Energia, która łączy. Premiera trzyportowej ładowarki Hama GaN o mocy 100 W
Marka stawia na wyjątkowo wydajny model GaN z trzema portami: dwoma USB-C i USB-A. Dzięki niemu możemy zasilać energią trzy urządzenia naraz, w tym laptop. W dodatku do dyspozycji mamy technologie Qualcomm Quick Charge 3.0 i Power Delivery, przyspieszające proces ładowania.
To kolejna wersja ładowarki w portfolio niemieckiego producenta, opartej o azotek galu w miejsce krzemu. Ten półprzewodnik stosowany jest w produkcji tranzystorów. Dzięki niemu udało się uzyskać sporą moc w bardzo kompaktowej obudowie, praktycznie bez generowania ciepła. Dodatkowo, taka technologia pozwala na znacznie efektywniejszy transfer energii i mniejsze straty. Szacuje się, że ładowarki oparte na azotku galu (GaN) mogą oferować trzykrotnie większą moc w porównaniu do tradycyjnych odpowiedników o tej samej wielkości.
Wszechstronne działanie
Zacznijmy od tego, że najnowsza ładowarka GaN z logo Hama jest o 60 proc. mniejsza od konwencjonalnych, krzemowych ładowarek. Wymiary korpusu wynoszą: 3,4 cm szerokości, 4,4 cm wysokości i 7,6 cm głębokości. Bez trudu zmieści się w kieszeni, małym plecaku, torbie czy damskiej torebce.
Urządzenie dysponuje mocą wyjściową rzędu 100 W, co spokojnie wystarczy do naładowania smartfona, tabletu, słuchawek czy głośnika Bluetooth, pada do gier, czytnika e-Booków, a nawet notebooka.
W prostokątnej obudowie o białej kolorystyce producent umieścił trzy złącza: dwa oznaczone na zielono obustronne USB-C (każde z nich obsługuje pełną moc 100 W oraz Power Delivery, o czym za chwilę) i pojedyncze, pomalowane na pomarańczowo USB-A (obsługujące moc 18 W, a także Qualcomm Quick Charge). Różne barwy gniazd zażegnują ryzyko ich pomylenia i wyłamania. A co najważniejsze, możliwość zasilania energią aż trzech podpiętych do tej ładowarki sprzętów jednocześnie to spore udogodnienie - szczególnie w cyfrowej erze, gdy jesteśmy zewsząd otoczeni elektroniką z akumulatorami. Teraz wystarczy, że zabierzemy w podróż tylko jedną, uniwersalną ładowarkę do wszystkiego.
Naszpikowana nowoczesną elektroniką
Trzeba też podkreślić, że ładowarka Hama GaN korzysta z dobrodziejstw dwóch technologii szybkiego ładowania - Qualcomm i Power Delivery (PD). Qualcomm Quick Charge 2.0/3.0 pozwala na ładowanie nawet czterokrotnie szybciej niż konwencjonalne rozwiązania. Z kolei Power Delivery zapewnia najwydajniejsze i najbezpieczniejsze ładowanie,, przyspieszając cały proces nawet pięciokrotnie. Urządzenie automatycznie rozpoznaje podłączony sprzęt i dostosowuje natężenie prądu do danego akcesorium. Nie musimy się więc obawiać o ryzyko przeciążenia czy zwarcia.
Efekt? Tak oto jesteśmy w stanie naładować urządzenie do stanu 60 proc. baterii w 30 minut. Zaś dzięki zastosowaniu technologii GaN, ładowarka chroni baterię, przedłużając jej żywotność.
Katalogowa cena nowej ładowarki Hama GaN o mocy 100 W wynosi 239,90 zł.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem
Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Media i PR
Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat

43 proc. agencji public relations działa w branży krócej niż pięć lat – wynika z badań Exacto i UW. To znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią edycją badania z 2020 roku. To efekt ostatnich czterech lat, czyli okresu dużych gospodarczych, społecznych i politycznych perturbacji oraz technologicznych zmian. Agencje PR wiele usług outsourcują, zamiast zatrudniać pracowników, wolą umowy B2B, stąd na rynku pojawia się coraz więcej jednoosobowych działalności gospodarczych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.