Komunikaty PR

Hitachi Energy pomaga zrobić ogromny krok w transformacji energetycznej Niemiec

2022-08-25  |  08:10
Biuro prasowe
Do pobrania Mat.pras. ( 0.07 MB )

System HVDC Light® pozwoli przesyłać ogromne ilości energii odnawialnej dla nawet 5 milionów gospodarstw domowych i pomoże Niemcom osiągnąć cel neutralności węglowej do 2045 r.               

Firma Hitachi Energy, globalny lider technologii, dążący do zapewnienia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich, ogłosiła, że otrzymała duże zamówienie od TenneT i TransnetBW, dwóch z czterech niemieckich operatorów systemu przesyłowego, na dostawę rozwiązania przesyłowego dla wysokonapięciowego połączenia prądem stałym (HVDC) SuedLink DC4, biegnącego między północą a południem kraju.

SuedLink DC4 to jeden z najważniejszych projektów dotyczących sieci energetycznej i transformacji energetycznej w Niemczech, który umożliwi zmniejszenie zużycia paliw kopalnych i pomoże krajowi osiągnąć neutralność węglową do 2045 r.*1

Wykorzystując technologię HVDC Light® firmy Hitachi Energy, SuedLink DC4 będzie przesyłać do 2000 megawatów bezemisyjnej energii elektrycznej o napięciu ±525 kilowoltów, co wystarczy do zasilenia 5 milionów niemieckich gospodarstw domowych.*2 Połączenie zostanie poprowadzone pod ziemią na odległość 550 kilometrów i w razie potrzeby będzie efektywnie przesyłać energię wiatrową z północy na przemysłowe południe lub alternatywnie – energię słoneczną z południa na północ.

– Jesteśmy dumni, że możemy odegrać kluczową rolę w tej bardzo ważnej inwestycji w procesie przechodzenia Niemiec na energię odnawialną i neutralność węglową – mówi Niklas Persson, dyrektor zarządzający biznesu Stacji i Systemów Elektroenergetycznych w Hitachi Energy. – HVDC Light to technologia umożliwiająca transfer energii odnawialnej na dużą skalę, zarówno na lądzie, jak i na morzu.

– SuedLink będzie stanowił fundament transformacji energetycznej w Niemczech. Wraz z przyznaniem Hitachi Energy zamówienia na system wysokiego napięcia prądu stałego dla DC4, zmierzamy w kierunku realizacji tego ważnego połączenia energetycznego – mówi Tim Meyerjürgens, Chief Operations Officer w TenneT.

Hitachi Energy dostarczy stację przekształtnikową HVDC Light na każdy kraniec SuedLink DC4, aby przekształcić prąd zmienny z sieci przesyłowej na prąd stały w celu dostarczenia go przez łącze i z powrotem na prąd zmienny w celu przesłania go do sieci odbiorczej. Kontrakt obejmuje trzy stacje sekcji kablowych w celu przyspieszenia wykrywania usterek w łączu.

W ramach swojego długoterminowego zaangażowania w transformację energetyczną Niemiec, w ostatnim czasie firma Hitachi Energy zdobyła lub zrealizowała zamówienia na rozwiązania integrujące duże ilości energii odnawialnej.*3 Obejmują one stacje przekształtnikowe dla połączenia HVDC NordLink*4 między Niemcami a Norwegią, stacje przekształtnikowe dla połączenia 900-megawatowej morskiej farmy wiatrowej DolWin5 na niemieckim Morzu Północnym, rozwiązanie dla sieci kombinowanej Kriegers Flak, które łączy niemiecką sieć energetyczną z dwiema morskimi farmami wiatrowymi na Morzu Bałtyckim i w Danii, a także rozwiązania wspierające jakość energii, które umożliwiają przepływ większej ilości energii odnawialnej z północy na południe Niemiec.

Uwagi:

Rozwiązanie HVDC firmy Hitachi Energy łączy w sobie wiodące na świecie doświadczenie w zakresie zaworów przekształtnikowych HVDC, cyfrowej platformy sterowania MACH™*6 przekształtnikowych transformatorów mocy i rozdzielnic wysokiego napięcia, a także analiz systemu, projektowania, dostaw, nadzoru nad instalacją i uruchomień.

HVDC Light ® to technologia przekształcania napięcia opracowana przez Hitachi Energy. Jest to preferowana technologia dla wielu zastosowań sieciowych, w tym łączenia krajowych sieci energetycznych oraz integracji morskich farm wiatrowych z systemami przesyłowymi na stałym lądzie. Cechą charakterystyczną HVDC Light są wyjątkowo kompaktowe stacje przekształtnikowe i niezwykle niskie straty elektryczne.

Firma Hitachi Energy była pionierem komercyjnej technologii HVDC prawie 70 lat temu i zrealizowała ponad połowę światowych projektów HVDC.

Przypisy

*1 Generationenvertrag für das Klima
*2 Suedlink - TenneT
*3 Hitachi Energy HVDC projects in Germany
*4 NordLink
*5 Modular Advanced Control for HVDC (MACH™)

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną! Biuro prasowe
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.