Komunikaty PR

Hitachi Energy z połączeniem HVDC w Abu Dhabi

2022-01-19  |  09:20
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.08 MB )

Hitachi Energy zdobywa duże zamówienie na pierwsze tego typu podmorskie połączenie energetyczne w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, które przyczyni się do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej w Abu Dhabi

HVDC Light® połączy niskoemisyjną energię z sieci kontynentalnej z morskimi instalacjami produkcyjnymi ADNOC w ramach strategicznego projektu, który zapewni zrównoważone, odporne i bezpieczne dostawy energii.

Firma Hitachi Energy ogłosiła, że zdobyła duże zamówienie od Samsung C&T Corporation, jednej z największych na świecie firm inżynieryjnych i budowlanych, na połączenie morskich instalacji należących do ADNOC z lądową siecią energetyczną w Abu Dhabi, której właścicielem i operatorem jest Abu Dhabi National Energy Company PJSC (TAQA).

Technologia HVDC Light® firmy Hitachi Energy oraz cyfrowa platforma sterowania MACH™* umożliwią przesyłanie czystszej i bardziej wydajnej energii z sieci lądowej do instalacji produkcyjnych ADNOC, zmniejszając ich emisję gazów cieplarnianych o 35 procent. To innowacyjne rozwiązanie wzmacnia zaangażowanie Hitachi Energy we wspieranie klientów i krajów w dążeniu do przyszłości neutralnej węglowo i pomaga w realizacji inicjatywy Zjednoczonych Emiratów Arabskich „2050 Net-Zero Initiative”. 

Łącze HVDC o mocy 3200 megawatów (MW) to dotychczas zdecydowanie najpotężniejsze rozwiązanie HVDC w zakresie zasilania energią elektryczną z lądu w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, jak również pierwsze tego typu poza wodami norweskimi. Odzwierciedla ono sposób, w jaki Hitachi Energy kontynuuje wdrażanie pionierskich technologii w odpowiedzi na rosnące wśród krajowych oraz niezależnych firm naftowych i gazowych zainteresowanie zasilaniem ich przybrzeżnych zakładów produkcyjnych bezemisyjną energią z lądowych sieci energetycznych.

Jesteśmy dumni, że możemy pomóc Abu Dhabi i ADNOC w poczynieniu znaczących postępów na drodze do realizacji ambicji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, by osiągnąć neutralność węglową do 2050 roku - powiedział Claudio Facchin, CEO Hitachi Energy. ‒ Hitachi Energy jest orędownikiem pilnej transformacji energetycznej i to duże zamówienie potwierdza, że jesteśmy partnerem, do którego warto zwracać się, aby rozwijać i wdrażać technologie sprawiające, że światowy system energetyczny staje się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny.

Hitachi Energy to zaufany partner, który wnosi solidne globalne kompetencje oraz dobre wzorce w zakresie współpracy i innowacji ‒ powiedział SH Kim, dyrektor ds. zamówień w Samsung C&T Corporation. ‒ Razem będziemy dostarczać firmie ADNOC pionierskie technologie, które sprawdzają się w tak dużych projektach HVDC. Cały projekt będzie obejmował dwa łącza HVDC, które połączą z lądową siecią energetyczną dwa klastry podmorskich zakładów produkcyjnych z sektora ropy naftowej i gazu ziemnego na odcinku 140 kilometrów.

Hitachi Energy dostarczy cztery stacje przekształtnikowe, które będą konwertować prąd zmienny na prąd stały do przesyłu w kablach podmorskich, a następnie ponownie przekształcą go na prąd zmienny do wykorzystania w morskich systemach energetycznych. Technologia HVDC zostanie dostarczona przez globalne centra kompetencyjne Hitachi Energy. Zamówienie obejmuje również badania systemowe, projektowanie dostawę, nadzór nad instalacją i uruchomienie. Jako preferowany partner, Hitachi Energy będzie wspierać klientów w ramach długoterminowej umowy serwisowej, aby zapewnić dostępność i niezawodność systemu przez długi cykl eksploatacji łączy HVDC.

HVDC Light to technologia przekształcania napięcia, której pionierem jest Hitachi Energy. Jest to preferowana technologia dla wielu zastosowań sieciowych, w tym łączenia krajowych sieci energetycznych, integracji morskich farm wiatrowych z systemami przesyłowymi na stałym lądzie, dostarczania większej ilości energii do zatłoczonych centrów miast, łączenia sieci asynchronicznych działających z różnymi częstotliwościami oraz zasilania z lądu.

Cechami wyróżniającymi HVDC Light są wyjątkowo kompaktowe stacje przekształtnikowe (co jest niezwykle ważne w aplikacjach, gdzie przestrzeń ma znaczenie krytyczne, takich jak morskie elektrownie wiatrowe, morskie zakłady produkcyjne i zasilanie centrów miast), bardzo niskie straty elektryczne oraz zdolność do black-startu w celu przywrócenia zasilania po awarii sieci.

Firma Hitachi Energy była pionierem komercyjnej technologii HVDC prawie 70 lat temu i zrealizowała ponad połowę światowych projektów HVDC Classic oraz ponad 70 procent światowych projektów HVDC z przekształceniem źródeł napięcia.

Uwagi:

*Modular Advanced Control for HVDC (MACH™)

 

O Hitachi Energy

Hitachi Energy jest światowym liderem technologicznym, który dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Obsługujemy klientów z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu i infrastruktury, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi w całym łańcuchu wartości. Wspólnie z klientami i partnerami tworzymy pionierskie technologie i umożliwiamy cyfryzację niezbędną do przyspieszenia procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Udoskonalamy światowy system energetyczny tak, aby stał się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny, równoważąc jednocześnie korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne. Hitachi Energy może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem i niezrównaną bazą zainstalowanych rozwiązań w ponad 140 krajach. Nasza siedziba główna znajduje się w Szwajcarii, a w 90 krajach zatrudniamy około 38 000 osób, generując obroty o wartości około 10 mld USD.

 

https://www.hitachienergy.com

https://www.linkedin.com/company/hitachienergy

https://twitter.com/HitachiEnergy

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Solplanet uruchomił SOLcash. Instalatorzy falowników dostaną zwrot aż do 1300 zł Biuro prasowe
2024-04-22 | 01:00

Solplanet uruchomił SOLcash. Instalatorzy falowników dostaną zwrot aż do 1300 zł

Na początku kwietnia Solplanet ruszył z programem cashbacku dla instalatorów swoich falowników. Promocja dotyczy trzech serii przeznaczonych do instalacji domowych, biznesowych
Energetyka Droga polskiego przemysłu do zeroemisyjności
2024-03-28 | 09:00

Droga polskiego przemysłu do zeroemisyjności

Zapobieganie zmianom klimatycznym oraz walka o ochronę naszej planety to powszechne tematy, które kraje rozwinięte uważają za absolutną konieczność. Ograniczenie emisji gazów
Energetyka Schneider Electric i NVIDIA tworzą projekty centrów danych AI
2024-03-27 | 01:00

Schneider Electric i NVIDIA tworzą projekty centrów danych AI

Schneider Electric połączy swoje doświadczenie w zakresie infrastruktury centrów danych z zaawansowanymi technologiami AI firmy NVIDIA, aby zaprezentować pierwsze publicznie dostępne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Ochrona środowiska

Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie. Za tym idą rekordowe zjawiska klimatyczne

Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.