Energia, która łączy. Premiera trzyportowej ładowarki Hama GaN o mocy 100 W
Marka stawia na wyjątkowo wydajny model GaN z trzema portami: dwoma USB-C i USB-A. Dzięki niemu możemy zasilać energią trzy urządzenia naraz, w tym laptop. W dodatku do dyspozycji mamy technologie Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery, przyspieszające proces ładowania.
To kolejna wersja ładowarki w portfolio niemieckiego producenta, opartej o azotek galu w miejsce krzemu. Ten półprzewodnik stosowany jest w produkcji tranzystorów. Dzięki niemu udało się uzyskać sporą moc w bardzo kompaktowej obudowie, praktycznie bez generowania ciepła. Dodatkowo, taka technologia pozwala na znacznie efektywniejszy transfer energii i mniejsze straty. Szacuje się, że ładowarki oparte na azotku galu (GaN) mogą oferować trzykrotnie większą moc w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników o tej samej wielkości.
Wszechstronne działanie
Zacznijmy od tego, że najnowsza ładowarka GaN z logo Hama jest o 60 proc. mniejsza od konwencjonalnych, krzemowych ładowarek. Wymiary korpusu wynoszą: 3,4 cm szerokości, 4,4 cm wysokości i 7,6 cm głębokości. Bez trudu zmieści się w kieszeni, małym plecaku, torbie czy damskiej torebce.
Urządzenie dysponuje mocą wyjściową rzędu 100 W, co spokojnie wystarczy do naładowania smartfona, tabletu, słuchawek czy głośnika Bluetooth, pada do gier, czytnika e-Booków, a nawet notebooka.
W prostokątnej obudowie o białej kolorystyce producent umieścił trzy złącza: dwa oznaczone na zielono obustronne USB-C (każde z nich obsługuje pełną moc 100 W oraz Power Delivery, o czym za chwilę) i pojedyncze, pomalowane na pomarańczowo USB-A (obsługujące moc 18 W, a także Qualcomm Quick Charge). Różne barwy gniazd zażegnują ryzyko ich pomylenia i wyłamania. A co najważniejsze, możliwość zasilania energią aż trzech podpiętych do tej ładowarki sprzętów jednocześnie to spore udogodnienie - szczególnie w cyfrowej erze, gdy jesteśmy zewsząd otoczeni elektroniką z akumulatorami. Teraz wystarczy, że zabierzemy w podróż tylko jedną, uniwersalną ładowarkę do wszystkiego.
Naszpikowana nowoczesną elektroniką
Trzeba też podkreślić, że ładowarka Hama GaN korzysta z dobrodziejstw dwóch technologii szybkiego ładowania - Qualcomm i Power Delivery (PD). Qualcomm Quick Charge 2.0/3.0 pozwala na ładowanie nawet czterokrotnie szybciej niż konwencjonalne rozwiązania. Z kolei Power Delivery zapewnia najwydajniejsze i najbezpieczniejsze ładowanie,, przyspieszając cały proces nawet pięciokrotnie. Urządzenie automatycznie rozpoznaje podłączony sprzęt i dostosowuje natężenie prądu do danego akcesorium. Nie musimy się więc obawiać o ryzyko przeciążenia czy zwarcia.
Efekt? Tak oto jesteśmy w stanie naładować urządzenie do stanu 60 proc. baterii w 30 minut. Zaś dzięki zastosowaniu technologii GaN, ładowarka chroni baterię, przedłużając jej żywotność.
Katalogowa cena nowej ładowarki Hama GaN o mocy 100 W wynosi 239,90 zł.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.