Komunikaty PR

BNP Paribas Faktoring x Lafarge Polska

2023-10-09  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.03 MB )

BNP Paribas Faktoring po raz pierwszy zawarł umowę faktoringu ze wskaźnikami ESG. Warunki faktoringu należności Lafarge Polska (Grupa Holcim) są uzależnione od spełnienia celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Lafarge rozpoczął działalność w Polsce w 1995 roku, tworząc Lafarge Cement S.A., który obecnie jest wiodącym producentem cementu z około 20% udziałem w polskim rynku, jak również kruszyw, betonu, prefabrykacji oraz chemii budowlanej. Zdolności produkcyjne spółki wynoszą ponad 5 mln ton cementu rocznie. Lafarge Polska jest częścią globalnej grupy Holcim – lidera innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Lafarge Cement S.A. jest głównym podmiotem operacyjnym grupy w Polsce, centrum finansowania i liderem cash poolingu oraz jednym z największych producentów cementu w naszym kraju, generującym w 2022 roku przychody na poziomie 2,2 mld zł.

Na każdym kroku podkreślamy swoje oczekiwania w zakresie ochrony klimatu i ESG poprzez duże transakcje SLL/SLB realizowane przez naszą centralę. Jednocześnie promujemy zrównoważone rozwiązania finansowe wśród swoich członków. Cementownia Kujawy stanie się pierwszą w Polsce i jedną z niewielu na świecie zero emisyjną cementownią. Będzie wyposażona w instalację wychwytującą 100% emisji CO2 z produkcji klinkieru. Ciekły dwutlenek węgla będzie transportowany do terminalu multimodalnego w Gdańsku, a następnie na Morze Północne i zatłaczany do wyczerpanych złóż ropy i gazu. To kolejna, po modernizacji Cementowni Małogoszcz, ogromna inwestycja Lafarge w Polsce, wyposażona w nowoczesne technologie, które pozwalają skutecznie eliminować emisję CO2 z procesu produkcji cementu. Finalnie wpływa to na dekarbonizację sektora budowlanego – powiedziała Weronika Sobik, kierownik ds. finansowania w Lafarge Cement S.A.

Jest to pierwsza transakcja faktoringowa z celami ESG w Grupie BNP Paribas w Polsce. Cieszymy się, że możemy w ten sposób wspierać strategię zrównoważonego rozwoju Lafarge Polska. Skorzystaliśmy z globalnego i lokalnego doświadczenia BNP Paribas w strukturyzacji kredytów powiązanych ze zrównoważonym rozwojem, przenosząc je na rozwiązania faktoringowe. Chcemy wspierać klientów w poprawie zarządzania aspektami ESG w szerokim zakresie produktów finansowych, a nasz partner zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju traktuje jako strategiczne. Czujemy satysfakcję, że wspólnie ustalając ambitne cele, możemy wspierać dekarbonizację naszych klientów – dodał Jakub Zubowicz, dyrektor sprzedaży ds. klientów strategicznych w BNP Paribas Faktoring.

Współpraca z BNP Paribas Faktoring wspiera strategię zrównoważonego rozwoju Lafarge Polska. Ponadto, innowacyjna transakcja jest efektem wspólnych działań, realizowanych z zespołem zrównoważonego finansowania BNP Paribas Bank Polska. Założenia są zgodne z celami klimatycznymi grupy Lafarge Holcim, zatwierdzonymi przez Science Based Targets Initiative. Grupa Holcim była pierwszym globalnym producentem cementu, który wyznaczył cele klimatyczne zgodne ze scenariuszem 1,5°C. Cementownia Lafarge Kujawy będzie w stanie produkować zeroemisyjny cement w 2027 roku, dzięki projektowi wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, wspieranemu przez Unię Europejską.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse SWIFF zmniejszy straty w branży faktoringowej Biuro prasowe
2024-11-20 | 08:30

SWIFF zmniejszy straty w branży faktoringowej

Jednym z wyzwań, z jakim mierzą się firmy faktoringowe, są przypadki oszustw związanych z dublowaniem obsługi tych samych faktur przez różne podmioty. Nowa platforma SWIFF (System
Finanse „Milioner z Afryki”, „Żołnierz z USA” – popularne oszustwa internetowe
2024-11-04 | 17:30

„Milioner z Afryki”, „Żołnierz z USA” – popularne oszustwa internetowe

Internet to nieskończona przestrzeń możliwości i wygody, ale również potencjalne pole pułapek. Z roku na rok rośnie liczba zagrożeń związanych z aktywnością online, od oszustw
Finanse Kredytowanie transakcji pomiędzy kontrahentami
2024-10-22 | 16:00

Kredytowanie transakcji pomiędzy kontrahentami

W obliczu wymagającej sytuacji gospodarczej, zarządzanie płynnością finansową firm staje się coraz większym wyzwaniem. Zmienne warunki makroekonomiczne, wyższe koszty prowadzenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.