System HomeOne i innowacje w rozwiązaniach montażowych – nowości od IBC SOLAR
Kompleksowy system fotowoltaiczny HomeOne stworzony z myślą o wygodzie instalatorów, i nowe funkcjonalności flagowych systemów montażowych IBC SOLAR: dachówki zintegrowane z hakiem czy mata ochronna kompatybilna z każdym rodzajem pokrycia dachowego. To nowości w portfolio firmy IBC SOLAR, które na żywo jako pierwsi będą mogli zobaczyć uczestnicy nadchodzących targów Intersolar Europe w Monachium.
IBC HomeOne – nowy, kompleksowy system fotowoltaiczny dla instalatorów
Na początku 2024 roku IBC SOLAR ogłosił wprowadzenie kompleksowego systemu fotowoltaicznego, obejmującego wszystkie komponenty systemu: od modułów fotowoltaicznych i konstrukcji montażowych, przez falowniki, magazyny energii, wallboxy i systemy zarządzania energią. System pod nazwą HomeOne będzie od lata 2024 roku dostępny na rynku niemieckim, a w następnych latach ma zostać wprowadzony także do innych krajów.
Mata ochronna AeroFix G3 – uniwersalna dla wszystkich pokryć dachowych
W budownictwie wydajność jest czynnikiem kluczowym. Dlatego IBC SOLAR opracował nową matę ochronną kompatybilną ze wszystkimi naszymi systemami mocowania na płaskim dachu, w tym IBC AeroFix G3. Mata może być używana ze wszystkimi rodzajami pokryć dachowych, dzięki czemu jest uniwersalna i minimalizuje ryzyko błędów w trakcie instalacji. Warto też zwrócić uwagę, że korzystając z jednego rozwiązania dla różnych potrzeb, instalatorzy mogą oszczędzić na kosztach magazynowania.
Niezawodne i wszechstronne – nowe blachodachówki IBC TopFix 200
Dla swojego systemu do montażu na dachach skośnych IBC TopFix 200, IBC SOLAR wprowadza na rynek kilka rodzajów nowych blachodachówek. Innowacyjne zintegrowane z hakiem blachodachówki TopFix 200 stanowią odpowiedź na problemy, takie jak pękanie dachówek, uszkodzenia czy przeciekanie dachu. Jednocześnie eliminują konieczność pracochłonnego dopasowywania czy cięcia dachówek podczas montażu instalacji. Podobnie jak inne produkty IBC SOLAR z tej kategorii spełniają one normy niemieckiego ZVDH.
Rozwiązania przyszłości na stoisku Intersolar
IBC SOLAR nieustannie rozwija swoje produkty. W trakcie targów Intersolar odwiedzający będą mogli zobaczyć udoskonalenia istniejących systemów, takie jak nowe haki dachowe do systemu TopFix 200 do użycia na grubszym pokryciu dachowym, czy haki możliwe do zamontowania z wykorzystaniem jednego narzędzia.
Na stoisku IBC SOLAR podczas nadchodzących targów Intersolar zostaną zaprezentowane także rozwiązania, których wdrożenie jest dopiero planowane. Chodzi między innymi o udoskonalenia do systemu montażowego AeroFixG3. Dzięki dodatkowym komponentom i zastosowanym innowacjom będzie można go wykorzystać z modułami o powierzchni nawet 3 metrów kwadratowych, jednocześnie spełniając wymagania dotyczące obciążenia śniegiem i mocnego wiatru. Wysokie standardy jakości i wytrzymałość nowych rozwiązań potwierdzają procedury testowe prowadzone na modułach i konstrukcjach montażowych jako całości w laboratorium SUNLAB.
Zespół IBC SOLAR, w tym eksperci z Polski, będzie prezentował rozwiązania firmy podczas Intersolar Europe od 19 do 21 czerwca, w hali A4 na stanowiskach A4.470 i A4.570.
Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy
SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
Polscy badacze pracują nad kwantowym przetwarzaniem sygnału. To rozwiązanie pomoże zapewnić superbezpieczną łączność
Stworzenie rozwiązań opartych na kwantowym przetwarzaniu informacji to cel, jaki stawiają przed sobą badacze z Centrum Optycznych Technologii Kwantowych Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach projektu finansowanego z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki pracują nad technologiami, które pozwolą zapewnić szybką i dobrze zabezpieczoną łączność, również na poziomie międzyplanetarnym. Ich wykorzystanie pozwoliłoby również zoptymalizować pracę przeładowanych łączy światłowodowych, z których obecnie korzystamy.
Przemysł
Polscy młodzi chemicy tworzą innowacje na światowym poziomie. Część projektów ma szansę trafić potem do przemysłu
Badania nad peptydem z ludzkiej śliny pomocnym w walce z antybiotykoopornością, nowa metoda wzbogacania stopu tytanowego, używanego do produkcji endoprotez i implantów stomatologicznych, oraz autorski spektrometr Ramana, zastosowany w łaziku marsjańskim – to rozwiązania nagrodzone w 14. edycji konkursu Złoty Medal Chemii. Inicjatywa ta ma pomagać w łączeniu świata nauki i przemysłu, bo – jak podkreślają organizatorzy konkursu – we wdrażaniu odkryć na rynek mamy jeszcze wiele do nadrobienia.
Farmacja
Na przewlekłą chorobę nerek cierpi w Polsce 4,5 mln osób. Pacjenci apelują o szerszy dostęp do leczenia, które opóźnia dializy
Szacuje się, że na przewlekłą chorobę nerek choruje w Polsce nawet ok. 4,5 mln osób, a według prognoz WHO do 2030 roku liczba pacjentów wymagających dializ może się podwoić. Szansą na spowolnienie przebiegu choroby i uniknięcie dializoterapii lub przeszczepu nerki jest połączenie niskobiałkowej diety z leczeniem farmakologicznym obejmującym ketoanalogi aminokwasów. Taka terapia jest dostępna dla pacjentów w ramach programu lekowego B.113. Jednak jego obecny kształt w połączeniu ze zbyt małą liczbą ośrodków, które go realizują, powoduje, że ta dostępność jest ograniczona.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.