Komunikaty PR

Fotowoltaika: sposób na ucieczkę przed inflacją

2023-02-28  |  08:40
Biuro prasowe

Inflacja w Polsce jeszcze dwa lata temu wynosiła ok 3%. Dzisiaj w zastraszającym tempie zbliżamy się do rekordowego poziomu 20%. W związku z tym, coraz więcej Polaków zastanawia się jak zabezpieczyć swój majątek przed malejącą wartością pieniądza i jak zacząć oszczędzać w świetle nieustannie rosnących cen. W dobie drożejących, tradycyjnych instrumentów finansowych warto pomyśleć o alternatywnych sposobach oszczędzania pieniędzy i rozważyć nowe, innowacyjne rozwiązania na ochronę przed inflacją. Jednym z nich jest inwestycja w pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Fotowoltaika to nie tylko ekologiczne źródło pozyskiwania energii, ale również sposób na obniżenie rachunków za prąd.

Na początku warto sobie uświadomić czym dokładnie jest fotowoltaika i jakie korzyści długoterminowe może przynieść instalacja pomp ciepła oraz paneli słonecznych. Jest to metoda pozyskiwania energii elektrycznej przy pomocy światła słonecznego. To dziedzina nauki i techniki należąca do Odnawialnych Źródeł Energii. Słońce będące niewyczerpalnym źródłem, gwarantuje dostarczanie energii dożywotnio i stanowi bezpieczne rozwiązanie dla naszego portfela. Inwestycja w instalacje modułów fotowoltaicznych jest niezwykle opłacalna szczególnie w czasach drożejących rachunków za prąd.

Jak skutecznie obniżyć rachunki za prąd?

- Polska waluta traci na wartości, a problemy finansowe związane z dużymi kosztami dotykają już większości Polaków. W związku z tym, że w ostatnich miesiącach ceny prądu znacznie wzrosły, panele fotowoltaiczne mogą być odpowiedzią na rosnące rachunki cen energii. Konsumenci, obserwując lawinowy wzrost kosztów życia, nie mają przestrzeni do oszczędzania pieniędzy, a pomysły na inwestycje przestają być z czasem rentowne. Fotowoltaika jako nieliczny sposób inwestowania, zapewnia wysoką stopę zwrotu, która może sięgać nawet do 31 tys. złotych.  Obniżenie rachunków za prąd jest odczuwalne już w pierwszym miesiącu korzystania z paneli słonecznych. Zważywszy na dwutorowość myślenia, instalacje te są bezpiecznym dla środowiska rozwiązaniem, ponieważ nie wytwarzają szkodliwych gazów oraz są korzystnym dla naszego portfela sposobem oszczędzania pieniędzy – tłumaczy Mateusz Wróbel, prezes zarządu Supreme Energy.

Ekonomiści przewidują w 2024 roku drastyczny wzrost cen energii elektrycznej, m.in. ze względu na to, iż ceny nie będą zabezpieczone przez ustawodawcę, co zostało zrobione w 2023 roku.

- Chcąc zawalczyć o bezpieczną finansowo przyszłość i uciec tym samym od rosnącej nieustająco inflacji, warto zainwestować swój kapitał w system odnawialnych źródeł energii. Zamontowanie instalacji paneli fotowoltaicznych początkowo wiąże się z wyłożeniem pewnej kwoty, jednak w obecnych czasach cen energii elektrycznej, cała suma zwraca się już w przeciągu 6-8 lat. Zważywszy na to, że później bazujemy tylko na czerpaniu energii z naturalnego źródła, to po tym czasie korzystanie z energii elektrycznej jest zupełnie darmowe - dodaje Jan Zając, członek zarządu Supreme Energy.

Warto wziąć pod uwagę fakt, iż panele fotowoltaiczne są uznawane za urządzenia niskoemisyjne. Wynika to z tego, że dzięki swojej budowie i ekologicznemu założeniu, nie produkują dwutlenku węgla do atmosfery. Co więcej, produkcja energii elektrycznej, nie wymaga korzystania z surowców w postaci węgla. Instalacje fotowoltaiczne w trakcie całego procesu wytwarzania energii nie generują odpadów, co ma pozytywny wpływ na czystość gleby i powietrza.

- Panele fotowoltaiczne są skutecznym sposobem by częściowo uniezależnić się od rosnących cen energii, ponieważ w tym przypadku naszym tzw. paliwem jest słońce, które jest niewyczerpalnym źródłem energii, a w dodatku jest bezpłatne – twierdzi Paweł Zielonka, członek zarządu Supreme Energy.

W tym roku w ramach programu „Mój Prąd” dopłaty do paneli są wyższe, a wnioski można wkładać jedynie do 31 marca br. W ramach programu można uzyskać dotację w wysokości nawet 50% kosztów.

 

Supreme Energy – jeden z najszybciej rozwijających się start upów na rynku OZE. Istnieje na rynku od dwóch lat i współpracuje z ponad 180 handlowcami, zatrudnia ponad 30 pracowników biurowych, a jej wartość jest wyceniana na kilkanaście milionów złotych. Jeszcze w tym roku planowana jest ekspansja na rynki zagraniczne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną! Biuro prasowe
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
2024-12-04 | 12:30

Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu

Projekt Baltic Sea Hydrogen Valley został wyróżniony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska podczas IV Konferencji Porozumienia Wodorowego Nagrodzony projekt to pionierska

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego

Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.