EcoStruxure Automation Expert nagrodzone „2023 Global Product Leadership Award”
Frost & Sullivan zajmuje się analizą rynku i doradztwem biznesowym, od ponad 20 lat, badając rynek i doceniając innowacyjne działania i dobre praktyki. Nagroda Global Product Leadership Award powstała w celu wyróżnienia podmiotów i usług, które już teraz podejmują starania na rzecz lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.
– Otrzymane wyróżnienie Global Product Leadership Award jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Znalezienie się w globalnej grupie firm stosujących najlepsze praktyki utwierdziło nas w przekonaniu, że podejmowane przez nas wysiłki przynoszą wymierne korzyści naszym partnerom i klientom. Nasz system automatyki przemysłowej EcoStruxure Automation Expert pozwala na udoskonalenie całego ekosystemu przemysłu i nadążanie za szybko zmieniającym się otoczeniem ekonomicznym. Koncentracja na otwartym, uniwersalnym oprogramowaniu oraz oddzielenie oprogramowania automatyki od hardware’u sprawiają, że nasze rozwiązanie płynnie integruje oferty różnych dostawców, zapewniając prostotę oraz wysoką elastyczność dla integratorów systemów, producentów OEM oraz przedsiębiorstw przemysłowych – mówi Marek Grzegorczyk, menedżer oferty automatyki przemysłowej na obszar Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.
System EcoStruxure Automation Expert od Schneider Electric na nowo definiuje pojęcie automatyzacji poprzez zastosowanie natywnej konwergencji IT/OT, umożliwiającej użytkownikom płynną integrację zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, cyfrowe bliźniaki czy wirtualna rzeczywistość, z architekturami sterowania, bez konieczności wykonywania dodatkowych zadań inżynieryjnych lub wprowadzania długu technicznego związanego z niespójnymi projektami systemów.
Natywne, oparte na zdarzeniach, wieloplatformowe środowisko EcoStruxure Automation Expert umożliwia przedsiębiorstwom przemysłowym szybkie i łatwe dostosowywanie się do zmieniających się wymagań biznesowych bez znaczących przestojów produkcyjnych lub dodatkowych kosztów. Architektura Internetu Rzeczy (IoT) łączy całe przedsiębiorstwo, od czujników po chmurę, umożliwiając gromadzenie i analizę krytycznych danych w czasie rzeczywistym.
Rozwiązanie umożliwia uniwersalną automatyzację opartą na oprogramowaniu, projektowanie systemu sterowania i uzyskanie maksymalnej wydajności projektowej. Równocześnie maksymalizuje efektywność operacyjną i skraca proces wprowadzania produktu na rynek. System wspiera w zaplanowaniu inteligentnej i wydajnej dystrybucji, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i przyspieszając rozwiązywanie problemów.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.