Emplocity wdraża sztuczną inteligencję wspierającą pracę prawników
Emplocity S.A., zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, tworzy LexBota - bota prawniczego, który w sposób zautomatyzowany wspiera prawników w udzielaniu błyskawicznych opinii prawnych dla licznych klientów oraz w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Projekt jest realizowany dla kancelarii Lex Secure 24h - świadczącej usługi prawne za pośrednictwem infolinii 24h i obejmuje wsparcie merytoryczne oraz programistyczne w zdefiniowaniu pojęć w oparciu o modele głębokich sieci językowych, przeprowadzeniu testów oraz uruchomienia narzędzia konwersacyjnego. Wartość obecnego kontraktu wynosi 370 tys. zł.
- LexBot jest innowacją w skali globalnej. Zapytania prawne są często wielowątkowe i skomplikowane, dlatego odpowiednie skonstruowanie mechanizmów systemu będzie stanowiło ważny wkład w rozwoju konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie oraz elastyczność autorskiej platformy Emplocity, by stworzyć kolejne eksperckie narzędzie automatyzujące specjalistyczny proces biznesowy. – mówi Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity i jeden z założycieli firmy.
LexBot optymalizuje i usprawnia działanie systemu szybkich porad prawnych dla klientów, członków firm bądź pracowników. LexBot wykorzystuje tzw. architekturę głębokich sieci neuronowych z uczeniem wielozadaniowym, aby w sposób zautomatyzowany przypisywać kategorie prawne do zapytań klientów, prowadzić z nimi dialog i odpowiadać na nie pod nadzorem eksperta (prawnika) – wszystko w ramach łatwego i intuicyjnego interfejsu konwersacyjnego, zbliżonego do dialog z człowiekiem.
Emplocity tworzy innowacyjne rozwiązania do automatyzacji procesów, oparte na autorskiej technologii konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Wspierany przez naukowców zespół składa się z kilkudziesięciu doświadczonych specjalistów, posiadających kompetencje z zakresu data science, głębokiego uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego oraz projektowania i rozwoju aplikacji.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.