Komunikaty PR

Fabryki Trinasolar z certyfikatami Zero-carbon Factory

2024-10-03  |  01:00
Biuro prasowe

Trinasolar, globalny lider sektora inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii, ogłosił wyróżnienie dwóch jego fabryk prestiżowymi certyfikatami: fabryka w Yancheng została certyfikowana przez TÜV Rheinland, a fabryka w Yiwu przez TiGroup. Fabryka w Yiwu, w prowincji Zhejiang, uzyskała certyfikat Zero-carbon Factory (Typ I) za 2023 rok na poziomie czterech gwiazdek – co oznacza podniesienie oceny z wcześniejszych trzech. Równocześnie zakład produkcyjny w Yancheng, w prowincji Jiangsu, otrzymał certyfikaty Zero-waste Landfill oraz Zero-carbon Factory (Typ I) na poziomie trzech gwiazdek. Tym samym stał się pierwszą fabryką w branży PV, która otrzymała oba te certyfikaty, ustanawiając nowy wzorzec dla zrównoważonej produkcji.

Fabryka w Yancheng  z Certyfikatami Zero-waste Landfill i Zero-carbon Factory

Zakład w Yancheng osiągnął przełom, zdobywając certyfikaty Zero-Waste Landfill i Zero-carbon Factory (Typ I) na poziomie trzech gwiazdek, przyznane przez TÜV Rheinland. Fabryka stała się pierwszym zakładem, który uzyskał certyfikat Zero-Waste Landfill, a także pierwszym w branży fotowoltaicznej, który otrzymał od TÜV Rheinland oba te certyfikaty.

Fabryka wdraża liczne działania mające na celu redukcję odpadów, w tym organizowanie szkoleń dla pracowników w zakresie oszczędzania energii i ograniczania odpadów, standaryzację wymagań operacyjnych oraz poprawę ponownego wykorzystania materiałów. Dzięki tym działaniom zredukowano ilość odpadów o ponad 45 ton, ponad 300 ton ponownie wykorzystano, a kolejne ponad 15 000 ton poddano recyklingowi. W 2023 roku emisje dwutlenku węgla na jednostkę produkcji (tCO2e/MW) w fabryce w Yancheng były o 15,17% mniejsze niż w 2022, co osiągnięto m.in. poprzez instalację modułów fotowoltaicznych nad parkingami i modernizację systemu chłodzenia.

W czerwcu 2023 TÜV Rheinland przeprowadził ocenę systemu zarządzania odpadami w fabryce w Yancheng, na podstawie której przyznał certyfikat „Zero Waste to Landfill” na poziomie trzech gwiazdek – najwyższym możliwym. Wskaźnik przekierowania odpadów fabryki osiągnął imponujący poziom 99,58%. Ponadto wyróżniała się ona w ośmiu kluczowych obszarach związanych z praktykami zero-emisyjnymi: spełnieniu wymogów zgodności, zarządzaniu, infrastrukturze, inteligentnych systemach zarządzania energią i emisjami, zużyciu energii i zasobów, ekologicznym projektowaniu produktów, wdrożeniu redukcji gazów cieplarnianych oraz kompensacji emisji węgla, co pozwoliło jej uzyskać również certyfikat Zero-carbon Factory.

Fabryka w Yiwu z czterogwiazdkowym certyfikatem Zero-carbon Factory

Fabryka w Yiwu została po raz drugi nagrodzona za swoje działania, odkąd w 2023 roku stała się pierwszą zeroemisyjną fabryką w branży fotowoltaicznej. Oceny fabryki dokonała jednostka certyfikacyjna TiGroup, specjalizująca się w inspekcjach i testach związanych ze zdrowiem, bezpieczeństwem oraz zrównoważonym rozwojem. Audyt przeprowadzono w lipcu 2024 roku, zgodnie ze specyfikacją oceny Zero-carbon Factory. Obejmował on sześć kluczowych obszarów: infrastrukturę, inteligentny system zarządzania energią i emisjami węglowymi, efektywność energetyczną i zasobową, produkty, środki redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz wdrożenie kompensacji emisji dwutlenku węgla. TiGroup wysoko oceniła środki ochrony środowiska stosowane przez zakład produkcyjny Trinasolar, co zaowocowało przyznaniem certyfikatu Zero-carbon Factory (Typ I) na poziomie czterech gwiazdek.

Otrzymanie certyfikacji na podwyższonym poziomie było możliwe dzięki wdrożeniu szeroko zakrojonych działań mających na celu ograniczenie zużycia energii, redukcję emisji węglowych, poprawę efektywności energetycznej, stałe doskonalenie zarządzania energią oraz modernizację sprzętu i urządzeń. Wprowadzone działania przyczyniły się do redukcji zużycia energii na jednostkę produktu (kWh/MW) o 6,86% w 2023 roku w porównaniu do 2022 roku. Jednocześnie, znacząco obniżono emisje dwutlenku węgla na jednostkę produkcji (tCO2e/MW).

Pionier w budowie zielonej przyszłości energetycznej

Helena Li, Prezes Wykonawcza w Trinasolar, podkreśla: „Zdobycie tych certyfikatów to ogromny zaszczyt dla naszej firmy.  Są one wyrazem docenienia nie tylko naszych wieloletnich wysiłków oraz zaangażowania w zrównoważony rozwój, ale także naszych osiągnięć w obszarze działań zeroemisyjnych”.

Podwójny sukces Trinasolar w uzyskaniu certyfikatów dla fabryk w Yiwu i Yancheng jest częścią szerszego zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój. Trinasolar realizuje swoją misję „Energia słoneczna dla wszystkich”, budując unikalną kulturę zrównoważonego rozwoju w sektorze energii słonecznej. Ponadto w zeszłym roku Trinasolar wprowadziła system neutralności węglowej i do 2030 roku zamierza osiągnąć całkowitą neutralność węglową na globalnym poziomie organizacyjnym i operacyjnym.

 

Zdjęcie 1: https://bit.ly/45DTrsO
Podpis: Fabryka Vertex S+ Trinasolar w Yiwu otrzymała zaktualizowany certyfikat Zero-carbon Factory na poziomie czterech gwiazdek za swoje zrównoważone praktyki.
Źródło: Trinasolar

Zdjęcie 2: https://bit.ly/486PCyl
Podpis: Fabryka Trinasolar w Yancheng otrzymała certyfikaty Zero-waste Landfill oraz Zero-carbon Factory (Typ I) na poziomie trzech gwiazdek przyznane przez TÜV Rheinland.
ródło: Trinasolar

 

O Trinasolar

Firma Trinasolar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, Trinasolar dostarcza produkty, aplikacje i usługi PV w celu promowania globalnego zrównoważonego rozwoju. Poprzez ciągłe innowacje Trinasolar kontynuuje rozwój branży fotowoltaicznej tworząc większy parytet sieciowy energii fotowoltaicznej i popularyzując energię odnawialną. Misją Trinasolar jest stymulowanie globalnego rozwoju energii odnawialnej na całym świecie.

Do tej pory firma Trinasolar dostarczyła ponad 225 GW modułów fotowoltaicznych na całym świecie. Ponadto działalność firmy Trina obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, eksploatację i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie integracji systemów dla klientów. W 2018 r. firma Trinasolar po raz pierwszy wprowadziła na rynek markę Energy IoT i obecnie dąży do osiągnięcia pozycji globalnego lidera w dziedzinie inteligentnej energii. W czerwcu 2020 r. firma Trinasolar zadebiutowała na STAR Market Giełdy Papierów Wartościowych w Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com.

 

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Matczuk

k.matczuk@planetpartners.pl

tel.: +48 666 300 014

Trina Solar Europe

Michael Katz

michael.katz@trinasolar.com 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Columbus wprowadza usługę do synchronizacji urządzeń energetycznych Biuro prasowe
2024-10-09 | 14:35

Columbus wprowadza usługę do synchronizacji urządzeń energetycznych

Columbus Intelligence – innowacyjna usługa od Columbus, oparta na inteligentnych algorytmach, wchodzi na polski rynek. Rozwiązanie przyspieszy o 20-40% zwrot z inwestycji w domowe magazyny
Energetyka Jak dostawca energii może wspierać zrównoważony rozwój miast
2024-09-27 | 16:00

Jak dostawca energii może wspierać zrównoważony rozwój miast

Co roku pod koniec września w wielu krajach obchodzony jest Światowy Tydzień Działania na rzecz Celów Zrównoważonego Rozwoju. Wydarzenie pozwala połączyć lokalne i
Energetyka Pierwszy moduł PV w 100% z recyklingu
2024-09-24 | 01:00

Pierwszy moduł PV w 100% z recyklingu

Trinasolar, wiodący globalny dostawca rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowania energii, ogłosił, że z sukcesem wyprodukował pierwszy na świecie moduł c-Si w pełni stworzony z części

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

Transport

Mała liczba punktów ładowania spowalnia rozwój elektromobilności. Powodem długi czas oczekiwania na przyłącza prądowe

Tempo rozbudowy infrastruktury ładowania w Polsce wciąż jest zbyt wolne i pozostaje jedną z największych barier w rozwoju rynku samochodów elektrycznych – wskazują eksperci. Chętnych na budowę takich instalacji nie brakuje, ale problemem jest długi czas oczekiwania na przyłącza prądowe. Proces uruchamiania nowych punktów ładowania przeciąga się nawet do dwóch–trzech lat, a można by go skrócić co najmniej o połowę.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.