Komunikaty PR

Prosper Capital Dom Maklerski partnerem Instytutu Energetyki Odnawialnej

2020-09-03  |  06:00
Biuro prasowe

Z roku na rok rynek energetyki odnawialnej w Polsce rozwija się coraz szybciej. O korzystnych warunkach jego ekspansji decyduje wiele czynników. Po pierwsze, rynek ten jest silnie wspierany regulacjami krajowymi przez Unię Europejską, co pozwala „zielonym inwestycjom” osiągać większą i stabilniejszą rentowność. Po drugie, inwestycje w OZE przyczyniają się do zmniejszenia negatywnych skutków dla zdrowia i klimatu związanych z emisją wielu szkodliwych substancji, co stanowi ważną przesłankę inwestycyjną. Po trzecie, istnieje wiele zróżnicowanych źródeł finansowania OZE, zarówno poprzez kapitał właścicielski (akcje, udziały), jak i instrumenty dłużne (kredyty, obligacje, pożyczki). Dzięki temu rosnąca grupa inwestorów zainteresowanych lokowaniem kapitału w sektorze odnawialnych źródeł energii, może korzystać z wielu możliwości oferowanych przez rynek finansowy w zakresie realizowania satysfakcjonujących, zwłaszcza średnio i długookresowych stóp zwrotu.

 

Rynek kapitałowy, będący newralgicznym elementem architektury rynkowego systemu finansowego gospodarki, jest trudnym do przecenienia kanałem finansowania przedsiębiorstw. W szczególności tych,
o pionierskim czy innowacyjnym charakterze, którymi niewątpliwie są odnawialne źródła energii. Zatem w naszych realiach gospodarczych, rynek kapitałowy powinien być postrzegany przynajmniej jako komplementarne, obok sektora bankowego, źródło pozyskiwania kapitału, także w wymiarze stricte kosztowym 
- komentuje Wojciech Szymon Kowalski Wiceprezes Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski.

 

Sektor OZE to strukturalny kierunek rozwoju polskiej gospodarki, który ma przyczynić się dekarbonizacji i stopniowego przestawiania się gospodarki z wysokoemisyjnych źródeł energii na system oparty na nowoczesnych, niskoemisyjnych technologiach, pozwalających zminimalizować wpływ na klimat. Realizując tę ideę, w celu wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczenia, Instytut Energetyki Odnawialnej, jedna z pierwszych, niezależnych grup badawczych posiadająca głęboką znajomość całokształtu zagadnień z zakresu energetyki odnawialnej, nawiązała współpracę z Prosper Capital Dom Maklerski.

 

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że jesteśmy pierwszym Domem Maklerskim, który nawiązał współpracę z Instytutem Energetyki Odnawialnej. Prosper Capital już od dawna zajmuje się obsługą emitentów z branży energetyki odnawialnej, pomagając im w pozyskiwaniu kapitału umożliwiającego ich dalszy rozwój. W gronie naszych emitentów znalazła się jedna z największych firm fotowoltaicznych w kraju. Liczymy na to, że partnerstwo z Instytutem Energetyki Odnawialnej zapewni nam możliwość wyspecjalizowania się w branży OZE, co jest odzwierciedleniem naszej strategii rozwoju – podkreśla Piotr Teleon Prezes Zarządu Prosper Capital Dom Maklerski.

 

- Korzystając z szerokiego doświadczenia naszych ekspertów, należy podkreślić, że instrumenty wyemitowane przez podmioty działające na rynku OZE, mogą stwarzać dobrą okazje do dywersyfikacji portfela prywatnego inwestorów. Mając to na uwadze warto pamiętać, że inwestowanie w sektor OZE niesie za sobą wiele korzyści, ale musi być dokonywane selektywnie. Z jednej strony prywatni inwestorzy mogą efektywniej alokować wolne środki, natomiast same przedsiębiorstwa działające w ramach OZE, mają więcej kapitału na przeprowadzenie niezbędnych inwestycji krajowych. Dzięki temu osiągane są synergie skali makroekonomicznej oraz możliwy jest stabilny rozwój całego sektora - komentuje Wawrzyniec Bąk Manager Inwestycyjny w Prosper Capital Dom Maklerski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji Biuro prasowe
2024-11-21 | 15:30

Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji

20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji. Zgromadziło ono ponad 100
Energetyka Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów
2024-11-20 | 13:56

Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów

Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez obniżenie zużycia paliwa, poprawa efektywności energetycznej oraz redukcja kosztów eksploatacyjnych – oto wyzwania, które
Energetyka Filtry wodne – ekologiczne rozwiązanie dla wyzwań nowych norm emisji pyłów
2024-11-12 | 08:30

Filtry wodne – ekologiczne rozwiązanie dla wyzwań nowych norm emisji pyłów

Wysokie koszty energii i zaostrzające się wymagania prawne sprawiają, że wybór efektywnych i ekologicznych technologii odpylania staje się kluczowy dla firm. Już od 1 stycznia 2025

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Konsument

Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców

Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.

Ochrona środowiska

Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia

Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.