EDP i Amal Clooney rozmawiają o przyszłości naszej planety
Hill+Knowlton Strategies
Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl
"Wybieramy Ziemię" to hasło międzynarodowej konferencji, podczas której znani na całym świecie naukowcy, aktywiści społeczni i klimatyczni, a także artyści i przedstawiciele biznesu dyskutować będą o przyszłości naszej planety, zrównoważonym rozwoju oraz znaczeniu energii odnawialnej. Głos w debacie zabiorą między innymi Amal Clooney, Céline Cousteau, Adam Grant i Peter Frankopan. Organizatorem wydarzenia jest EDP, światowy lider zielonej transformacji.
Już 22 czerwca br. czołowi światowi eksperci oraz największe sławy zaangażowane w obronę praw człowieka i ochronę środowiska spotkają się w Madrycie na globalnej konferencji organizowanej przez EDP. W wydarzeniu udział wezmą m.in. Amal Clooney, znana prawniczka i filantropka, Céline Cousteau, francuska podróżniczka, badaczka mórz i filmowiec (wnuczka światowej sławy podróżnika i pioniera eksploracji oceanów Jacques'a Cousteau), Adam Grant, jeden z najpopularniejszych obecnie amerykańskich pisarzy oraz Peter Frankopan, brytyjski historyk. Konferencja „Wybieramy Ziemię” transmitowana będzie na żywo w internecie.
Wydarzenie jest elementem strategii grupy EDP, światowego lidera w dziedzinie zielonej transformacji, zgodnie z którą firma do 2030 roku stanie się w 100% neutralna ekologicznie oraz będzie walczyć ze zmianami klimatu m.in. poprzez promocję działań na rzecz ochrony planety. Celem EDP jest angażowanie liderów opinii, organizacji oraz opinii publicznej oraz inicjowanie dyskusji i zachęcanie do dzielenia się refleksjami na temat przyszłości planety, kluczowych wyzwań energetycznych i środowiskowych, a przede wszystkim możliwych rozwiązań.
Podczas konferencji, która będzie pierwszą tego typu okazją do wymiany myśli przedstawicieli tak różnych środowisk, odbędą się liczne debaty i prezentacje. Dyskusje poświęcone będą m.in. takim kwestiom jak harmonia między człowiekiem a przyrodą, znaczenie równowagi społecznej i środowiskowej, walka z zanieczyszczeniem oceanów czy wyzwania i możliwości, jakie stoją dzisiaj przed firmami w obszarze zrównoważonego rozwoju.
Ambicją grupy EDP jest sprawiedliwa transformacja energetyczna, która służy wszystkim grupom społecznym. Dlatego cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany organizacjom związanym z ochroną środowiska, transformacją energetyczną oraz podnoszeniem świadomości społecznej: ECODES, La España Azul i Ecomar.
Szczegóły dotyczące konferencji i zaproszonych gości, a także bilety dostępne są na stronie: e.3cket.com/we-choose-earth-tour
***
Poznaj EDP i EDP Energia Polska
EDP jest międzynarodowym koncernem energetycznym, który od czterech dekad dynamicznie rozwija swoją działalność na globalnym rynku energetycznym. Grupa EDP jest obecna na 29 rynkach na trzech kontynentach i zatrudnia ponad 13 000 pracowników. Do 2022 roku EDP zakontraktowało ponad 670 MWp mocy solarnej w Europie, czyli niemal 2 razy niż w 2021 roku.
EDP jest czwartym największym producentem energii wiatrowej, słonecznej na świecie. Marka EDP rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2007 roku właśnie w obszarze energetyki wiatrowej poprzez spółkę EDP Renewables. W 2020 roku grupa EDP rozszerzyła swoje portfolio na polskim rynku powołując spółkę EDP Energia Polska, odpowiedzialną za usługi w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych dla biznesu. W 2022 roku EDP umocniło swoją pozycję na rynku poprzez akwizycje spółek Soon Energy oraz Zielona-Energia.com
Połączenie międzynarodowego doświadczenia grupy EDP, jej stabilnej pozycji finansowej z doświadczeniem polskiej kadry menadżerskiej i jej doskonałą znajomością rodzimego rynku, przekłada się kompleksowe wsparcie dla firm, które szukają oszczędności w rachunku za energię elektryczną i chcą uczestniczyć w procesie transformacji energetycznej.
Dolnośląska Dolina Wodorowa z nagrodą Ministerstwa Klimatu
Przyszłość energii elektrycznej w Polsce: wyzwania i perspektywy
SPIE wdraża w Polsce system sterowania dedykowany dla instalacji OZE
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.