Komunikaty PR

Konkurs na Tydzień Pracowni Orange rozstrzygnięty

2018-12-18  |  15:00
Biuro prasowe

Podczas tegorocznego Tygodnia Pracowni Orange, Liderzy wspólnie z mieszkańcami wsi i małych miast  zastanawiali się nad przyszłością ich miejscowości. Swoje pomysły przedstawili w pracach konkursowych „Nasza miejscowość w 2050”. Fundacja Orange ufundowała nagrody, m.in spotkania z aktorką Anną Guzik i pisarzem Grzegorzem Kasdepke oraz warsztaty z nowymi technologiami. 

 

Tegoroczny Tydzień Pracowni Orange trwał w całym kraju od 28 listopada do 5 grudnia, a jego hasłem przewodnim było  „Zajrzyj do przyszłości”. Świetlice w całym kraju zorganizowały warsztaty, szkolenia, treningi. Skupiły się zarówno na technologicznych warsztatach, jak i towarzyskich spotkaniach przy dekorowaniu świątecznych ozdób.

– Staramy się wyobrazić sobie, jak nasze życie będzie wyglądać za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Dlatego organizujemy zajęcia z robotami, warsztaty graficzne, zajęcia z bezpiecznego korzystania z internetu. To język przyszłości, którego wszyscy musimy się nauczyć – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

Jednym z głównych wyzwań imprezy był konkurs „Nasza miejscowość 2050”. Uczestnicy odpowiadali na pytanie: „Jaka będzie Wasza miejscowość i jej społeczność w 2050 roku?”. Oprócz samej treści, oceniana była ciekawa forma prezentacji oraz zaprezentowanie charakteru każdej miejscowości.

Zwycięskie pracownie m.in. wezmą udział w lekcji o kosmosie z wykorzystaniem technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) oraz zajęciach z robotem edukacyjnym Photon wprowadzającym dzieci do nauki programowania. Jedną z pracowni odwiedzi pisarz Grzegorz Kasdepke, a pierwsze miejsce zostanie nagrodzone spotkaniem z ambasadorką programu, Anią Guzik.

Spotkanie z aktorką wygrała Pracownia Orange w Rytlu (woj. pomorskie), która przygotowała film stworzony i wyreżyserowany przez lokalną młodzież.

– Otwarcie Pracowni Orange w Rytlu umożliwiło nam rozwój na wielu płaszczyznach.
Dzięki temu mogliśmy stworzyć amatorski teatr, nagrywać wspólnie filmy i montować je później na sprzęcie podarowanym przez Fundacje Orange. Wygrana w konkursie i spotkanie z Panią Anną Guzik będzie niezwykłym wydarzeniem, o którym marzą zarówno nasi młodzi aktorzy, jak i seniorzy oglądający na co dzień Panią Annę w telewizji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi!
- mówi Małgorzata Kowalewska- Remisz, Liderka Pracowni Orange w Rytlu.

Liderzy Pracowni wraz z dziećmi i młodzieżą przygotowali prace w postaci rysunków, prezentacji i filmów. Jury wybierając zwycięzców kierowało się trafnością obserwacji, ciekawą formą przekazu oraz odniesieniem do lokalnej tradycji.

Pracownie Orange to multimedialne świetlice dla lokalnych społeczności. Każda z nich została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier, telewizory LCD. Od początku trwania programu powstało już 100 takich świetlic. W Pracowniach organizowane są liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – zawsze bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

Więcej informacji o pracowniach oraz ich pełna lista znajdują się na stronie https://pracownieorange.pl/

 

Bartłomiej Kuczyński, Fundacja Orange

e-mail:   bartlomiej.kuczynski@orange.com tel. +48 518 278 522

 

Maja Głuśniewska, Great Minds

e-mail: m.glusniewska@greatminds.pl tel. 48 512 352 187

Fundacja Orange dba o kompetencje cyfrowe młodzieży i mieszkańców małych miast i wsi. Została stworzona w 2005 roku przez Orange Polska S.A. do realizacji celów społecznie użytecznych. W swoje działania angażuje 3 tys. wolontariuszy z Orange rocznie. Więcej informacji: www.fundacja.orange.pl ; www.facebook.com/FundacjaOrange

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Sięgnij gwiazd z ADAMED SmartUP. Zbuduj własny teleskop na letnie obserwacje Biuro prasowe
2020-07-27 | 11:00

Sięgnij gwiazd z ADAMED SmartUP. Zbuduj własny teleskop na letnie obserwacje

Letnie, nocne niebo obfituje w atrakcyjne zjawiska astronomiczne, w tym sławne spadające gwiazdy – Perseidy. Część z nich możemy obserwować gołym okiem, w przypadku innych przydatny
Edukacja MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW
2020-07-15 | 15:00

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZACHÓW

Od 1966 roku 20 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szachów na pamiątkę utworzenia Międzynarodowej Federacji Szachowej, która powstała w Paryżu właśnie 20 lipca 1924r.
Edukacja Pekao Leasing wspiera młode talenty
2020-07-15 | 14:10

Pekao Leasing wspiera młode talenty

Pekao Leasing postanowiło wspierać młodzież, mającą pasję oraz zapał do rozwijania swoich umiejętności. Jedną z takich osób jest piętnastoletni Bartosz Lenk, młody

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Firma

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Robotyka i SI

Telewizja coraz chętniej wykorzystuje kamery z możliwością sterowania w czasie rzeczywistym i rozszerzoną rzeczywistość. Pandemia przyspieszyła ich rozwój

Choć branża medialna i rozrywkowa sporo straciła na pandemii, to koronawirus pozytywnie wpłynął na rozwój innowacji, zwłaszcza w wydarzeniach transmitowanych na żywo. Producenci telewizyjnego sportu przetestowali nowinki technologiczne, m.in. nagrania z drona czy umieszczenie kamery na strojach sędziów. Przyszłością jest też połączenie elementów rzeczywistych z wirtualnymi i zastosowanie kamer sterowanych na żywo, które pozwolą uchwycić emocje zawodników, a widzom umożliwią bezpośredni udział w wydarzeniu.