Emplocity wdraża sztuczną inteligencję wspierającą pracę prawników
Emplocity S.A., zajmująca się automatyzacją procesów w biznesie z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, tworzy LexBota - bota prawniczego, który w sposób zautomatyzowany wspiera prawników w udzielaniu błyskawicznych opinii prawnych dla licznych klientów oraz w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Projekt jest realizowany dla kancelarii Lex Secure 24h - świadczącej usługi prawne za pośrednictwem infolinii 24h i obejmuje wsparcie merytoryczne oraz programistyczne w zdefiniowaniu pojęć w oparciu o modele głębokich sieci językowych, przeprowadzeniu testów oraz uruchomienia narzędzia konwersacyjnego. Wartość obecnego kontraktu wynosi 370 tys. zł.
- LexBot jest innowacją w skali globalnej. Zapytania prawne są często wielowątkowe i skomplikowane, dlatego odpowiednie skonstruowanie mechanizmów systemu będzie stanowiło ważny wkład w rozwoju konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie oraz elastyczność autorskiej platformy Emplocity, by stworzyć kolejne eksperckie narzędzie automatyzujące specjalistyczny proces biznesowy. – mówi Krzysztof Sobczak, CEO Emplocity i jeden z założycieli firmy.
LexBot optymalizuje i usprawnia działanie systemu szybkich porad prawnych dla klientów, członków firm bądź pracowników. LexBot wykorzystuje tzw. architekturę głębokich sieci neuronowych z uczeniem wielozadaniowym, aby w sposób zautomatyzowany przypisywać kategorie prawne do zapytań klientów, prowadzić z nimi dialog i odpowiadać na nie pod nadzorem eksperta (prawnika) – wszystko w ramach łatwego i intuicyjnego interfejsu konwersacyjnego, zbliżonego do dialog z człowiekiem.
Emplocity tworzy innowacyjne rozwiązania do automatyzacji procesów, oparte na autorskiej technologii konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Wspierany przez naukowców zespół składa się z kilkudziesięciu doświadczonych specjalistów, posiadających kompetencje z zakresu data science, głębokiego uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego oraz projektowania i rozwoju aplikacji.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.