Komunikaty PR

Stadler Form oczyszcza powietrze w przedszkolach

2018-03-27  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Marta Zielińska
Rumour

ul Sueska 12
02-751 Warszawa
marta.grymula|rumour.pl| |marta.grymula|rumour.pl
607 683 201
www.rumour.pl
Do pobrania Warsztaty ( 1.69 MB )

Warszawa, 27 marca 2018 r. – DLF Sp. z o.o. – autoryzowany importer i dystrybutor marki Stadler Form – szwajcarskiego producenta urządzeń do poprawy jakości powietrza, rozpoczyna pilotaż kampanii społeczno-edukacyjnej „Weź głęboki oddech w przedszkolu”. Założeniem projektu jest edukacja dzieci od lat przedszkolnych w zakresie tego, co może zanieczyszczać powietrze i jak można  zapobiec potencjalnym zagrożeniom. Partnerem merytorycznym akcji w Warszawie jest organizator warsztatów eksperymentalnych Młodzieżowe Centrum Doskonałości „GIGAnt” oraz sieć przedszkoli The English Playhouse.

Sezon jesienno-zimowy to okres, kiedy w wybranych miastach w Polsce notorycznie podnoszony jest alarm smogowy. Zimowy smog siarkowy ma związek z paleniem w piecach. Zawiera przede wszystkim tlenek siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, sadzę i pyły. Nadejście wiosny nie oznacza poprawy jakości powietrza. Nawet o tej porze roku, a jeszcze intensywniej w porze letniej, mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich muszą radzić sobie ze smogiem fotochemicznym. Powstaje on ze spalin samochodowych zawierających tlenek węgla, tlenki azotu i węglowodory. Pod wpływem słońca, wysokich temperatur powietrza i słabego wiatru lub jego braku powstają kolejne toksyny, np. ozon. W letnie, upalne dni alerty smogowe również wskazują na przekroczenia dopuszczalnych norm cząstek zagrażających naszemu zdrowiu.

Na negatywne skutki fatalnej jakości powietrza w miastach narażone są szczególnie małe dzieci. Smog, alergie, uczulenia czy sezonowe wirusy. To wszystko dosłownie wisi w powietrzu, które jest przez nasze pociechy wdychane. Firma DLF – autoryzowany importer i dystrybutor marki Stadler Form – mając na uwadze jakość powietrza w aglomeracjach miejskich Polski, oraz rosnącą świadomość zagrożeń z tym związanych zdecydowała o przeprowadzeniu kampanii społeczno-edukacyjnej. Jest ona skierowana do najmłodszych i  ma na celu stworzenie warunków do edukacji w zakresie poprawy jakości powietrza, jak również zakłada wyposażanie przedszkoli w oczyszczacze powietrza marki Stadler Form, które zapewnią najmłodszym czystą atmosferę w budynkach przedszkolnych przez cały rok.

Kampania społeczno-edukacyjna „Weź głęboki oddech w przedszkolu” pilotażowo przeprowadzana jest w Warszawie. Partnerem merytorycznym projektu jest Młodzieżowe Centrum Doskonałości „GIGAnt” – think-tank edukacyjny, który w ramach Akademii Młodego Naukowca prowadzi warsztaty edukacyjne o właściwościach i jakości powietrza. Pierwszymi przedszkolami, które biorą udział w projekcie są placówki The English Playhouse, które DLF Sp. z o.o. wyposażyła w oczyszczacze powietrza Stadler Form Viktor.

MCD „GIGAnt” w ramach projektu przeprowadził w przedszkolach TEP warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 3-6 lat o tematyce właściwości powietrza. Edukatorzy zaprezentowali przedszkolakom niewidoczne dla ludzkiego oka procesy wymiany powietrza – jak zachodzi proces wymiany powietrza z tego brudnego na czyste. Interaktywne zajęcia zostały dostosowane do grupy wiekowej oraz miały na celu edukację w zakresie tego jak powinniśmy dbać o higienę powietrza, które nas otacza.

Stadler Form jest marką, która szczególnie przywiązuje wagę do działań prospołecznych i chętnie nawiązuje współpracę przy projektach, gdzie może służyć swoimi technologiami. Wprowadzenie do czterech placówek The English Playhouse oczyszczaczy powietrza Viktor sprawi, że dzieciaki będą mogły nie tylko na co dzień oddychać czystym powietrzem, ale też od najmłodszych lat będą wyrabiać w sobie nawyk higieny wdychanego powietrza. – powiedział Arkadiusz Grochowski, Członek Zarządu, DLF Sp. z o.o.

Projekt „Weź głęboki oddech w przedszkolu” rozpoczął się pod koniec marca 2018 r. w Warszawie. Na jesień br. planowane jest rozszerzenie projektu o kolejne miasta takie jak Katowice, Lublin czy Kraków.

 

O Stadler Form

Spółka Akcyjna Stadler Form została założona we wrześniu 1998 r., w Szwajcarii. Firma specjalizuje się
w tworzeniu, produkcji i sprzedaży artykułów gospodarstwa domowego. W produktach marki Stadler Form najważniejszą rolę odgrywa design. Założycielem firmy jest Martin Stadler. Produkty firmy zdobyły wiele międzynarodowych nagród. Są dostępne w 48 krajach całego świata.

O DLF Sp. z o.o.

Autoryzowany importer i dystrybutor urządzeń Stadler Form w Polsce. DLF sp. z o.o. z Gdyni istnieje na polskim rynku od początku lat dziewięćdziesiątych i specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnych produktów z zakresu Hi-tech, robotyki i AGD. Celem DLF jest dostarczenie klientom najwyższej jakości urządzeń, które poprawiają jakość życia. Obecnie firma jest autoryzowanym importerem lub dystrybutorem m.in. marek takich jak: iRobot, Stadler Form, Crock-Pot, Kohersen Mycook, FoodSaver, Breville.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Akustyka w budynkach użyteczności publicznej Biuro prasowe
2020-06-25 | 15:10

Akustyka w budynkach użyteczności publicznej

Akustyka budowlana to dosyć mało popularna dziedzina nauki, która jednak jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wiele osób zwraca uwagę na hałas dopiero wtedy, kiedy
Edukacja #DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę
2020-06-05 | 07:00

#DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę

Strażak, lekarz czy… prezydent? Lista zawodów, o których marzą dzieci jest długa, a nowe pozycje pojawiają się na niej niemal co chwilę. By przybliżyć najmłodszym
Edukacja NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy
2020-06-02 | 01:00

NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy

Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla potrzeb klientów NEC. Platforma zawiera istotne informacje dla pełnego spektrum

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Internet

W czasie pandemii liczba ataków DDoS wzrosła o ponad 500 proc. Cyberprzestępcy wzięli na celownik zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy [DEPESZA]

Pandemia koronawirusa zwiększyła aktywność cyberprzestępców. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zanotowali nie tylko wzmożoną aktywność przestępców wymierzoną w użytkowników świadczących pracę zdalną, na celowniku znalazła się także infrastruktura sieciowa dużych i małych firm. Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów Nexusguard Research wynika, że w pierwszym kwartale liczba ataków DDoS wzrosła o  278 proc. względem analogicznego okresu w roku ubiegłym i aż o 542 proc. w porównaniu do czwartego kwartału 2019 roku.

Robotyka i SI

Ekspert rynku: Polacy powinni skupić się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji dla dronów, a nie samych maszyn

Drony sprawdzają infrastrukturę, badają place budowy, pomagają ratownikom, monitorują populacje dzikiej przyrody i analizują parkingi. Od szybkich dostaw w godzinach szczytu do skanowania nieosiągalnej bazy wojskowej – okazują się niezwykle przydatne w miejscach, do których człowiek nie może dotrzeć. Do tego potrzebują jednak coraz bardziej zaawansowanych technologii.  – Drony to nie lotnictwo, drony to Przemysł 4.0, informatyka. I w tym kierunku powinna pójść Polska – przekonuje Sławomir Kosieliński, prezes Fundacji Instytut Mikromakro.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.