Komunikaty PR

Nowy program stażowy Green Cell: powstaje magazyn energii z ogniw z odzysku

2020-08-03  |  12:20
Biuro prasowe
Do pobrania Treść ( 0.02 MB )

Osoby pozyskujące energię ze źródeł odnawialnych, na przykład przez fotowoltaikę, niewykorzystaną jej część odsprzedają zazwyczaj sieciom energetycznym. Dzięki urządzeniu, które powstaje w laboratorium polskiej marki Green Cell, będziemy mogli gromadzić wyprodukowaną energię i korzystać z niej w sposób zrównoważony. Projekt wyróżnia fakt, że urządzenie będzie zbudowane z ogniw z odzysku, a w jego opracowaniu udział biorą nie tylko doświadczeni specjaliści, ale przede wszystkim uczestnicy nowego programu stażowego firmy.

Skok na głęboką wodę

Grupa młodych konstruktorów, którzy zmierzą się z zadaniem opracowania ekologicznego magazynu energii liczy 13 osób. Choć na co dzień przydzieleni są do różnych działów Green Cell, nad tym projektem pracują wspólnie, pod okiem doświadczonego PM/Scrum Mastera. Ich działanie obejmuje kwestie techniczne, wizualne, a nawet symulację wdrożenia urządzenia do oferty. 

„Stażyści mają okazję od środka poznać pełen proces tworzenia i wprowadzania produktu na rynek. To nie zdarza się często i pozwala im zyskać doświadczenie w niezwykle szybko rozwijającej się firmie oraz imponujący na tym etapie kariery wpis w CV, dotyczący nowatorskiego, ekologicznego projektu. Uczą się też pracy w zespole, poznają sposób funkcjonowania firmy i rzadko stosowaną na stażach, ale bardzo cenioną na rynku pracy metodologię Scrum” – mówi Agata Gryboś, Chief HR Officer w Green Cell.

To już drugi program stażowy Green Cell, po którego zakończeniu część uczestników zyska szansę na nawiązanie stałej współpracy z marką. Udział w ambitnym projekcie i opanowanie wspomnianego systemu Scrum pozwala stażystom podnieść swoją wartości na rynku pracy. To obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów zarządzania projektami m.in. w branży IT, a jego znajomość na tak wczesnym etapie kariery, doceni większość pracodawców.

Ekologiczny, domowy „zbiornik na prąd”

Tak zwane Powerwall, domowe akumulatory ładowane energią z paneli słonecznych proponuje obecnie swoim klientom m.in. Tesla, znany producent samochodów elektrycznych. Magazyn energii od Green Cell ma być zasilany najczęściej stosowaną energią słoneczną, ale także wiatrową czy nawet wodną.

„Ten projekt idealnie odzwierciedla misję Green Cell. Dzięki niemu oferujemy naszym klientom niezależność oraz dostęp do świeżej energii. Jednocześnie dajemy drugie życie ogniwom, które odzyskujemy np. z fizycznie uszkodzonych w transporcie baterii. Wykorzystując je, przyczyniamy się do zmniejszania ilości elektroodpadów” – tłumaczy szefowa działu HR Green Cell.

Trendy jasno wskazują, że stawki, za jakie prosumenci odsprzedają sieciom energetycznym swoje zasoby, będą w przyszłości spadać. Wynika to głównie z faktu, że nadwyżkę energii są w stanie oddawać zwykle w ciągu dnia, kiedy zapotrzebowanie na nią jest niższe. Obecnie, osoby korzystające z fotowoltaiki mogą wykorzystywać własne zasoby jedynie wtedy, gdy świeci słońce, a po zmierzchu zmuszeni są kupować energię od dostawców. Domowe akumulatory umożliwią im swobodne korzystanie z wyprodukowanej u siebie energii o każdej porze, również w nocy.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną! Biuro prasowe
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.