Fabryki Trinasolar z certyfikatami Zero-carbon Factory
Trinasolar, globalny lider sektora inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii, ogłosił wyróżnienie dwóch jego fabryk prestiżowymi certyfikatami: fabryka w Yancheng została certyfikowana przez TÜV Rheinland, a fabryka w Yiwu przez TiGroup. Fabryka w Yiwu, w prowincji Zhejiang, uzyskała certyfikat Zero-carbon Factory (Typ I) za 2023 rok na poziomie czterech gwiazdek – co oznacza podniesienie oceny z wcześniejszych trzech. Równocześnie zakład produkcyjny w Yancheng, w prowincji Jiangsu, otrzymał certyfikaty Zero-waste Landfill oraz Zero-carbon Factory (Typ I) na poziomie trzech gwiazdek. Tym samym stał się pierwszą fabryką w branży PV, która otrzymała oba te certyfikaty, ustanawiając nowy wzorzec dla zrównoważonej produkcji.
Fabryka w Yancheng z Certyfikatami Zero-waste Landfill i Zero-carbon Factory
Zakład w Yancheng osiągnął przełom, zdobywając certyfikaty Zero-Waste Landfill i Zero-carbon Factory (Typ I) na poziomie trzech gwiazdek, przyznane przez TÜV Rheinland. Fabryka stała się pierwszym zakładem, który uzyskał certyfikat Zero-Waste Landfill, a także pierwszym w branży fotowoltaicznej, który otrzymał od TÜV Rheinland oba te certyfikaty.
Fabryka wdraża liczne działania mające na celu redukcję odpadów, w tym organizowanie szkoleń dla pracowników w zakresie oszczędzania energii i ograniczania odpadów, standaryzację wymagań operacyjnych oraz poprawę ponownego wykorzystania materiałów. Dzięki tym działaniom zredukowano ilość odpadów o ponad 45 ton, ponad 300 ton ponownie wykorzystano, a kolejne ponad 15 000 ton poddano recyklingowi. W 2023 roku emisje dwutlenku węgla na jednostkę produkcji (tCO2e/MW) w fabryce w Yancheng były o 15,17% mniejsze niż w 2022, co osiągnięto m.in. poprzez instalację modułów fotowoltaicznych nad parkingami i modernizację systemu chłodzenia.
W czerwcu 2023 TÜV Rheinland przeprowadził ocenę systemu zarządzania odpadami w fabryce w Yancheng, na podstawie której przyznał certyfikat „Zero Waste to Landfill” na poziomie trzech gwiazdek – najwyższym możliwym. Wskaźnik przekierowania odpadów fabryki osiągnął imponujący poziom 99,58%. Ponadto wyróżniała się ona w ośmiu kluczowych obszarach związanych z praktykami zero-emisyjnymi: spełnieniu wymogów zgodności, zarządzaniu, infrastrukturze, inteligentnych systemach zarządzania energią i emisjami, zużyciu energii i zasobów, ekologicznym projektowaniu produktów, wdrożeniu redukcji gazów cieplarnianych oraz kompensacji emisji węgla, co pozwoliło jej uzyskać również certyfikat Zero-carbon Factory.
Fabryka w Yiwu z czterogwiazdkowym certyfikatem Zero-carbon Factory
Fabryka w Yiwu została po raz drugi nagrodzona za swoje działania, odkąd w 2023 roku stała się pierwszą zeroemisyjną fabryką w branży fotowoltaicznej. Oceny fabryki dokonała jednostka certyfikacyjna TiGroup, specjalizująca się w inspekcjach i testach związanych ze zdrowiem, bezpieczeństwem oraz zrównoważonym rozwojem. Audyt przeprowadzono w lipcu 2024 roku, zgodnie ze specyfikacją oceny Zero-carbon Factory. Obejmował on sześć kluczowych obszarów: infrastrukturę, inteligentny system zarządzania energią i emisjami węglowymi, efektywność energetyczną i zasobową, produkty, środki redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz wdrożenie kompensacji emisji dwutlenku węgla. TiGroup wysoko oceniła środki ochrony środowiska stosowane przez zakład produkcyjny Trinasolar, co zaowocowało przyznaniem certyfikatu Zero-carbon Factory (Typ I) na poziomie czterech gwiazdek.
Otrzymanie certyfikacji na podwyższonym poziomie było możliwe dzięki wdrożeniu szeroko zakrojonych działań mających na celu ograniczenie zużycia energii, redukcję emisji węglowych, poprawę efektywności energetycznej, stałe doskonalenie zarządzania energią oraz modernizację sprzętu i urządzeń. Wprowadzone działania przyczyniły się do redukcji zużycia energii na jednostkę produktu (kWh/MW) o 6,86% w 2023 roku w porównaniu do 2022 roku. Jednocześnie, znacząco obniżono emisje dwutlenku węgla na jednostkę produkcji (tCO2e/MW).
Pionier w budowie zielonej przyszłości energetycznej
Helena Li, Prezes Wykonawcza w Trinasolar, podkreśla: „Zdobycie tych certyfikatów to ogromny zaszczyt dla naszej firmy. Są one wyrazem docenienia nie tylko naszych wieloletnich wysiłków oraz zaangażowania w zrównoważony rozwój, ale także naszych osiągnięć w obszarze działań zeroemisyjnych”.
Podwójny sukces Trinasolar w uzyskaniu certyfikatów dla fabryk w Yiwu i Yancheng jest częścią szerszego zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój. Trinasolar realizuje swoją misję „Energia słoneczna dla wszystkich”, budując unikalną kulturę zrównoważonego rozwoju w sektorze energii słonecznej. Ponadto w zeszłym roku Trinasolar wprowadziła system neutralności węglowej i do 2030 roku zamierza osiągnąć całkowitą neutralność węglową na globalnym poziomie organizacyjnym i operacyjnym.
Zdjęcie 1: https://bit.ly/45DTrsO
Podpis: Fabryka Vertex S+ Trinasolar w Yiwu otrzymała zaktualizowany certyfikat Zero-carbon Factory na poziomie czterech gwiazdek za swoje zrównoważone praktyki.
Źródło: Trinasolar
Zdjęcie 2: https://bit.ly/486PCyl
Podpis: Fabryka Trinasolar w Yancheng otrzymała certyfikaty Zero-waste Landfill oraz Zero-carbon Factory (Typ I) na poziomie trzech gwiazdek przyznane przez TÜV Rheinland.
ródło: Trinasolar
O Trinasolar
Firma Trinasolar została założona w 1997 roku. Jako wiodący światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, Trinasolar dostarcza produkty, aplikacje i usługi PV w celu promowania globalnego zrównoważonego rozwoju. Poprzez ciągłe innowacje Trinasolar kontynuuje rozwój branży fotowoltaicznej tworząc większy parytet sieciowy energii fotowoltaicznej i popularyzując energię odnawialną. Misją Trinasolar jest stymulowanie globalnego rozwoju energii odnawialnej na całym świecie.
Do tej pory firma Trinasolar dostarczyła ponad 225 GW modułów fotowoltaicznych na całym świecie. Ponadto działalność firmy Trina obejmuje rozwój projektów fotowoltaicznych, finansowanie, projektowanie, budowę, eksploatację i zarządzanie oraz kompleksowe rozwiązania w zakresie integracji systemów dla klientów. W 2018 r. firma Trinasolar po raz pierwszy wprowadziła na rynek markę Energy IoT i obecnie dąży do osiągnięcia pozycji globalnego lidera w dziedzinie inteligentnej energii. W czerwcu 2020 r. firma Trinasolar zadebiutowała na STAR Market Giełdy Papierów Wartościowych w Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trinasolar.com.
Kontakt dla mediów:
Katarzyna Matczuk
k.matczuk@planetpartners.pl
tel.: +48 666 300 014
Trina Solar Europe
Michael Katz
michael.katz@trinasolar.com
Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy
SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.