Komunikaty PR

Droga do zdrowszego środowiska z grzejnikami Jaga Climate Designers

2019-03-15  |  14:50
Biuro prasowe
Do pobrania Jaga ( 0.19 MB )

Climate Designers to nowe ujęcie celów i założeń Jaga, realizowanych od początku istnienia firmy. To spojrzenie na świat z perspektywy odpowiedzialnego producenta i konsumenta. Przełożenie przyszłościowego myślenia na język działania, by człowiek znów stał się elementem przyrody.

KROK 1. KOMFORT ZIMĄ I LATEM. Zmieniają się pory roku, temperatury, normy, potrzeby klientów. Nie zmienia się to, że potrzebujemy czuć się w naszych domach komfortowo. Podstawowymi składnikami komfortu wewnątrz pomieszczeń są ogrzewanie, chłodzenie i wentylacja. W zmiennych proporcjach, w zależności od pór roku i oczekiwań odbiorcy.
Jaga Climate Designers to grupa grzejników, które precyzyjnie i ekonomicznie zapewniają komfort klimatyczny. Multifunkcjonalne urządzenia w kontrolowany sposób grzeją, chłodzą i wentylują pomieszczenia wykorzystując najnowsze rozwiązania techniki i umiejętnie łącząc technologie. To m.in. wentylokonwektory Briza, grzejniki kanałowe Clima Canal i Quatro Canal oraz systemy Fresh i Oxygen, które dbają również o jakość powietrza. Fenomenem Jaga jest to, że wymiennik Low-H2O może pełnić kilka funkcji. Jedno urządzenie zamiast trzech różnych do każdego zadania to m.in. mniejsze zużycie materiałów do produkcji, mniejsze wydatki na zakup, oszczędność miejsca, obniżone koszty eksploatacji, serwisu i późniejszego recyklingu.

KROK 2. KOMFORT WEWNĄTRZ I NA ZEWNĄTRZ. Dbając o to, co najcenniejsze (dom i rodzina) nie zapominajmy o tym co równie cenne – środowisko. Produkty Climate Designers przeznaczone są do współpracy z przyjaznymi dla środowiska technologiami, takimi jak pompy ciepła czy energia słoneczna. Wiedza i nauka pozwalają firmie Jaga wybierać najbardziej ekologiczne sposoby produkcji urządzeń oraz kontrolować ilość używanych surowców. Grzejniki Jaga Low-H2O znakomicie funkcjonują nawet przy najniższych temperaturach zasilania. Chronimy środowisko w momencie wytwarzania produktu i przy jego pomocy – tworzymy lekkie kompaktowe grzejniki z łatwo przetwarzalnych materiałów, które są energooszczędne i trwałe (30 lat gwarancji na wymiennik). Obniżając wskaźniki LCA minimalizujemy nasz ślad środowiskowy.
 

KROK 3. MNIEJ MATERIAŁÓW, WIĘCEJ TECHNOLOGII. Jaga Climate Designers to coś znacznie więcej niż ekodesign, to umiejętne wykorzystanie technologii w trosce o środowisko. Wzory z Natury takie jak sieć pajęcza, to przykład jak powinniśmy produkować. Pajęczyna to gotowy model produktu technologicznie doskonałego i ekologicznego: kilka razy cieńsza od ludzkiego włosa, parametrami wytrzymałościowymi dorównuje kevlarowi.
Nowoczesne technologie pozwalają nam uzyskiwać z tej samej wielkości grzejnika znacznie większą wydajność niż innym producentom. To dzięki technologiom Jaga zakup grzejnika przestaje być zwykłą konsumpcją, a staje elementem mającym korzystny wpływ na środowisko. Przeżycie mogą zapewnić ludzkości jedynie nowoczesne technologie i szacunek do Matki Ziemi.

Dołącz do Jaga Climate Designers. Nie ma planety B!

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.jaga.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Startup Planet Heroes nagrodzony w konkursie organizowanym przez MIT Enterprise Biuro prasowe
2020-07-16 | 12:00

Startup Planet Heroes nagrodzony w konkursie organizowanym przez MIT Enterprise

Startup Planet Heroes z białostockiego Samsung Inkubatora #dlaPlanety, może się pochwalić kolejnym międzynarodowym sukcesem. Przemysław Pyziel i Monika Habrzyk – twórcy
Ekologia Maszt pomiarowy farmy wiatrowej w Wyczechowie został zniszczony.
2020-07-06 | 12:00

Maszt pomiarowy farmy wiatrowej w Wyczechowie został zniszczony.

Zawalił się ponad 100-metrowy maszt pomiarowy dla projektu farmy wiatrowej w Wyczechowie w gminie Somonino na Kaszubach. Prawdopodobnie konstrukcja została zniszczona w wyniku sabotażu. Szkoda
Ekologia Aż chce się oddychać w Centrum Nauki Kopernik
2020-07-06 | 11:00

Aż chce się oddychać w Centrum Nauki Kopernik

W Centrum Nauki Kopernik powstała nowa strefa o nazwie „Samsung. Aż chce się oddychać”. Celem ekspozycji jest edukacja w zakresie czystego powietrza oraz zachęcanie do zmiany

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sprzęt i gadżety

Pandemia napędziła rekordową sprzedaż komputerów, zwłaszcza w segmencie laptopów. Boom na rynku jest jednak chwilowy [DEPESZA]

W wyniku restrykcji pandemicznych wzrosło zainteresowanie komputerami osobistymi. Masowe przechodzenie pracowników na model pracy zdalnej oraz postawienie na edukację domową wymusiło na wielu firmach oraz użytkownikach zakup nowego sprzętu. Z szacunków firmy analitycznej Gartner wynika, że w drugim kwartale 2020 roku sprzedano 64,8 mln komputerów, a motorem napędowym tego sektora gospodarki okazały się urządzenia mobilne.

Kosmos i lotnictwo

Nadchodzi era odkryć w kosmosie. Nowe dyrektywy NASA zapewnią bezpieczeństwo biologiczne ciałom niebieskim i umożliwią dalszą eksplorację kosmosu [DEPESZA]

Ciała niebieskie, które mogły kiedyś mieć środowisko odpowiednie do życia, są szczególnie wrażliwe na skażenie mikrobiologiczne. Ochrona planetarna polega nie tylko na ochronie ciał Układu Słonecznego przed zanieczyszczeniem przez życie na Ziemi, ale też na ochronie Ziemi. Biuro Ochrony Planetarnej NASA promuje odpowiedzialną eksplorację Układu Słonecznego, dlatego niedawno ogłosiło dwie nowe dyrektywy dotyczące ochrony planet w przypadku misji na Księżyc i Marsa. – Te nowe wytyczne otworzą nową erę odkryć – przekonuje Jim Bridenstine, administrator NASA.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.