Enklawa Winogrady z kolejnymi postępami na budowie
- Każdego dnia Enklawa rośnie w oczach. Eksperci rynku nieruchomości oraz finansiści wspominają o tym, jakie konsekwencje może przynieść występowanie choroby COVID-19. W tym momencie, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, kontynuujemy prace na inwestycji. Nie mieliśmy opóźnień w dostawach materiałów. Nasza ekipa pracowała niemalże całą zimę, znacznie wyprzedzając harmonogram. Postępy są zauważalne i staramy się o nich na bieżąco informować klientów, wobec których zobowiązaliśmy się zakończyć budowę w IV kwartale 2020 - podkreśla Krystian Cybulski, inwestor Enklawy Winogrady.
Budynek A nowopowstającego osiedla jest już na finiszu. Zwieńczy go montaż windy wewnętrznej. - Zaawansowane prace trwają także w bloku B. W najbliższych dniach zostaną skończone ściany ostatniego piętra, co pozwoli na wylanie stropu. Nieustannie ma miejsce instalacja podtynkowa w mieszkaniach. Mamy nadzieję, że w przeciągu tygodnia, dwóch ukończymy je całkowicie - mówi Paweł Ratajczak, kierownik budowy.
Budynek C Enklawy Winogrady goni swoich poprzedników. - Przekroczyliśmy 75 procent prac dotyczących elewacji zewnętrznej, a także mamy wykonane 15 procent stolarki okiennej. Budynek wielorodzinny jest zadaszony. Można powiedzieć, że mieszkania nabierają realnych kształtów, ponieważ stoją ściany działowe, a także gotowe są tynki wewnętrzne - dodaje przedstawiciel ekipy budowlanej. Warto podkreślić, że w ramach całego osiedla powstanie łącznie 120 lokali mieszkalnych o powierzchni od 33 do 126 m kw. Na terenie inwestycji Enklawa Winogrady powstaną 3 rowerownie, a także 2 lokale handlowo-usługowe zlokalizowane w budynku A. Przyszli mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 134 miejsca parkingowe w czterech podziemnych halach garażowych, a także 58 miejsc naziemnych. Zwieńczeniem całości będzie 113 drzew, których nasadzenie deweloper zaplanował.
Osoby, które są zainteresowane zakupem nieruchomości w Enklawie Winogrady, mają jeszcze taką możliwość. Dostępne są mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe w różnych metrażach i konfiguracjach. Ponadto deweloper przygotował specjalną ofertę dla osób kredytujących zakup nowego „M” – we współpracy z firmą Notus Finanse można skorzystać z kompleksowej porady dotyczącej dostępnych na rynku kredytów różnych banków i wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję.
Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
Zaprojektuj Zmiany Społeczne. Dołącz do „Generatora Innowacji. Sieci Wsparcia 3”
Zrównoważone miasto przyszłości — rola mikromobilności w urbanistyce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.