Lampy Lena Lighting w Centrum Dystrybucyjnym Decora w Kijewie
Odpowiednie oświetlenie hal magazynowych jest kluczowym elementem obsługi oraz logistyki. Pozwala na sprawne i bezpieczne odnajdowanie alejek oraz produktów, a także na swobodny podjazd aut transportowych. Jednak niezwykle ważnym aspektem pozostają koszty eksploatacyjne, związane z doświetlaniem ogromnych przestrzeni. Dlatego w hali Decora w Kijewie projektanci postawili na wysoce energooszczędne oświetlenie od Lena Lighting wewnątrz i wokół całej infrastruktury.
Niezmiernie istotną kwestią dla projektantów było sięgnięcie po produkty sprawdzone, trwałe, odporne na niekorzystne warunki, takie jak niskie i wysokie temperatury czy wysokie zapylenie. Jednak równie ważny był wybór oświetlenia, które zagwarantuje oszczędności energii. Dlatego też postawili na cenioną polską markę.
Hala magazynowa Decora w Kijewie została oświetlona lampami Lena Lighting. Producent ten dostarczył oświetlenie ogólne i awaryjne oraz zewnętrzne. Łącznie na terenie obiektu zamontowano około 1500 nowoczesnych, wysoce energooszczędnych lamp, które spełniają najwyższe normy jakościowe, środowiskowe oraz prawne. Zapewniają wysoki komfort pracy i bezpieczeństwo.
Jak dowodzą raporty Decory i Lena Lighting, instalacja innowacyjnych technologicznie lamp i systemu sterowania oświetleniem w magazynie w Kijewie, pozwoli na wygenerowanie oszczędności na poziomie aż 67% względem innych obiektów tego samego typu i o podobnej charakterystyce, wyposażonych w tradycyjne źródła światła. To niezwykły wynik, który przekłada się zarówno na koszty utrzymania obiektu, jak i na środowisko naturalne – właśnie o 67% zmniejszy się również ślad węglowy.
W Decorze w Kijewie hala oświetlana jest głównie przez lampy przemysłowe Tytan LED PRO. Ich odporność na niekorzystne działanie pyłów oraz wilgoci, przekłada się na dużą bezawaryjność i długą żywotność. Wysoce energooszczędne moduły LED oraz wbudowane czujniki ruchu generują ogromne oszczędności. Lampa Tytan LED posiada wiele usprawnień ułatwiających i przyspieszających montaż, takich jak system zwieszania klosza, okablowanie przelotowe, a także wytrzymałe klipsy ze stali nierdzewnej (INOX). Jej korpus i klosz są odporne na promieniowanie UV. Te elementy lampy produkowane są w 80 – 100% z komponentów pochodzących z recyklingu, a po wielu latach pracy (ich trwałość wynosi do 196 000 h) i demontażu, materiały te po raz kolejny zostają poddane recyklingowi.
Wewnątrz hali Decora znalazły się również lampy RQ 160 LED P, SQ600 LED i SQ 300 LED. Wokół budynku, przy podjazdach oraz na parkingu zamontowano naświetlacze Quest 2 Led oraz oprawy uliczne Astra LED.
SWIFF zmniejszy straty w branży faktoringowej
„Milioner z Afryki”, „Żołnierz z USA” – popularne oszustwa internetowe
Kredytowanie transakcji pomiędzy kontrahentami
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.