Komunikaty PR

Hitachi Energy przedstawia transformatory EconiQ™

2021-10-28  |  08:30

Ekoefektywne transformatory EconiQ™ są tworzone wspólnie z klientami w oparciu
o sprawdzoną metodologię naukową, aby zmniejszać emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia.

Hitachi Energy ogłosiła wprowadzenie transformatorów EconiQ™, będących wyrazem celu przedsiębiorstwa: wspierania zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.

Zaprojektowane w sposób ekoefektywny i oparte na naukowych metodologiach zapewniających transparentność, transformatory EconiQ są kolejnym dowodem zaangażowania światowego lidera technologii i rynku sieci energetycznych w dążenie do neutralności węglowej - celu określonego w strategicznym planie firmy Sustainability 2030. W swoim ostatnim komunikacie prasowym Hitachi Energy ogłosiła, że jest orędownikiem pilnej transformacji energetycznej poprzez pionierskie technologie, które pomogą przyspieszyć osiągnięcie neutralnej węglowo przyszłości.

Poprzez dostosowywanie poziomów napięcia, transformatory mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia wydajnego i bezpiecznego przepływu energii elektrycznej. Od momentu jej wytworzenia do końcowego wykorzystania, przechodzi ona średnio przez cztery do pięciu transformatorów. Szacuje się, że w tym procesie, na drodze strat cieplnych, urządzenia te zużywają prawie pięć procent energii elektrycznej wytwarzanej na całym świecie.

Transformatory EconiQ wnoszą dodatkową wartość dla środowiska w zakresie dekarbonizacji, zwiększonego bezpieczeństwa ludzi, ochrony ekosystemów i odpowiedzialnego wykorzystania zasobów w całym cyklu życia transformatora. Transformatory będą dostosowywane do konkretnych wymagań klienta w zakresie zrównoważonego rozwoju przy wykorzystaniu sprawdzonych metodologii naukowych, takich jak środowiskowa analiza cyklu życia*.

Przykładowo, jeden z transformatorów EconiQ –  115/21 kilowoltów (kV), 40 megawolt-amperów (MVA) - powinien zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o około 23 procent1 w ciągu całego cyklu życia, przy jednoczesnym zmniejszeniu negatywnego wpływu na eutrofizację i toksyczności wody o około 15 procent. Wyeliminowałby również wpływ na środowisko związany z rzadkimi przypadkami wycieku oleju mineralnego.

Rozwiązanie pilnego problemu globalnej transformacji energetycznej wymaga zarówno współpracy, jak i innowacji  − powiedział Bruno Melles, szef biznesu Transformatorów w Hitachi Energy. − Jestem podekscytowany współtworzeniem rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju wraz z naszymi klientami - a nasze transformatory EconiQ™ bezpośrednio pomagają przyspieszyć podróż w kierunku zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich.

Transformatory EconiQ zostały opracowane z wykorzystaniem zasad ekoprojektowania, aby zmaksymalizować zrównoważony rozwój w całym cyklu życia. W ramach projektów kluczowe aspekty są dalej optymalizowane, aby uzyskać m.in. zwiększoną wydajność energetyczną i odpowiedzialne wykorzystanie materiałów poprzez procesy takie jak recykling i utylizacja odpadów. Zastosowanie biodegradowalnych płynów izolacyjnych o wyższej temperaturze zapłonu pomaga chronić otaczające ekosystemy przed ryzykiem zanieczyszczenia i zwiększa bezpieczeństwo ludzi. W pierwszej fazie transformatory EconiQ będą dostępne dla aplikacji izolowanych cieczą.

Transformatory są produkowane w fabrykach Hitachi Energy przy użyciu energii elektrycznej wolnej od paliw kopalnych. W swoim planie Sustainability 2030 firma wyznaczyła sobie cel osiągnięcia neutralności węglowej we własnej działalności operacyjnej i spodziewa się, że do 2022 roku zrealizuje pierwszy cel, jakim jest wykorzystanie 100% energii elektrycznej wolnej od paliw kopalnych w ramach własnej działalności.

Ekoefektywne portfolio EconiQ™ firmy Hitachi Energy

Na początku roku Hitachi Energy przedstawiła swoje ekoefektywne portfolio EconiQ™, które obejmuje produkty, usługi i rozwiązania o udowodnionej wyjątkowej skuteczności w zakresie ochrony środowiska w porównaniu z rozwiązaniami konwencjonalnymi.

Uwagi

*wspomniany przykład transformatora EconiQ uwzględnia miks energetyczny w Unii Europejskiej i opiera się na analizie cyklu życia, która zakłada 35 lat eksploatacji i 75-procentowe obciążenie transformatora.

O firmie Hitachi Energy

Hitachi Energy jest światowym liderem technologicznym, który dąży do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich. Obsługujemy klientów z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu i infrastruktury, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi w całym łańcuchu wartości. Wspólnie z klientami i partnerami tworzymy pionierskie technologie i umożliwiamy cyfryzację niezbędną do przyspieszenia procesu transformacji energetycznej w kierunku neutralnej węglowo przyszłości. Udoskonalamy światowy system energetyczny tak, aby stał się bardziej zrównoważony, odporny i bezpieczny, równoważąc jednocześnie korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne. Hitachi Energy może poszczycić się udokumentowanym doświadczeniem i niezrównaną bazą zainstalowanych rozwiązań w ponad 140 krajach. Nasza siedziba główna znajduje się w Szwajcarii, a w 90 krajach zatrudniamy około 38 000 osób, generując obroty o wartości około 10 mld USD.

https://www.hitachienergy.com 

https://www.linkedin.com/company/hitachienergy

https://twitter.com/HitachiEnergy

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną! Biuro prasowe
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

Problemy społeczne

Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

Konsument

Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.