Komunikaty PR

E-hulajnogi Lime Polska niemal w całości recyklingowane

2023-04-26  |  09:30
Biuro prasowe

Lime, największa firma na świecie oferująca współdzielone pojazdy elektryczne poinformowała, że dzięki współpracy z MB Recycling, w Polsce niemal całość (99,8%) e-hulajnóg Lime podlega procesowi recyklingu. Jest to wspólne działanie firm na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju.

E-hulajnogi Lime są szczególnie wytrzymałe, a ich żywotność wynosi co najmniej pięć lat. Firma sama projektuje swoje pojazdy, a wymienne komponenty pomagają wydłużyć ich żywotność. Zużyte e-hulajnogi są przekazywane na cele charytatywne (m.in. Bikes4Ukraine czy Fundacji First Responder) lub poddawane recyklingowi, korzystając z usług wykwalifikowanych partnerów lokalnych. W skali globalnej, dzięki naszym wysiłkom w zakresie recyklingu, możemy osiągnąć ponad 96% redukcji składowania odpadów.

99,8% spośród poszczególnych elementów pojazdów Lime w Polsce zyskuje drugie życie:

  • do tej pory w Polsce dzięki współpracy z MB Recycling 10 tysięcy e-hulajnóg Lime zostało poddanych procesowi recyklingu, o łącznej masie pojazdów 142 480 kg.
  • 42.5% e-hulajnogi to elementy aluminiowe. Metal ten jest najczęściej poddawany procesowi recyklingu. W wyniku tego procesu powstają felgi aluminiowe, ramy rowerów, blaszki do pieczenia czy tacki do grillowania.
  • 19.5% to elementy stalowe. Stal jest bardzo podatna na recykling i zachowuje swoje wszystkie naturalne właściwości. W wyniku tego procesu mogą powstać elementy na place zabaw, takie jak karuzele czy huśtawki.
  • 14% to silnik. Mogą z niego powstać przewody elektryczne.
  • 10.5% to guma, która wykorzystywana jest później na placach zabaw, orlikach oraz do produkcji progów zwalniających.
  • 5.8% to Mix tworzyw i metali. Mogą powstać przybory kuchenne, klamki, sztućce, biżuteria
  • 2.5% to plastik, wykorzystywany m.in. do produkcji ekranów akustycznych.
  • 1.8% to przewody, z których powstają nowe przewody prądowe oraz kable.
  • 1.8% to moduł sterowania i płyta B1, z których mogą powstać podzespoły elektroniczne w postaci kart graficznych i dysków twardych.
  • 1.4% to bateria, która może być przekazywana do magazynów energii.

„Działania na rzecz ekologii są elementem globalnej misji Lime, która zakłada, że do 2030 r. osiągniemy jako firma zerową emisyjność CO2. Każdy z lokalnych oddziałów firmy podejmuje szereg działań, aby jak najlepiej służyć środowisku. Korzystanie z naszych pojazdów przyczynia się do redukcji CO2 w miastach. Kiedy jednak nasze e-hulajnogi nie mogą już dłużej służyć użytkownikom, poddajemy je procesowi recyklingu. Korzystamy przy tym z wieloletniego doświadczenia firmy MB Recycling. Dzięki tej współpracy komponenty, z których są złożone nasze pojazdy, mogą być wykorzystane ponownie i służyć społecznościom, m.in. jako elementy placów zabaw czy orlików” – komentuje  Michał Borek, General Manager Lime Poland.

„Cieszymy się, że największa firma na świecie oferująca współdzielone pojazdy elektryczne zaufała właśnie MB Recycling. Dzięki procesom wykorzystywanym w naszych zakładach przetwarzania, wykazujemy się najwyższą efektywnością w Polsce w recyklingu e-hulajnóg. Wykorzystując ponad 14-letnie doświadczenie na rynku osiągamy wynik recyklingu e-hulajnóg na poziomie ponad 99%. Działania na rzecz ekologii niezmiennie są naszym priorytetem, dlatego nie tylko hulajnogi, ale każdy rodzaj elektrycznych sprzętów, przetworzymy w jednym z naszych pięciu nowoczesnych zakładów” – komentuje Artur Rzysko – Dyrektor Sprzedaży MB Recycling.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne Biuro prasowe
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze
Ekologia Kolejny sportowiec stawia na ekologię
2024-11-07 | 10:20

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

ZDJĘCIA:
Ekologia Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
2024-10-23 | 14:25

Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.

Ochrona środowiska

Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro

Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.