Komunikaty PR

Serwerownie na zamówienie. Jak projektuje się najnowsze szafy teleinformatyczne?

2019-09-02  |  09:00
Do pobrania Schneider ( 0.04 MB )

Szafy rack można stosować do wielu potrzeb: serwerowe przeznaczone są do montażu serwerów, switchy, routerów, natomiast sieciowe są dedykowane osprzętowi sieciowemu, czyli okablowaniu i patch panelom. Jednak niezależnie od przeznaczenia, każda szafa teleinformatyczna wymaga rozprowadzania energii wewnątrz niej. Jak dobrze zaplanować dystrybucję energii w szafach i dostosować je do oczekiwań klientów?

Zasilanie wewnątrz szafy

Energię elektryczną do serwerowni dostarcza zewnętrzny dostawca. Następnie prąd musi zostać rozprowadzony wewnątrz szafy teleinformatycznej. Na tym etapie potrzebny jest Rack PDU (power distribution unit) rodzaj rozgałęziacza lub rozdzielnicy, który pozwala na dystrybucję energii do odbiorników zainstalowanych w szafach.

– Obecnie na rynku jest dostępnych kilka rodzajów listew zasilających  do szaf teleinformatycznych, które różnią się od siebie m.in. stopniem zaawansowania. Część z nich ma możliwość monitorowania i opomiarowania takich paramentów jak pobór mocy czy napięcie. Bardziej zaawansowane mogą być włączane i wyłączane zdalnie. Dobór odpowiedniego rack PDU zależy od potrzeb i wielkości serwerowni. – mówi Cezary Gutowski, kierownik wsparcia sprzedaży systemów zasilania gwarantowanego i szaf teleinformatycznych w Schneider Electric.

Aby wybrać odpowiedni rack PDU należy przede wszystkim zdecydować jak bardzo zaawansowane urządzenie jest potrzebne w serwerowni – dostarczające wyłącznie zasilanie, z opomiarowaniem, czy może z możliwością zdalnego włączania i wyłączania. Kolejne elementy, które trzeba rozważyć to m.in. sposób montażu (pionowy czy poziomy), rodzaj wejścia (od przodu czy od tyłu), a także rodzaj zasilania (jednofazowe lub trójfazowe).

Skrojone do potrzeb

Pomimo szerokiej oferty rack PDU, klienci poszukują zindywidualizowanych rozwiązań, które jak najlepiej odpowiedzą na ich potrzeby.

- Klienci coraz częściej oczekują, że znajdą na rynku rozwiązanie odpowiadające ich konkretnym wymaganiom, dlatego wprowadziliśmy gamę Custom Rack PDU oraz towarzyszący im konfigurator, który zwiększa liczbę opcji wyboru listew PDU. Dzięki temu odbiorcy mogą dostosowywać parametry i funkcje do swoich potrzeb: m.in. mogą zmienić liczbę gniazd wyjściowych, dodać brakujące gniazda, a nawet wybrać kolor gniazd oraz kabli – mówi Cezary Gutowski.

Polski rynek data center jest największy w regionie Europy Środkowo- Wschodniej, w ciągu ostatniego roku o 5% wzrosła dostępność powierzchni kolokacyjnych w centrach danych[1]. Grupę szczególnie zainteresowaną tworzeniem rack PDU pod własne wymagania stanowią właśnie właściciele serwerowni kolokacyjnych, którzy wynajmują przestrzeń serwerowni dla innych firm. Jak pokazują badania, ten rynek jest w fazie wzrostowej, a konkurencyjność można zapewnić wprowadzając ofertę rack PDU dostosowaną do potrzeb najemców. 

 

O Schneider Electric 

W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.

 

Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.

 

Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.

 

www.se.com/pl

 


[1] Polska ma największy rynek data center największy w regionie

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Fotowoltaika: coraz więcej instalacji z nową technologią Biuro prasowe
2020-05-21 | 06:00

Fotowoltaika: coraz więcej instalacji z nową technologią

Według analityków globalny rynek instalacji fotowoltaicznych rośnie w średnim tempie 17,4% rocznie. Wraz z nim niezwykle dynamicznie rozwijają się rynki obejmujące zastosowanie nowych
Energetyka BRAK ZDJĘCIA
2020-04-14 | 01:00

Zalety akumulatorów litowo-jonowych

Ogniwa litowo-jonowe to alternatywa dla tradycyjnie wykorzystywanych akumulatorów ołowiowo-kwasowych. Jakie są ich zalety?   Akumulatory te są przystosowane do większych wahań temperatur. Pozwalają uniknąć konieczność
Energetyka Zrównoważony rozwój jest opłacalny finansowo
2020-02-25 | 01:00

Zrównoważony rozwój jest opłacalny finansowo

W ciągu najbliższych 15 lat wydatki na infrastrukturę w transporcie, miastach, w obszarze zarządzania energią i gospodarką wodną są szacowane na ok. 6 tys. miliardów dolarów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.