Energia, która łączy. Premiera trzyportowej ładowarki Hama GaN o mocy 100 W
Marka stawia na wyjątkowo wydajny model GaN z trzema portami: dwoma USB-C i USB-A. Dzięki niemu możemy zasilać energią trzy urządzenia naraz, w tym laptop. W dodatku do dyspozycji mamy technologie Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery, przyspieszające proces ładowania.
To kolejna wersja ładowarki w portfolio niemieckiego producenta, opartej o azotek galu w miejsce krzemu. Ten półprzewodnik stosowany jest w produkcji tranzystorów. Dzięki niemu udało się uzyskać sporą moc w bardzo kompaktowej obudowie, praktycznie bez generowania ciepła. Dodatkowo, taka technologia pozwala na znacznie efektywniejszy transfer energii i mniejsze straty. Szacuje się, że ładowarki oparte na azotku galu (GaN) mogą oferować trzykrotnie większą moc w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników o tej samej wielkości.
Wszechstronne działanie
Zacznijmy od tego, że najnowsza ładowarka GaN z logo Hama jest o 60 proc. mniejsza od konwencjonalnych, krzemowych ładowarek. Wymiary korpusu wynoszą: 3,4 cm szerokości, 4,4 cm wysokości i 7,6 cm głębokości. Bez trudu zmieści się w kieszeni, małym plecaku, torbie czy damskiej torebce.
Urządzenie dysponuje mocą wyjściową rzędu 100 W, co spokojnie wystarczy do naładowania smartfona, tabletu, słuchawek czy głośnika Bluetooth, pada do gier, czytnika e-Booków, a nawet notebooka.
W prostokątnej obudowie o białej kolorystyce producent umieścił trzy złącza: dwa oznaczone na zielono obustronne USB-C (każde z nich obsługuje pełną moc 100 W oraz Power Delivery, o czym za chwilę) i pojedyncze, pomalowane na pomarańczowo USB-A (obsługujące moc 18 W, a także Qualcomm Quick Charge). Różne barwy gniazd zażegnują ryzyko ich pomylenia i wyłamania. A co najważniejsze, możliwość zasilania energią aż trzech podpiętych do tej ładowarki sprzętów jednocześnie to spore udogodnienie - szczególnie w cyfrowej erze, gdy jesteśmy zewsząd otoczeni elektroniką z akumulatorami. Teraz wystarczy, że zabierzemy w podróż tylko jedną, uniwersalną ładowarkę do wszystkiego.
Naszpikowana nowoczesną elektroniką
Trzeba też podkreślić, że ładowarka Hama GaN korzysta z dobrodziejstw dwóch technologii szybkiego ładowania - Qualcomm i Power Delivery (PD). Qualcomm Quick Charge 2.0/3.0 pozwala na ładowanie nawet czterokrotnie szybciej niż konwencjonalne rozwiązania. Z kolei Power Delivery zapewnia najwydajniejsze i najbezpieczniejsze ładowanie,, przyspieszając cały proces nawet pięciokrotnie. Urządzenie automatycznie rozpoznaje podłączony sprzęt i dostosowuje natężenie prądu do danego akcesorium. Nie musimy się więc obawiać o ryzyko przeciążenia czy zwarcia.
Efekt? Tak oto jesteśmy w stanie naładować urządzenie do stanu 60 proc. baterii w 30 minut. Zaś dzięki zastosowaniu technologii GaN, ładowarka chroni baterię, przedłużając jej żywotność.
Katalogowa cena nowej ładowarki Hama GaN o mocy 100 W wynosi 239,90 zł.
Polska premiera realme GT 7 Pro już 26 listopada
realme partnerem polskiej transmisji zmagań CS:GO na kanałach “izaka”
Funkcja Circle to Search już dostępna na wybranych smartfonach Motorola
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.