Komunikaty PR

Etykiety Etisoft z certyfikatem FSC® powstają już w pięciu zakładach produkcyjny

2021-09-20  |  01:00
Biuro prasowe

Etykiety Etisoft z certyfikatem FSC® powstają już w pięciu zakładach produkcyjnych

Charakterystyczny symbol w kształcie drzewa – FSC® (Forest Stewardship Council) – można znaleźć na tysiącach produktów na całym świecie. Ten znak świadczy o tym, że do ich produkcji użyto surowców pozyskanych w sposób odpowiedzialny i z poszanowaniem zasobów przyrody  oraz zapewnieniem przestrzegania praw pracy, gwarancją płacy minimalnej
i niewykorzystywaniem pracy przymusowej lub wykorzystywaniem dzieci przy tej pracy. Jak pokazuje przykład firmy Etisoft, odpowiedzialność i troska o środowisko naturalne mogą się także wyrażać w produkcji etykiet.

Firmy, które chcą korzystać z ekologicznych materiałów do znakowania swoich produktów mogą wybrać etykiety marki Etisoft. Już w pięciu zakładach produkcyjnych  Grupy Etisoft powstają one
z surowców pochodzący z certyfikowanych źródeł. Jeśli firmie leży na sercu troska o środowisko,
a jednocześnie zależy jej na tym, aby powierzchnia etykiet na wytwarzanych produktach była gładka, jednolita i wyglądała profesjonalnie może wybrać etykiety z certyfikatem FSC®.

Etykiety z certyfikatem FSC – co to oznacza?

Kolejne oddziały firmy Etisoft oraz spółki z Grupy Etisoft mogą pochwalić się posiadaniem certyfikatów FSC i spełnieniem wymogów zarządzania zgodnie z  tym standardem. Czym jest Forest Stewardship Council®? To międzynarodowy system certyfikacji gospodarki leśnej. Dziesięć obowiązujących na całym świecie zasad gwarantuje, że produkty z drewna i papieru oznaczone logotypem FSC® pochodzą z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Forest Stewardship Council, niezależna organizacja non-profit,  została założona w 1993 roku w odpowiedzi na obawy   dotyczące wylesiania i z myślą o odwróceniu tego trendu. Globalna promocja zrównoważonego przemysłu leśnego znalazła wyraz w wyznaczeniu standardów dla produktów leśnych. Organizacja, również niezależnie, poświadcza, że standardy te zostały spełnione, a firma, której przyznano certyfikat FSC® może sprzedawać certyfikowane surowce, półfabrykaty lub wyroby. – Pomyślnie zakończony proces certyfikacji daje klientom możliwość wyboru produktów tych firm, w tym producentów etykiet i oznaczeń, które działają w sposób ekonomicznie opłacalny, a jednocześnie przyjazny dla środowiska i społecznie odpowiedzialny. - podkreśla Michał Mirkowski z Działu Zapewnienia Jakości Dostawcy Etisoft.- W obliczu coraz większej presji środowiskowej /ekologicznej/społecznej jest to coraz ważniejszy element przy wyborze dostawców towarów czy usług  – dodaje Mirkowski.

Dlaczego warto kupować etykiety z certyfikatem FSC?

Przyjazne dla środowiska etykiety, które są certyfikowane zgodnie z wytycznymi FSC, aktywnie przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Stosując się do nich, Etisoft dostarcza dowód własnego wkładu w te działania – a co za tym idzie, odpowiedzialnego wykorzystania surowców. - Przeprowadzone w Etisoft audyty potwierdziły przestrzeganie wszelkich wymogów dotyczących zachowania ciągłości łańcucha kontroli FSC. Mamy tu na myśli takie etapy jak: las – producent – handlarz – producent – produkt – wymienia ekspert z Etisoft. Troska o spełnienie wymagań, związanych z posiadaniem certyfikatu FSC®, rozpoczyna się od zamówienia surowca, poprzez czynności przyjęcia na magazyn, produkcję i wreszcie wysyłkę do klienta.

Jak przejawia się działalność firm w trosce o środowisko?

Posiadane przez Etisoft certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949 oraz licencja FSC® C151182 wyrobiły w pracownikach dobre nawyki. Każdy z nich, każdego dnia, dzięki swojej pracy dokłada małą cegiełkę, budując lepszy świat. - To dla nas zachęta do dalszego doskonalenia się, aby osiągać coraz lepszą pozycję w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym. – mówi Michał Mirkowski. Tym co cieszy, jest także fakt, że coraz więcej klientów pyta o etykiety ze znakiem zielonego drzewa. Wybierając produkty ze znakiem  FSC® wspiera się zasady i działania, które chronią powietrze, wodę
i poprawiają ogólną jakość życia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Co piąty Polak uważa, że 4-dniowy tydzień pracy zmniejszy naszą produktywność Biuro prasowe
2024-04-10 | 13:20

Co piąty Polak uważa, że 4-dniowy tydzień pracy zmniejszy naszą produktywność

Niemal co dziesiąty ankietowany twierdzi, że Polacy nie pracują zbyt wiele, a co trzeci uważa, że 4-dniowy tydzień pracy w żaden sposób nie wpłynie na naszą produktywność w
Firma Win-win-win. Innowacyjny model współpracy oświaty i biznesu
2024-04-03 | 09:51

Win-win-win. Innowacyjny model współpracy oświaty i biznesu

na zdjęciu: LabOOOratorium w przedszkolu Kropelka we Wrocławiu. Fot. fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty ​- - - - - - - - - - Jak połączyć urozmaicanie zajęć w
Firma Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy
2024-03-20 | 06:00

Niemal jedna piąta Polaków przeciwko 4-dniowemu tygodniowi pracy

Nawet co trzeci respondent uważa, że zmniejszenie obecnego wymiaru tygodnia pracy o jeden dzień mogłoby zwiększyć liczbę zadań służbowych, które mamy do wykonania w trakcie doby.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Infrastruktura

Polskie rolnictwo potrzebuje inwestycji infrastrukturalnych. Niezbędna jest budowa agroportów i rozwój połączeń kolejowych

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.