Komunikaty PR

Certyfikowane przez IHK szkolenie dla opiekunek

2017-08-03  |  15:00
Kontakt
Piotr Gowacki
Hausengel International Polska

Szkolna 5/15
61-832 Poznań
piotr.glowacki|hausengel.pl| |piotr.glowacki|hausengel.pl
+48 (61) 415-13-08, +48 695-850-770
www.hausengel.pl

W Niemczech pracuje około 700 000 opiekunek z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Do niedawna opieka całodobowa nie posiadała jednolitych standardów jakości. Oferowane przez Akademię Hausengel i wydawnictwo Springer Pflege szkolenie „Betreuungskraft im häuslichen Umfeld“ zostało certyfikowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową (IHK) i wyznacza tym samym nowy standard jakości doskonalenia zawodowego w branży.

 

Kurs „Betreuungskraft im häuslichen Umfeld” („Opiekunka w domowym otoczeniu”) był inicjatywą Hausengel GmbH w kooperacji z niemieckim, renomowanym wydawnictwem medycznym Springer Pflege. Wyznaczył on europejskie standardy branżowe. Szkolenie oferują oba podmioty, więc zainteresowani mogą samodzielnie zdecydować, u kogo chcą je ukończyć. W obszarze tzw. opieki całodobowej nie istnieje żadne porównywalne szkolenie. Pożądany niemiecki certyfikat wydawany przez Izbę Przemsyłowo-Handlową IHK uznawany jest w całej Europie oraz podkreśla wysoką jakość kursu.

 

Odpowiedź na życzenia i potrzeby opiekunek

Pielęgnują ludzi z najróżniejszymi schorzeniami i zajmują się seniorami w ich domach. Muszą wiedzieć, jak zachować się wobec chorych i jak odpowiedzialnie postąpić w przypadku sytuacji kryzysowej. Ciąży na nich ogromna odpowiedzialność i są podporą niemieckiego systemu opieki zdrowotnej: opiekunki z Europy Środkowo-Wschodniej. Z racji tego, że są one uzupełnieniem ambulatoryjnej opieki, niezwykle ważne jest ich ciągłe doskonalenie zawodowe według jednolitych standardów, co jest też życzeniem samych opiekunek.

 

„Dlatego też od lat kształcimy nasze opiekunki we własnej, uznanej przez państwo, certyfikowanej Akademii” – mówi Simon Wenz, założyciel i dyrektor generalny grupy Hausengel. „Przez długi czas byliśmy osamotnieni, mając tak wysokie wymagania dotyczące jakości pracy opiekunek. Ale reakcje samych opiekunek i rodzin utwierdzają nas w przekonaniu o słuszności naszych dążeń. Jesteśmy dumi z obecnej certyfikacji naszego szkolenia, która podkreśla nasze wysokie wymagania dotyczące jakości. Naszym celem było zaoferować opiekunkom wartość dodaną. Dzięki temu, że kurs dostępny jest w całości online, mogą one poszerzać wiedzę we własnym tempie, o każdej porze i w każdym miejscu, a do tego w języku polskim. To szkolenie jest wspaniałą szansą na rozwój, a tym samym na lepszą przyszłość! Ukończenie kursu zapewnia opiekunkom większe uznanie w Niemczech, a co za tym idzie szansę na wyższe wynagrodzenie. Jesteśmy dumni, że tylko my oferujemy opiekunkom takie możliwości“ – stwierdza Wenz, podkreślając korzyści wynikające z doskonalenia zawodowego opiekunek.

 

E-Learning Hausengel wytycza europejskie standardy branżowe

Potwierdza to również opinia Marie-Luise Müller, kierownik jakości i opieki oraz byłej prezes Deutscher Pflegerat e.V., organizacji zrzeszającej związki zawodowe z branży opiekuńczej i położniczej.  Według niej program certyfikowanego kursu „Betreuungskraft im häuslichen Umfeld (IHK)“ dla opiekunek zza granicy jest innowacyjny, kompleksowy i nastawiony na zadania związane z pomocą i opieką, a przy tym zapewnia solidną dawkę wiedzy fachowej nawet opiekunkom, które nie zebrały dotychczas wielu doświadczeń w zawodzie.

 

Dokształcanie w skrócie

Certyfikowane przez IHK szkolenie „Betreuungskraft im häuslichen Umfeld (IHK)“ skierowane jest do wszystkich zainteresowanych opiekunek i jest dostępne w ośmiu językach. Obejmuje 23 moduły i 230 jednostek lekcyjnych. Wykorzystanie różnorodnych mediów oraz praktycznych treści pozwala na powiązanie wiedzy i zachęca uczestników do zastosowania jej w praktyce. Zarejestrować można się zarówno przez Akademię Hausengel na stronie internetowej www.hausengel.de/hausengel-akademie, jak i przez Springer Pflege na stronie www.springerpflege.de. Na tych stronach znajdują się również dalsze informacje o kursie.

 

 

O firmie Hausengel

Spółka Hausengel jest przedsiębiorstwem rodzinnym, którego motto to „kompleksowa opieka”. Motto to nie dotyczy jednak wyłącznie osób wymagających opieki. Jest ono również założeniem, którym kierujemy się współpracując z naszymi franczyzobiorcami. Stworzony przez nas system franczyzowy jest jasny i przejrzysty. Wszyscy współpracujący z nami w jego ramach franczyzobiorcy realizują przyjęte przez siebie zlecenia całkowicie legalnie, są zameldowani w Niemczech, a także objęci są obowiązującym na terenie Niemiec ubezpieczeniem zdrowotnym oraz ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Co ważne, Hausengel pomaga franczyzobiorcom w realizacji wszystkich niezbędnych formalności powiązanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności, a także daje im możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w ramach kursów i szkoleń organizowanych w ramach Akademii Hausengel.

Kontakt dla prasy

Hausengel  • Piotr Głowacki • piotr.glowacki@hausengel.pl • Tel.: +48 (61) 415-13-08 • Tel. kom.: +48 695-850-770

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi Biuro prasowe
2021-03-20 | 01:00

Najnowocześniejsza szkoła w Polsce? Lublin pokazuje jak to się robi

Kompleks Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie tworzą przedszkole i szkoła podstawowa. W sumie do użytku oddano aż 13 tys. mkw. powierzchni. Znajdują się tu nie tylko sale wykładowe i
Edukacja Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia
2021-03-16 | 11:00

Rozpoczął się szczyt dedykowany działaniom na rzecz wzmocnienia ochrony zdrowia

Inicjatywa została zainagurowana w lipcu ubiegłego roku przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), London School of Economics (LSE) i firmę AstraZeneca. W ramach partnerstwa eksperci opracowują
Edukacja Projekt społeczny - Next Step
2021-03-09 | 12:00

Projekt społeczny - Next Step

Nie wiesz co chcesz robić w przyszłości? Czujesz się przytłoczony tym, że musisz wybrać rozszerzenia lub studia? Stresują cię ogólnie decyzje o przyszłości? Dobrze trafiłeś!

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Naukowcy stworzyli syntetyczne związki imitujące działanie ludzkich peptydów. Mogą być skuteczne w walce z koronawirusem czy opryszczką [DEPESZA]

Naukowcy wykazali, że sztucznie tworzone peptoidy przeciwwirusowe niszczą otoczki wirusów za pomocą mechanizmu podobnego do tego, który obserwuje się w przypadku naturalnych ludzkich peptydów przeciwwirusowych. Te syntetyczne związki mogą być skuteczne m.in. przeciw koronawirusowi, a także wirusowi opryszczki. Tymczasem w Polsce rozpoczęły się badania kliniczne, które ocenią skuteczność amantadyny w leczeniu choroby COVID-19. – Istnieje ogromne zapotrzebowanie na nowe preparaty przeciwwirusowe – podkreśla dr Gill Diamond z Uniwersytetu w Louisville.

Ekologia

Odnajdywane w Polsce skamieniałości rzucają nowe światło na prastare zwierzęta. Pozwalają też przewidzieć zachowanie środowiska przy zmieniającym się klimacie

W Polsce odnaleziono roślinożernego dinozaura dicynodonta czy jednego z najstarszych na świecie żółwi. Kolejne odkrycia pozwalają poznać świat sprzed setek milionów lat, zwłaszcza że niemal co roku polscy naukowcy poznają kolejne gatunki żyjących dawniej zwierząt. – Badając wymarłe zwierzęta, naukowcy mogą zrozumieć, jak zachowywała się biosfera w takim świecie, który nas czeka w najbliższym czasie – gdy było bardzo gorąco, gdy przesuwały się strefy klimatyczne – mówi dr Mateusz Tałanda z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.