. Ich odporność na niekorzystne działanie pyłów oraz wilgoci, przekłada się na dużą bezawaryjność i długą żywotność. Wysoce energooszczędne moduły LED oraz wbudowane czujniki ruchu generują ogromne oszczędności. Lampa Tytan LED posiada wiele usprawnień ułatwiających i przyspieszających montaż, takich jak system zwieszania klosza, okablowanie przelotowe, a także wytrzymałe klipsy ze stali nierdzewnej (INOX). Jej korpus i klosz są odporne na promieniowanie UV. Te elementy lampy produkowane są w 80 – 100% z komponentów pochodzących z recyklingu, a po wielu latach pracy (ich trwałość wynosi do 196 000 h) i demontażu, materiały te po raz kolejny zostają poddane recyklingowi.
Wewnątrz hali Decora znalazły się również lampy RQ 160 LED P, SQ600 LED i SQ 300 LED. Wokół budynku, przy podjazdach oraz na parkingu zamontowano naświetlacze Quest 2 Led oraz oprawy uliczne Astra LED.
Przeciwdziałanie zatorom płatniczym i poprawa wskaźników ESG
Mocny złoty wyzwaniem dla polskich eksporterów
Zatory płatnicze i spowolnienie gospodarcze
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.