Innowacje Fiserv wygrywają na Payments Awards 2020
Business Edge
ul. Bohomolca 15
01-613 Warszawa
k.gapinska|businessedge.pl| |k.gapinska|businessedge.pl
604 127 133
businessedge.pl
Innowacje Fiserv dla przedsiębiorców i ubezpieczycieli
wygrywają na Payments Awards 2020
Nagrodzone rozwiązania umożliwiają realizację płatności bezgotówkowych
w punktach sprzedaży i zdalnie
Warszawa, 18 grudnia 2020 r. – Fiserv, światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych, zdobył dwie nagrody w konkursie Payments Awards 2020 za innowacyjne i pionierskie podejście do płatności bezgotówkowych.
– Te nagrody to przede wszystkim wyraz uznania dla pracy całego zespołu, a także innowacyjnego podejścia i odwagi w działaniu naszych partnerów. Cieszę się, że mogę na co dzień współpracować z ludźmi, którzy wyznaczają trendy w świecie płatności bezgotówkowych. Otrzymane wyróżnienia to powód do dumy, ale też dodatkowy impuls do dalszego działania – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data Polska, należącej do Fiserv.
Nagrodę w kategorii Innowacji Płatniczej Roku 2020 otrzymała technologia SoftPOS PIN on Mobile od Fiserv opracowana wspólnie z Visa, Samsung i PayCore. Umożliwia ona i upraszcza przyjmowanie płatności bezgotówkowych przez przedsiębiorców na ich własnych urządzeniach, takich jak smartfony lub tablety, niezależnie od kwoty i bez konieczności zastosowania dodatkowego sprzętu. Rozwiązanie, które obecnie jest pilotażowo wdrażane w Polsce, pozwoli w skali świata zwiększyć wykorzystanie mobilnych urządzeń jako terminali płatniczych.
– Popularność płatności bezgotówkowych na polskim rynku nieustannie rośnie. W tej chwili mamy w Polsce ponad milion terminali, a podłączenie do tej ogromnej sieci smartfonów i tabletów nie tylko powiększy udział obrotu bezgotówkowego, lecz przede wszystkim pozytywnie wpłynie na płynność i bezpieczeństwo finansów przedsiębiorców niezależnie od wielkości ich biznesu – mówi Rafał Galiński, Dyrektor Rozwoju Produktów w First Data Polska, należącej do Fiserv.
Innowacją Płatniczą B2B Roku 2020 została TubaPay - aplikacja opracowana wspólnie przez Fiserv i Bacca Sp z o.o., polską firmę specjalizującą się w rozwijaniu usług płatniczych na rynku ubezpieczeniowym. W połączeniu z terminalem płatniczym Polcard, TubaPay umożliwia agentom ubezpieczeniowym przyjmowanie składek ubezpieczeniowych wielu towarzystw za pomocą jednego urządzenia. Po aktywacji usługi płatności zlecane są automatycznie w odpowiednich terminach, podobnie jak dzieje się to z abonamentem za dostęp do serwisów streamingowych, takich jak np. Netflix. Aplikacja jest dostępna w systemie Android i można ją pobrać w Google Play. Z aplikacji TubaPay korzysta już dziewięć towarzystw ubezpieczeniowych, a w najbliższej przyszłości dołączą do nich kolejne.
– To prawdziwa rewolucja na rynku ubezpieczeniowym. Do tej pory płatności za polisy realizowane były przelewem albo gotówką, a terminale nie były popularne ze względu na koszty operacyjne. Dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego agent musiał mieć osobny terminal. Multifunkcjonalność terminala Polcard, współpraca z Bacca i aplikacja TubaPay zmieniły to, a proces podpisywania umów i płatności stały się dużo wygodniejsze – mówi Eleni Damps, Dyrektor ds. Sprzedaży Departament Klientów Kluczowych w First Data Polska, należącej do Fiserv.
Przyznawane od ośmiu lat nagrody Payments Awards to wyróżnienie dla firm, które dążą do doskonałości i wykazują się największą innowacyjnością w świecie nowoczesnych płatności.
Fiserv
First Data nalężąca do Fiserv.
Fiserv, Inc. (NASDAQ: FISV) jako światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych pomaga klientom osiągać najlepsze wyniki dzięki zaangażowaniu w innowacje. Jest partnerem firm w dążeniu do doskonałości w obszarach takich jak obsługa rachunków i rozwiązania bankowości cyfrowej, obsługa kart płatniczych i zarządzanie infrastrukturą sieciową, płatności, handel elektroniczny, akceptacja i przetwarzanie płatności w handlu i usługach. Dostarcza Clover™ innowacyjne, oparte na chmurze rozwiązanie POS. Fiserv jest notowana w indeksach S&P 500® i FORTUNE® 500, a także należy do FORTUNE Magazine World’s Most Admired Companies®. Odwiedź stronę fiserv.com i śledź informacje w mediach społecznościowych, aby uzyskać więcej informacji i najnowsze informacje o firmie.
Bacca Sp z.o.o.
Bacca Sp. z o.o. zajmuje się płatnościami na rynku ubezpieczeń. Z sukcesem wprowadziła w Polsce pierwsze bezgotówkowe płatności ratalne, a następnie cykliczne płatności z kart płatniczych. Obecnie rozwija usługę TubaPay, opartą o zintegrowany terminal płatniczy, który umożliwia bezgotówkowe rozliczenia między zakładem ubezpieczeń a agentem oraz płatność kartą za polisę.

Po ludzku o PIT-8C

Josip Heit, założyciel GSB Germany w wywiadzie na temat przyszłości branży fintech

Bezpieczeństwo w świecie kryptowalut – jak chronić swoje cyfrowe aktywa?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.