Enklawa Winogrady z kolejnymi postępami na budowie
- Każdego dnia Enklawa rośnie w oczach. Eksperci rynku nieruchomości oraz finansiści wspominają o tym, jakie konsekwencje może przynieść występowanie choroby COVID-19. W tym momencie, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, kontynuujemy prace na inwestycji. Nie mieliśmy opóźnień w dostawach materiałów. Nasza ekipa pracowała niemalże całą zimę, znacznie wyprzedzając harmonogram. Postępy są zauważalne i staramy się o nich na bieżąco informować klientów, wobec których zobowiązaliśmy się zakończyć budowę w IV kwartale 2020 - podkreśla Krystian Cybulski, inwestor Enklawy Winogrady.
Budynek A nowopowstającego osiedla jest już na finiszu. Zwieńczy go montaż windy wewnętrznej. - Zaawansowane prace trwają także w bloku B. W najbliższych dniach zostaną skończone ściany ostatniego piętra, co pozwoli na wylanie stropu. Nieustannie ma miejsce instalacja podtynkowa w mieszkaniach. Mamy nadzieję, że w przeciągu tygodnia, dwóch ukończymy je całkowicie - mówi Paweł Ratajczak, kierownik budowy.
Budynek C Enklawy Winogrady goni swoich poprzedników. - Przekroczyliśmy 75 procent prac dotyczących elewacji zewnętrznej, a także mamy wykonane 15 procent stolarki okiennej. Budynek wielorodzinny jest zadaszony. Można powiedzieć, że mieszkania nabierają realnych kształtów, ponieważ stoją ściany działowe, a także gotowe są tynki wewnętrzne - dodaje przedstawiciel ekipy budowlanej. Warto podkreślić, że w ramach całego osiedla powstanie łącznie 120 lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 126 m kw. Na terenie inwestycji Enklawa Winogrady powstaną 3 rowerownie, a także 2 lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w budynku A. Przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 134 miejsca parkingowe w czterech podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych. Zwieńczeniem całości będzie 113 drzew, których nasadzenie deweloper zaplanował.
Osoby, które są zainteresowane zakupem nieruchomości w Enklawie Winogrady, mają jeszcze taką możliwość. Dostępne są mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe w różnych metrażach i konfiguracjach. Ponadto deweloper przygotował specjalną ofertę dla osób kredytujących zakup nowego „M” – we współpracy z firmą Notus Finanse można skorzystać z kompleksowej porady dotyczącej dostępnych na rynku kredytów różnych banków i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.
Energia słoneczna a zimowa pora. Czy fotowoltaika jest opłacalna przez cały rok?
BERGER Bau zmodernizuje drogi gminne w Podolszu i Zatorze
Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Mija rok obowiązywania ustawy o opiece geriatrycznej. W systemie opieki nad seniorami zmieniło się niewiele
Rok obowiązywania ustawy o szczególnej opiece geriatrycznej nie przyniósł znaczących zmian w systemie opieki nad seniorami, ale zdaniem lekarzy dzięki niej więcej rozmawia się o problemach tego sektora i szuka się odpowiednich rozwiązań, bardziej dopasowanych do krajowych realiów. Problemem pozostaje brak geriatrów oraz brak odpowiedniej liczby oddziałów geriatrycznych. Eksperci postulują możliwość przygotowania lekarzy innych specjalizacji do opieki nad seniorami, przede wszystkim POZ, a także położenie większego nacisku na wielodyscyplinarne podejście do tej opieki.
Konsument
Ludzie przestają ufać treściom publikowanym w internecie. Rośnie także potrzeba bycia offline
Nieufność wobec treści udostępnianych w sieci i mediach społecznościowych oraz dążenie do budowania zdrowej relacji z technologią – to według raportu Accenture dwa z pięciu najważniejszych przyszłorocznych trendów konsumenckich. Okazuje się, że kontakt z fałszywymi treściami stał się już powszechny, przez co większość ludzi ostrożnie podchodzi do tego, co czyta w internecie. Dla marek, które docierają do odbiorców głównie poprzez media społecznościowe, dużym wyzwaniem będzie więc odbudowa zaufania klientów. Ci jednak, a zwłaszcza reprezentanci młodszych pokoleń, coraz częściej szukają możliwości bycia offline.
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.