Komunikaty PR

Certyfikowane przez IHK szkolenie dla opiekunek

2017-08-03  |  15:00
Kontakt
Piotr Gowacki
Hausengel International Polska

Szkolna 5/15
61-832 Poznań
piotr.glowacki|hausengel.pl| |piotr.glowacki|hausengel.pl
+48 (61) 415-13-08, +48 695-850-770
www.hausengel.pl

W Niemczech pracuje około 700 000 opiekunek z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Do niedawna opieka całodobowa nie posiadała jednolitych standardów jakości. Oferowane przez Akademię Hausengel i wydawnictwo Springer Pflege szkolenie „Betreuungskraft im häuslichen Umfeld“ zostało certyfikowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową (IHK) i wyznacza tym samym nowy standard jakości doskonalenia zawodowego w branży.

 

Kurs „Betreuungskraft im häuslichen Umfeld” („Opiekunka w domowym otoczeniu”) był inicjatywą Hausengel GmbH w kooperacji z niemieckim, renomowanym wydawnictwem medycznym Springer Pflege. Wyznaczył on europejskie standardy branżowe. Szkolenie oferują oba podmioty, więc zainteresowani mogą samodzielnie zdecydować, u kogo chcą je ukończyć. W obszarze tzw. opieki całodobowej nie istnieje żadne porównywalne szkolenie. Pożądany niemiecki certyfikat wydawany przez Izbę Przemsyłowo-Handlową IHK uznawany jest w całej Europie oraz podkreśla wysoką jakość kursu.

 

Odpowiedź na życzenia i potrzeby opiekunek

Pielęgnują ludzi z najróżniejszymi schorzeniami i zajmują się seniorami w ich domach. Muszą wiedzieć, jak zachować się wobec chorych i jak odpowiedzialnie postąpić w przypadku sytuacji kryzysowej. Ciąży na nich ogromna odpowiedzialność i są podporą niemieckiego systemu opieki zdrowotnej: opiekunki z Europy Środkowo-Wschodniej. Z racji tego, że są one uzupełnieniem ambulatoryjnej opieki, niezwykle ważne jest ich ciągłe doskonalenie zawodowe według jednolitych standardów, co jest też życzeniem samych opiekunek.

 

„Dlatego też od lat kształcimy nasze opiekunki we własnej, uznanej przez państwo, certyfikowanej Akademii” – mówi Simon Wenz, założyciel i dyrektor generalny grupy Hausengel. „Przez długi czas byliśmy osamotnieni, mając tak wysokie wymagania dotyczące jakości pracy opiekunek. Ale reakcje samych opiekunek i rodzin utwierdzają nas w przekonaniu o słuszności naszych dążeń. Jesteśmy dumi z obecnej certyfikacji naszego szkolenia, która podkreśla nasze wysokie wymagania dotyczące jakości. Naszym celem było zaoferować opiekunkom wartość dodaną. Dzięki temu, że kurs dostępny jest w całości online, mogą one poszerzać wiedzę we własnym tempie, o każdej porze i w każdym miejscu, a do tego w języku polskim. To szkolenie jest wspaniałą szansą na rozwój, a tym samym na lepszą przyszłość! Ukończenie kursu zapewnia opiekunkom większe uznanie w Niemczech, a co za tym idzie szansę na wyższe wynagrodzenie. Jesteśmy dumni, że tylko my oferujemy opiekunkom takie możliwości“ – stwierdza Wenz, podkreślając korzyści wynikające z doskonalenia zawodowego opiekunek.

 

E-Learning Hausengel wytycza europejskie standardy branżowe

Potwierdza to również opinia Marie-Luise Müller, kierownik jakości i opieki oraz byłej prezes Deutscher Pflegerat e.V., organizacji zrzeszającej związki zawodowe z branży opiekuńczej i położniczej.  Według niej program certyfikowanego kursu „Betreuungskraft im häuslichen Umfeld (IHK)“ dla opiekunek zza granicy jest innowacyjny, kompleksowy i nastawiony na zadania związane z pomocą i opieką, a przy tym zapewnia solidną dawkę wiedzy fachowej nawet opiekunkom, które nie zebrały dotychczas wielu doświadczeń w zawodzie.

 

Dokształcanie w skrócie

Certyfikowane przez IHK szkolenie „Betreuungskraft im häuslichen Umfeld (IHK)“ skierowane jest do wszystkich zainteresowanych opiekunek i jest dostępne w ośmiu językach. Obejmuje 23 moduły i 230 jednostek lekcyjnych. Wykorzystanie różnorodnych mediów oraz praktycznych treści pozwala na powiązanie wiedzy i zachęca uczestników do zastosowania jej w praktyce. Zarejestrować można się zarówno przez Akademię Hausengel na stronie internetowej www.hausengel.de/hausengel-akademie, jak i przez Springer Pflege na stronie www.springerpflege.de. Na tych stronach znajdują się również dalsze informacje o kursie.

 

 

O firmie Hausengel

Spółka Hausengel jest przedsiębiorstwem rodzinnym, którego motto to „kompleksowa opieka”. Motto to nie dotyczy jednak wyłącznie osób wymagających opieki. Jest ono również założeniem, którym kierujemy się współpracując z naszymi franczyzobiorcami. Stworzony przez nas system franczyzowy jest jasny i przejrzysty. Wszyscy współpracujący z nami w jego ramach franczyzobiorcy realizują przyjęte przez siebie zlecenia całkowicie legalnie, są zameldowani w Niemczech, a także objęci są obowiązującym na terenie Niemiec ubezpieczeniem zdrowotnym oraz ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Co ważne, Hausengel pomaga franczyzobiorcom w realizacji wszystkich niezbędnych formalności powiązanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności, a także daje im możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w ramach kursów i szkoleń organizowanych w ramach Akademii Hausengel.

Kontakt dla prasy

Hausengel  • Piotr Głowacki • piotr.glowacki@hausengel.pl • Tel.: +48 (61) 415-13-08 • Tel. kom.: +48 695-850-770

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Nie tracić talentów – kampania ,,Nauka bez Barier’’ Biuro prasowe
2020-09-16 | 15:00

Nie tracić talentów – kampania ,,Nauka bez Barier’’

Podstawowym celem projektu, realizowanego pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest zwiększenie dostępności edukacji akademickiej i nauki dla osób z 
Edukacja STARTUJE NOWA KAMPANIA SPOŁECZNA – „PRAWO BEZ STRACHU”
2020-09-14 | 11:15

STARTUJE NOWA KAMPANIA SPOŁECZNA – „PRAWO BEZ STRACHU”

PRAWO BEZ STRACHU to nowa kampania społeczna, która ma na celu uświadamiać, że nie powinniśmy bać się prawa. Dzięki pomocy specjalistów nawet najtrudniejsze sprawy prawne
Edukacja Poznaliśmy laureatów 6. edycji programu ADAMED SmartUP
2020-09-11 | 06:00

Poznaliśmy laureatów 6. edycji programu ADAMED SmartUP

7 września odbyła się gala finałowa 6. edycji programu ADAMED SmartUP, podczas której ogłoszono nazwiska 10 laureatów nagrody głównej oraz 3 stypendystów,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Rząd zmienia ustawę o cyberbezpieczeństwie. Zdaniem ekspertów może to negatywnie wpłynąć na wdrażanie w Polsce sieci 5G

Projekt zmian w ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa wprowadza duże zmiany w sektorze telekomunikacyjnym i będzie mieć istotny wpływ na wdrażanie w Polsce sieci 5G. Zawarte w nich przepisy budzą wątpliwości rynkowych graczy, którzy wskazują na luki i niezgodność z innymi aktami prawnymi. Kontrowersyjny jest także tryb procedowania projektu. Trafił on do publicznych konsultacji 8 września, a na przesyłanie opinii resort cyfryzacji dał stowarzyszeniom branżowym, przedsiębiorcom i instytutom naukowym tylko 14 dni. Termin ekspresowych konsultacji upływa na początku przyszłego tygodnia. Eksperci zauważają, że termin powinien być przynajmniej dwukrotnie dłuższy.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Internet

Polskie miasta stają się coraz bardziej smart. Inteligentne ławki ładują telefony energią słoneczną, a wiaty autobusowe zdalnie zarządzają rozkładami jazdy

Rosną inwestycje w zieloną energię. Na świecie powstały już np. statek z solarnymi żaglami, fotowoltaiczna autostrada, a nawet owadobójcza lampa z panelem fotowoltaicznym. Także miasta stawiają na energię słoneczną. W Los Angeles już ponad połowa infrastruktury miejskiej jest zasilana słońcem, począwszy od parkomatów po oświetlenie drogowe. Podobnie może być także w Polsce. Polska firma oferuje inteligentne solarne ławki generujące energię, którą można wykorzystać do zasilania smartfonów czy tabletów. Rocznie jedna ławka może doładować nawet 15 tys. telefonów.

 

Medycyna

Coraz więcej polskich patentów związanych z ochroną przed koronawirusem. W Urzędzie Patentowym RP już ok. 100 zgłoszeń dotyczy COVID-19

Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.