Komunikaty PR

Jak zdobyć dofinansowanie do nauki programowania?

2018-09-26  |  01:00
Biuro prasowe

Branża IT kusi nie tylko absolwentów i uczniów szkół wyższych. Obietnica perspektywicznej kariery staje się często motywacją do przekwalifikowania, zmiany ścieżki zawodowej i rozpoczęcia pracy jako programista. Ci, którzy nie chcą podejmować nauki na studiach wyższych, mają do wyboru inne rozwiązania. Niestety, kursy czy szkoły programowania oferujące naukę zazwyczaj nie są tanie. Jednak nie wszyscy przyszli adepci programowania wiedzą, że są dostępne rozwiązania, dzięki którym mogą sfinansować część kursu, a tym samym szybciej podjąć decyzję o rozpoczęciu nauki.

Projekt OPEN, bo o nim mowa, to Ogólnopolski Program Edukacji Narodowej, który oferuje pożyczki finansowane ze środków unijnych. Program powstał z myślą o tych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje i podjąć specjalistyczne szkolenia czy studia podyplomowe. Pożyczka jest nieoprocentowana, dzięki czemu nie musisz martwić się o odsetki. Projekt przewidziany jest na określony czas – do 31 października 2020, a jego budżet to aż 30 milionów złotych.

Kto może skorzystać?

Projekt OPEN skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia, które mieszkają w Polsce i mają pełną zdolność do czynności prawnych. To, co istotne w przypadku ubiegania się o takie dofinansowanie, kandydat musi wykazać się odpowiednimi dochodami lub zabezpieczeniem finansowym pożyczki. Jest to standardowa formuła dla osób ubiegających się o każdą pożyczkę. Pieniądze możesz przeznaczyć na edukację i rozpocząć specjalistyczny kurs, szkolenie czy nawet studia podyplomowe. W grę wchodzą różne formy kształcenia, które nie trwają dłużej niż 2 lata. Dlaczego ta oferta jest atrakcyjna? Jeśli uda Ci się skończyć kurs, możesz liczyć na umorzenie 15% wartości pożyczonych pieniędzy. W niektórych przypadkach, jeśli spełnisz określone warunki, możesz mieć możliwość zmniejszenia spłaty aż o 25%. –„Kandydatów ubiegających się o przyjęcie do naszej szkoły informujemy o wszystkich możliwych formach płatności, zarówno o systemie ratalnym, jak i opcji nieoprocentowanej pożyczki. Niejednokrotnie taka forma wsparcia ułatwiała końcową decyzję o podjęciu nauki programowania” – mówi Nadja Brandys, specjalistka HR w szkole programowania Codecool.

Na jaki kurs przeznaczyć pożyczkę?

IT to branża z największym zapotrzebowaniem na specjalistów. Stąd kursy i szkoły programowania cieszą się zainteresowaniem zarówno studentów, jak i osób zastanawiającym się nad przebranżowieniem. Cyfrowa luka może zostać wypełniona tylko dzięki nowemu pokoleniu programistów, niekoniecznie po kierunkowych studiach wyższych. Dlatego projekt OPEN daje szansę tym, którzy są niezadowoleni z dotychczasowej pracy, tym niemającym czasu na 5 lat studiów, a którym potrzebne jest wsparcie finansowe. Potencjalni programiści mają wiele możliwości nauki, jednak nie wszystkie kursy oferują zdobycie kompetencji potrzebnych na rynku. Warto więc wybierać takie szkoły, które poza praktyczną nauką programowania, są oparte na treningu umiejętności miękkich. Przy ostatecznej decyzji co do wyboru formy kształcenia warto zatem zrobić rozeznanie na rynku i dokładnie sprawdzić ofertę. – „Największą szansę na zatrudnienie mają Ci absolwenci, którzy wybrali szkołę uczącą ich nie tylko skutecznego programowania, ale i przygotowującą do realnej pracy. Dlatego polecam spożytkować dofinansowanie na taką formę kształcenia, która zagwarantuje nam pracę w branży” – dodaje Nadja Brandys.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Akustyka w budynkach użyteczności publicznej Biuro prasowe
2020-06-25 | 15:10

Akustyka w budynkach użyteczności publicznej

Akustyka budowlana to dosyć mało popularna dziedzina nauki, która jednak jest nieodłącznym elementem naszej codzienności. Wiele osób zwraca uwagę na hałas dopiero wtedy, kiedy
Edukacja #DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę
2020-06-05 | 07:00

#DobraRobotaChallenge, czyli kim chcę być, gdy dorosnę

Strażak, lekarz czy… prezydent? Lista zawodów, o których marzą dzieci jest długa, a nowe pozycje pojawiają się na niej niemal co chwilę. By przybliżyć najmłodszym
Edukacja NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy
2020-06-02 | 01:00

NEC uruchamia dedykowany portal webinarowy

Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla potrzeb klientów NEC. Platforma zawiera istotne informacje dla pełnego spektrum

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Technologie

Samochody przyszłości będą aktualizować oprogramowanie poprzez chmurę. Sztuczna inteligencja poprowadzi auto za człowieka [DEPESZA]

Branża motoryzacyjna dąży do automatyzacji. Auta przyszłości będą w czasie rzeczywistym analizować otoczenie i warunki drogowe, dzięki czemu możliwe stanie się wyeliminowanie roli kierowcy w procesie prowadzenia pojazdu. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i upłynnić ruch w warunkach miejskich. Samochód przyszłości chce zaprojektować producent m.in. kart graficznych i systemów sztucznej inteligencji – Nvidia – we współpracy z Mercedes-Benz.

Technologie

Na granicy USA z Meksykiem powstaje wirtualny mur. Zamontowane na wieżach czujniki zareagują na ruch, a sztuczna inteligencja sprawdzi zagrożenie [DEPESZA]

Kamery, drony wyposażone w sztuczną inteligencję, czujniki 3D – granice kontrolują od dawna już nie tylko celnicy. Amerykańska agencja celna poszła o krok dalej – na granicy USA i Meksyku do 2022 roku stanie 200 mobilnych wież kontrolnych, które wykorzystują sztuczną inteligencję do śledzenia ruchu. Rozróżnią ludzi od zwierząt, a przy tym zasilane są energią słoneczną. – Wieże znacząco zwiększą naszą przewagę w walce przeciwko zorganizowanym grupom przestępczym – przekonuje Rodney Scott, szef Patrolu Granicznego Stanów Zjednoczonych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.