Innowacyjne zabezpieczenia przeciwpożarowe w instalacjach od Columbus
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Columbus, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, wdraża kolejne, pionierskie rozwiązanie. Taśmy samogaszące Columbus Safe, w które od połowy listopada br. wyposażone będą wszystkie instalacje firmy, to w pełni autonomiczny i ekologiczny system ochrony przeciwpożarowej.
Columbus, znany z nowatorskiego podejścia do biznesu oraz oferowanych rozwiązań technologicznych, tym razem koncentruje się na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa swoich usług.
- Od zawsze bardzo dbaliśmy o kwestie przeciwpożarowe w naszych instalacjach fotowoltaicznych – komentuje Michał Gondek, dyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego Columbus Energy S.A. - Jesteśmy jednak świadomi, że istnieje ryzyko błędu, wynikające z montażu lub z wad fabrycznych producenta. Przy naszej skali działalności musimy być pewni, że każda instalacja - w domu prywatnym czy w firmie - jest w 100 procentach bezpieczna. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z producentem taśm samogaszących i podpisaliśmy umowę na wyłączność stosowania tego rozwiązania w OZE na terenie Europy.
Taśmy samogaszące Columbus Safe zbudowane są z materiału wykorzystującego innowacyjną technologię mikrokapsułek Fipron, stosowaną do tej pory w licznych gałęziach przemysłu (m.in. zbrojeniowym), jednak po raz pierwszy użytą w fotowoltaice. Mające postać niewielkiej naklejki taśmy zbudowane są z mikrokapsułek wypełnionych środkiem gaśniczym, który uwalnia się pod wpływem założonej temperatury (od 120 °C). Dzięki właściwościom aktywowanego gazu, cały tlen z ogniska pożaru zostaje wyparty, a pierwszy płomień ognia natychmiast stłumiony. Uwolniony środek gaśniczy jednocześnie zapobiega ponownemu zapłonowi.
Innowacyjne taśmy samogaszące nie wymagają zasilania zewnętrznego czy współdziałania z jakimikolwiek zewnętrznymi czujnikami. Nie wymagają również serwisu, nadzoru i konserwacji. Są w pełni autonomicznym narzędziem prewencji pożarowej. Zarówno w stanie “czuwania”, jak i po uwolnieniu gazu, są obojętne dla środowiska naturalnego, w tym dla atmosfery. Nie przewodzą prądu ani nie wywołują korozji. Są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.
Taśmy Columbus Safe od połowy listopada br. będą integralną częścią wyposażenia każdej instalacji Columbus. Istnieje też możliwość zaopatrzenia się w nie przez dotychczasowych użytkowników instalacji, po skontaktowaniu się z działem handlowym Spółki.

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.