Komunikaty PR

Jak zdobyć dofinansowanie do nauki programowania?

2018-09-26  |  01:00
Biuro prasowe

Branża IT kusi nie tylko absolwentów i uczniów szkół wyższych. Obietnica perspektywicznej kariery staje się często motywacją do przekwalifikowania, zmiany ścieżki zawodowej i rozpoczęcia pracy jako programista. Ci, którzy nie chcą podejmować nauki na studiach wyższych, mają do wyboru inne rozwiązania. Niestety, kursy czy szkoły programowania oferujące naukę zazwyczaj nie są tanie. Jednak nie wszyscy przyszli adepci programowania wiedzą, że są dostępne rozwiązania, dzięki którym mogą sfinansować część kursu, a tym samym szybciej podjąć decyzję o rozpoczęciu nauki.

Projekt OPEN, bo o nim mowa, to Ogólnopolski Program Edukacji Narodowej, który oferuje pożyczki finansowane ze środków unijnych. Program powstał z myślą o tych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje i podjąć specjalistyczne szkolenia czy studia podyplomowe. Pożyczka jest nieoprocentowana, dzięki czemu nie musisz martwić się o odsetki. Projekt przewidziany jest na określony czas – do 31 października 2020, a jego budżet to aż 30 milionów złotych.

Kto może skorzystać?

Projekt OPEN skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia, które mieszkają w Polsce i mają pełną zdolność do czynności prawnych. To, co istotne w przypadku ubiegania się o takie dofinansowanie, kandydat musi wykazać się odpowiednimi dochodami lub zabezpieczeniem finansowym pożyczki. Jest to standardowa formuła dla osób ubiegających się o każdą pożyczkę. Pieniądze możesz przeznaczyć na edukację i rozpocząć specjalistyczny kurs, szkolenie czy nawet studia podyplomowe. W grę wchodzą różne formy kształcenia, które nie trwają dłużej niż 2 lata. Dlaczego ta oferta jest atrakcyjna? Jeśli uda Ci się skończyć kurs, możesz liczyć na umorzenie 15% wartości pożyczonych pieniędzy. W niektórych przypadkach, jeśli spełnisz określone warunki, możesz mieć możliwość zmniejszenia spłaty aż o 25%. –„Kandydatów ubiegających się o przyjęcie do naszej szkoły informujemy o wszystkich możliwych formach płatności, zarówno o systemie ratalnym, jak i opcji nieoprocentowanej pożyczki. Niejednokrotnie taka forma wsparcia ułatwiała końcową decyzję o podjęciu nauki programowania” – mówi Nadja Brandys, specjalistka HR w szkole programowania Codecool.

Na jaki kurs przeznaczyć pożyczkę?

IT to branża z największym zapotrzebowaniem na specjalistów. Stąd kursy i szkoły programowania cieszą się zainteresowaniem zarówno studentów, jak i osób zastanawiającym się nad przebranżowieniem. Cyfrowa luka może zostać wypełniona tylko dzięki nowemu pokoleniu programistów, niekoniecznie po kierunkowych studiach wyższych. Dlatego projekt OPEN daje szansę tym, którzy są niezadowoleni z dotychczasowej pracy, tym niemającym czasu na 5 lat studiów, a którym potrzebne jest wsparcie finansowe. Potencjalni programiści mają wiele możliwości nauki, jednak nie wszystkie kursy oferują zdobycie kompetencji potrzebnych na rynku. Warto więc wybierać takie szkoły, które poza praktyczną nauką programowania, są oparte na treningu umiejętności miękkich. Przy ostatecznej decyzji co do wyboru formy kształcenia warto zatem zrobić rozeznanie na rynku i dokładnie sprawdzić ofertę. – „Największą szansę na zatrudnienie mają Ci absolwenci, którzy wybrali szkołę uczącą ich nie tylko skutecznego programowania, ale i przygotowującą do realnej pracy. Dlatego polecam spożytkować dofinansowanie na taką formę kształcenia, która zagwarantuje nam pracę w branży” – dodaje Nadja Brandys.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi Biuro prasowe
2021-03-20 | 01:00

Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi

Kompleks Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie tworzą przedszkole i szkoła podstawowa. W sumie do użytku oddano aż 13 tys. mkw. powierzchni. Znajdują się tu nie tylko sale wykładowe i
Edukacja Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia
2021-03-16 | 11:00

Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia

Inicjatywa została zainagurowana w lipcu ubiegłego roku przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), London School of Economics (LSE) i firmę AstraZeneca. W ramach partnerstwa eksperci opracowują
Edukacja Projekt społeczny - Next Step
2021-03-09 | 12:00

Projekt społeczny - Next Step

Nie wiesz co chcesz robić w przyszłości? Czujesz się przytłoczony tym, że musisz wybrać rozszerzenia lub studia? Stresują cię ogólnie decyzje o przyszłości? Dobrze trafiłeś!

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Naukowcy stworzyli syntetyczne związki imitujące działanie ludzkich peptydów. Mogą być skuteczne w walce z koronawirusem czy opryszczką [DEPESZA]

Naukowcy wykazali, że sztucznie tworzone peptoidy przeciwwirusowe niszczą otoczki wirusów za pomocą mechanizmu podobnego do tego, który obserwuje się w przypadku naturalnych ludzkich peptydów przeciwwirusowych. Te syntetyczne związki mogą być skuteczne m.in. przeciw koronawirusowi, a także wirusowi opryszczki. Tymczasem w Polsce rozpoczęły się badania kliniczne, które ocenią skuteczność amantadyny w leczeniu choroby COVID-19. – Istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowe preparaty przeciwwirusowe – podkreśla dr Gill Diamond z Uniwersytetu w Louisville.

Ekologia

Odnajdywane w Polsce skamieniałości rzucają nowe światło na prastare zwierzęta. Pozwalają też przewidzieć zachowanie środowiska przy zmieniającym się klimacie

W Polsce odnaleziono roślinożernego dinozaura dicynodonta czy jednego z najstarszych na świecie żółwi. Kolejne odkrycia pozwalają poznać świat sprzed setek milionów lat, zwłaszcza że niemal co roku polscy naukowcy poznają kolejne gatunki żyjących dawniej zwierząt. – Badając wymarłe zwierzęta, naukowcy mogą zrozumieć, jak zachowywała się biosfera w takim świecie, który nas czeka w najbliższym czasie – gdy było bardzo gorąco, gdy przesuwały się strefy klimatyczne – mówi dr Mateusz Tałanda z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.