Komunikaty PR

ENELOOP WKRACZA W KOLEJNY ETAP PODRÓŻY W POSZUKIWANIU CZYSTEJ ENERGII

2022-06-28  |  15:00
Biuro prasowe

Najnowsze udoskonalenia w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju obejmują m.in. ekologiczne opakowania

Zellik, 21 czerwca 2022 r. – eneloop to marka akumulatorów oferująca klientom zupełnie nowe możliwości w zakresie stylu życia. Akumulatory są wstępnie naładowane za pomocą energii słonecznej i mogą być ponownie ładowane do 2100 razy1 – utrzymują 70-procentowy poziom naładowania nawet przez 10 lat2. Akumulatory eneloop, opracowane z myślą o zrównoważonym rozwoju i z troską o dobro naszej planety, urzeczywistniają zasady takie jak „Ponowne naładowanie” i „Ponowne użycie”, które są fundamentalne dla stworzenia Społeczeństwa Czystej Energii. eneloop wykorzystuje energię słoneczną, aby udowodnić, że zrównoważony Styl Życia Oparty na Czystej Energii jest możliwy do zrealizowania poprzez ponowne wykorzystywanie produktów.

Obecnie eneloop podejmuje kolejne kroki, mające na celu uzyskanie bardziej wydajnego i zeroemisyjnego akumulatora.

Innowacje w zakresie ZEROEMISYJNOŚCI, LEPSZEJ WYDAJNOŚCI i WIĘKSZEGO BEZPIECZEŃSTWA

„Naszym celem jest stworzenie akumulatorów o zerowej emisji”, mówi Silvia Scheers, dyrektor ds. marki eneloop w Advanced Power Solutions. „Naszym kolejnym krokiem są bardziej ekologiczne opakowania dla wszystkich akumulatorów i ładowarek eneloop. Nasza branża musi przestać wykorzystywać do tego celu twarde tworzywa sztuczne. Oprócz tego planujemy jeszcze intensywniejszą pracę nad poprawą jakości i wydajności. To dzięki wytyczonym celom mamy motywację do dalszego działania i wprowadzamy coraz to nowe udoskonalenia”.

1. Pierwszą innowacją jest wprowadzenie nowego, w pełni kartonowego i w 100% wolnego od plastiku opakowania dla akumulatorów. Pełni ono funkcję ochronną, ale także jest nośnikiem etykiety FSC Mix i przekazów dotyczących „Zrównoważonego Stylu Życia”. Ładowarki także zostały wyposażone w całkowicie nowe opakowanie niezawierające plastiku3.

2. Drugą innowacją jest zwiększenie wydajności naszego bestsellerowego akumulatora eneloop.

Minimalne pojemności zostały podniesione, aby zapewnić od 5 do 7% dłuższą żywotność dla obu typów akumulatorów. Udało się to osiągnąć poprzez zwiększenie pojemności w akumulatorach AA z 1900mAh do 2000mAh, a w akumulatorach AAA z 750mAh do 800mAh. Te ulepszenia dają klientom od 600 do 1000 godzin więcej na granie lub słuchanie radia4.       

3. Idealnym uzupełnieniem powyższych innowacji są opakowania, które zapewniają bardziej czytelny przekaz dla konsumenta.

Nowy design opakowań eneloop gwarantuje, że cechy i zalety różnych asortymentów są bardziej zrozumiałe dla użytkownika. Opakowania ładowarek podkreślają zastosowane funkcje bezpieczeństwa (takie jak ochrona przed przeciążeniem, ochrona przed przegrzaniem, ochrona przed zwarciem), a nowe nazwy i kodowanie kolorami pomagają klientom rozróżnić ich funkcje techniczne.

Silvia Scheers: „W eneloop wierzymy, że najlepszym i prawdopodobnie jedynym sposobem na to, aby stworzyć zdrowszy, lepszy i bardziej zrównoważony świat jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Wydajność i wygoda użytkowania powinny iść ze sobą w parze. I właśnie te zasady zostały wcielone w życie przy produkcji naszej nowej linii produktów i opakowań”.

 

JAK ROZPOCZĘŁA SIĘ HISTORIA MARKI eneloop? Garść informacji o firmie

POCZĄTEK: bardzo ciepłe przyjęcie

Pierwsza wersja akumulatorów eneloop ujrzała światło dzienne w 2005 roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem przez wszystkich użytkowników na świecie ceniących sobie ekologiczne rozwiązania i aktywny styl życia.

W 2013 r. eneloop stało się oficjalnie częścią marki Panasonic.

Do 2021 r. do dystrybucji na całym świecie trafiło ponad 550 milionów przyjaznych dla środowiska akumulatorów eneloop.

TERAŹNIEJSZOŚĆ: duża i stale rosnąca społeczność użytkowników

Dzisiaj fotografowie, twórcy i realizatorzy filmów wideo oraz miłośnicy technologii na całym świecie postrzegają eneloop jako wydajne i przyjazne dla środowiska produkty, na których można w pełni polegać w pracy lub w trakcie realizacji swoich pasji.

PRZYSZŁOŚĆ: większa wygoda, większa wydajność, ale przede wszystkim, produkt bardziej przyjazny dla środowiska

Wysiłki twórców eneloop zawsze skupiały się na zwiększeniu wygody użytkowania i wydajności.

Dziś akumulatory eneloop są ładowane energią słoneczną i mają wieloletni okres trwałości, zachowując swoje znakomite parametry przez długi czas.

eneloop to ciągłe doskonalenie się w zakresie zwiększania wygody i wydajności produktów oraz zmniejszania śladu węglowego, co jest najlepszą drogą do realizacji celów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

___________________

 

1 Wg IEC61951-2 2011(7.5.13). 600 razy wg IEC61951-2 2017(7.5.1.4).

2 Własny szacunek wg IEC61951-2 2017(7.3.2).

3 Data wprowadzenia do sprzedaży ładowarek w nowych opakowaniach niezawierających plastiku jest uzależniona od dostępności materiałów w globalnym łańcuchu dostaw.

4 Wg IEC61951-2 2017(7.3.2).

5 Testy wewnętrzne.

 

___________________

 

APS NV

 

Advanced Power Solutions (dawniej Panasonic Energy Europe) jest jednym z najważniejszych dostawców baterii galwanicznych na rynku europejskim. W 2020 roku firma osiągnęła dochód na poziomie 213 mln euro. Nasze kluczowe produkty obejmują baterie alkaliczne, baterie cynkowo-węglowe, a także baterie Ni-MH i baterie specjalne. Mamy dwa zakłady produkcyjne, jeden w Belgii (Tessenderlo), a drugi w Polsce (Gniezno), w których w 2021 roku wyprodukowaliśmy łącznie ponad 1,8 mld sztuk. W ramach sieci ogólnoeuropejskiej sprzedajemy nasze produkty w ponad 50 krajach w Europie. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.panasonicbatteries.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie BRAK ZDJĘCIA
2022-08-03 | 08:00

PolCard from Fiserv zainstalował już ponad 100 datkomatów w całej Polsce

Zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi wciąż rośnie. Kwestią czasu było wprowadzenie takiej możliwości również w trzecim sektorze. Kościoły oraz organizacje pozarządowe są coraz bardziej otwarte na nowe
Technologie Nanotechnologia w produkcji żywności
2022-08-02 | 14:00

Nanotechnologia w produkcji żywności

Świadomość konsumentów w związku z decyzjami zakupowymi jest coraz większa. Decydują się oni na produkty wysokiej jakości, trwałe, ale zarazem stronią od zbędnych polepszaczy
Technologie MiR i Modula dostarczają w pełni autonomiczne rozwiązanie do prac magazynowych
2022-08-02 | 12:00

MiR i Modula dostarczają w pełni autonomiczne rozwiązanie do prac magazynowych

Czołowy producent inteligentnych rozwiązań magazynowych, Modula, oraz Mobile Industrial Robots (MiR), opracowali w pełni zautomatyzowany system, który może przechowywać, kompletować

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Miejsc parkingowych ubywa, bo miasta chcą wypchnąć ruch samochodów z centrum. Technologia pomoże lepiej wykorzystywać istniejące parkingi

Zaparkowanie samochodu w centrum Warszawy, Wrocławia czy Krakowa to poważne wyzwanie. Statystyki przytaczane przez NaviParking wskazują, że zagęszczenie ruchu w centralnych dzielnicach nawet w 30 proc. jest spowodowane przez kierowców poszukujących miejsca parkingowego. To zaś oznacza nie tylko większe korki, ale też większy hałas, dodatkową emisję spalin i duży stres u kierowcy. Tworzenie nowych parkingów nie jest dziś priorytetem miast – dążą raczej do tego, żeby wypchnąć ruch z centrów. Dlatego potrzebne są lepsze zachęty, by kierowcy wybierali inne środki komunikacji, np. autobusy, tramwaje czy mikromobilność, a także nowe sposoby na skuteczniejsze wykorzystanie istniejących parkingów.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Rzeź Woli to jedna z najmniej znanych kart historii Powstania Warszawskiego. Powstaje nowy projekt edukacyjny w wirtualnej rzeczywistości

Rusza drugi etap rewitalizacji placu Męczenników Warszawskiej Woli. To jedno z ważniejszych miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, gdzie w sierpniu 1944 roku wymordowano mieszkańców Woli i Ochoty. Fundacja PGE i opiekujący się placem ojcowie redemptoryści stworzą tutaj ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi lekcjami w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), dzięki czemu z wiedzą o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat łatwiej będzie dotrzeć do młodych odbiorców. Mimo wielu dekad prac badaczy szczegóły rzezi Woli nadal pozostają nieodkryte.

Edukacja

Liczba aniołów biznesu rośnie, ale wciąż jest ich za mało. 40 proc. z nich jest na rynku maksymalnie trzy lata

Polski rynek aniołów biznesu wciąż jest wielokrotnie mniejszy od tych z Europy Zachodniej, o Stanach Zjednoczonych nie wspominając, i stosunkowo młody. Jednak zainteresowanie tą formą pomnażania kapitału i dzielenia się doświadczeniem szybko rośnie. Największa obawa osób, które chcą dołączyć do grupy aniołów biznesu, dotyczy tego, czy będą umiały realistycznie ocenić szanse danego przedsięwzięcia. Platforma Polish Angels ma ułatwić przepływ know-how i finansowania między doświadczonymi inwestorami i pomysłodawcami start-upów.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.