Electrolux pomaga polskim szpitalom
Do pomocy w walce z koronawirusem przyłączyła się firma Electrolux, przekazując swój sprzęt do szpitali. Oczyszczacze powietrza, suszarki, pralko-suszarki, a także mniejsze sprzęty usprawniające pracę personelu medycznego, jak odkurzacze, czajniki i kawiarki trafiły do kilkunastu placówek szpitalnych w całej Polsce.
Sprzęt od Electrolux dla szpitali w Polsce
W ramach wsparcia i podziękowania pracownikom służby medycznej za pracę na rzecz pacjentów, Electrolux przekazał swój sprzęt do kilkunastu szpitali na terenie Polski. Oczyszczacze powietrza, pralko-suszarki, pralki, to tylko niektóre ze sprzętów marki Electrolux, które trafiły do placówek.
Marka Electrolux przez cały czas prowadzi rozmowy z przedstawicielami szpitali oraz realizuje działania mające na celu przekazanie sprzętu do większej ilości placówek, które potrzebują wsparcia.
Sprzęt Electrolux na ten moment trafił już m.in. do 5 szpitali w Warszawie, a także do 3 szpitali we Wrocławiu, szpitala w Ciechanowie, Szczecinie, Katowicach czy Oławie.

Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.

EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!

Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.