Innowacyjne zabezpieczenia przeciwpożarowe w instalacjach od Columbus
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Columbus, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, wdraża kolejne, pionierskie rozwiązanie. Taśmy samogaszące Columbus Safe, w które od połowy listopada br. wyposażone będą wszystkie instalacje firmy, to w pełni autonomiczny i ekologiczny system ochrony przeciwpożarowej.
Columbus, znany z nowatorskiego podejścia do biznesu oraz oferowanych rozwiązań technologicznych, tym razem koncentruje się na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa swoich usług.
- Od zawsze bardzo dbaliśmy o kwestie przeciwpożarowe w naszych instalacjach fotowoltaicznych – komentuje Michał Gondek, dyrektor Pionu Techniczno-Inwestycyjnego Columbus Energy S.A. - Jesteśmy jednak świadomi, że istnieje ryzyko błędu, wynikające z montażu lub z wad fabrycznych producenta. Przy naszej skali działalności musimy być pewni, że każda instalacja - w domu prywatnym czy w firmie - jest w 100 procentach bezpieczna. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z producentem taśm samogaszących i podpisaliśmy umowę na wyłączność stosowania tego rozwiązania w OZE na terenie Europy.
Taśmy samogaszące Columbus Safe zbudowane są z materiału wykorzystującego innowacyjną technologię mikrokapsułek Fipron, stosowaną do tej pory w licznych gałęziach przemysłu (m.in. zbrojeniowym), jednak po raz pierwszy użytą w fotowoltaice. Mające postać niewielkiej naklejki taśmy zbudowane są z mikrokapsułek wypełnionych środkiem gaśniczym, który uwalnia się pod wpływem założonej temperatury (od 120 °C). Dzięki właściwościom aktywowanego gazu, cały tlen z ogniska pożaru zostaje wyparty, a pierwszy płomień ognia natychmiast stłumiony. Uwolniony środek gaśniczy jednocześnie zapobiega ponownemu zapłonowi.
Innowacyjne taśmy samogaszące nie wymagają zasilania zewnętrznego czy współdziałania z jakimikolwiek zewnętrznymi czujnikami. Nie wymagają również serwisu, nadzoru i konserwacji. Są w pełni autonomicznym narzędziem prewencji pożarowej. Zarówno w stanie “czuwania”, jak i po uwolnieniu gazu, są obojętne dla środowiska naturalnego, w tym dla atmosfery. Nie przewodzą prądu ani nie wywołują korozji. Są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.
Taśmy Columbus Safe od połowy listopada br. będą integralną częścią wyposażenia każdej instalacji Columbus. Istnieje też możliwość zaopatrzenia się w nie przez dotychczasowych użytkowników instalacji, po skontaktowaniu się z działem handlowym Spółki.
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
Fala uderzeniowa – rewolucja w oczyszczaniu kotłów
Filtry wodne – ekologiczne rozwiązanie dla wyzwań nowych norm emisji pyłów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.