Komunikaty PR

Energooszczędna Dolina Szwajcarska w Warszawie

2024-09-12  |  13:00

E.ON Polska w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy już po raz kolejny wspiera inicjatywę miejską. Wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy zmodernizował latarnie w jednym z warszawskich parków – Dolinie Szwajcarskiej. Nowe oświetlenie pozwoli nawet 3-krotnie zmniejszyć zużycie energii w tej zabytkowej przestrzeni.

Miasto z dobrą energią

W ramach wspólnego projektu E.ON Polska i Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, zmodernizowane zostały 42 latarnie rozmieszczone na terenie parku w Dolinie Szwajcarskiej. Prace polegały głównie na wymianie starych i zniszczonych opraw na LED-owe, które są bardziej energooszczędne i efektywne. Pozwolą zaoszczędzić około 7000 kilowatogodzin energii w skali roku. Oznacza to, że oświetlenie parku będzie zużywać 3 razy mniej prądu niż dotychczas.

Już teraz mieszkańcy miast konsumują nawet do 80% całej produkowanej energii, a za 20 lat ta konsumpcja może wzrosnąć dwukrotnie. Dlatego w aglomeracjach miejskich, takich jak np. Warszawa, niezwykle istotne jest zoptymalizowanie sposobu wykorzystywania energii elektrycznej. Wiąże się to z analizą potrzeb, a także ustaleniem, jakie wyzwania wynikają z życia w dużym mieście.

– Oszczędzanie energii i jej efektywne wykorzystywanie jest bardzo ważne zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. To wyzwanie, przed którym stoi nie tylko każdy z nas, ale również całe społeczności, czy miasta. Wierzymy we wspólne działanie i chcemy przyczynić się do zmian na lepsze, dlatego chętnie angażujemy się w inicjatywy w tym zakresie. Cieszymy się, że dzięki naszej inwestycji warszawska Dolina Szwajcarska będzie od teraz bardziej energooszczędna – mówi Piotr Bonecki, szef rynku masowego w E.ON Polska.

Niższe zużycie prądu i korzyści dla mieszkańców

Nowe oprawy nie tylko znacznie zmniejszą zużycie prądu w parku Dolina Szwajcarska, ale również zmniejszą zanieczyszczenie światłem w okolicy, co poprawi komfort życia okolicznych mieszkańców. Skierują one strumień świetlny tam, gdzie jest to potrzebne i dzięki temu rośliny oraz zwierzęta parku będą mogły wrócić do naturalnego rytmu dobowego. Projekt wymiany oświetlenia w parku przyniesie korzyści miastu, warszawiakom oraz parkowej florze i faunie.

– Cieszy nas, że dzięki współpracy z przedsiębiorstwami w stolicy mamy jeszcze więcej zieleni czy małej architektury, a także możemy modernizować zabytkowe parki. Od 2021 r. w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy zawarliśmy 29 umów, posadziliśmy ponad 2 tys. m2 zieleni niskiej i urządziliśmy park kieszonkowy. To nie pierwszy raz, gdy współpracujemy z E.ON Polska - w 2022 r. rozpłytowaliśmy 250 m2 powierzchni betonowych.– mówi Magda Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji Biuro prasowe
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów
2024-11-20 | 13:56

Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów

Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez obniżenie zużycia paliwa, poprawa efektywności energetycznej oraz redukcja kosztów eksploatacyjnych – oto wyzwania, które
Energetyka Filtry wodne – ekologiczne rozwiązanie dla wyzwań nowych norm emisji pyłów
2024-11-12 | 08:30

Filtry wodne – ekologiczne rozwiązanie dla wyzwań nowych norm emisji pyłów

Wysokie koszty energii i zaostrzające się wymagania prawne sprawiają, że wybór efektywnych i ekologicznych technologii odpylania staje się kluczowy dla firm. Już od 1 stycznia 2025

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.