EcoStruxure Automation Expert nagrodzone „2023 Global Product Leadership Award”
Frost & Sullivan zajmuje się analizą rynku i doradztwem biznesowym, od ponad 20 lat, badając rynek i doceniając innowacyjne działania i dobre praktyki. Nagroda Global Product Leadership Award powstała w celu wyróżnienia podmiotów i usług, które już teraz podejmują starania na rzecz lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.
– Otrzymane wyróżnienie Global Product Leadership Award jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Znalezienie się w globalnej grupie firm stosujących najlepsze praktyki utwierdziło nas w przekonaniu, że podejmowane przez nas wysiłki przynoszą wymierne korzyści naszym partnerom i klientom. Nasz system automatyki przemysłowej EcoStruxure Automation Expert pozwala na udoskonalenie całego ekosystemu przemysłu i nadążanie za szybko zmieniającym się otoczeniem ekonomicznym. Koncentracja na otwartym, uniwersalnym oprogramowaniu oraz oddzielenie oprogramowania automatyki od hardware’u sprawiają, że nasze rozwiązanie płynnie integruje oferty różnych dostawców, zapewniając prostotę oraz wysoką elastyczność dla integratorów systemów, producentów OEM oraz przedsiębiorstw przemysłowych – mówi Marek Grzegorczyk, menedżer oferty automatyki przemysłowej na obszar Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.
System EcoStruxure Automation Expert od Schneider Electric na nowo definiuje pojęcie automatyzacji poprzez zastosowanie natywnej konwergencji IT/OT, umożliwiającej użytkownikom płynną integrację zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, cyfrowe bliźniaki czy wirtualna rzeczywistość, z architekturami sterowania, bez konieczności wykonywania dodatkowych zadań inżynieryjnych lub wprowadzania długu technicznego związanego z niespójnymi projektami systemów.
Natywne, oparte na zdarzeniach, wieloplatformowe środowisko EcoStruxure Automation Expert umożliwia przedsiębiorstwom przemysłowym szybkie i łatwe dostosowywanie się do zmieniających się wymagań biznesowych bez znaczących przestojów produkcyjnych lub dodatkowych kosztów. Architektura Internetu Rzeczy (IoT) łączy całe przedsiębiorstwo, od czujników po chmurę, umożliwiając gromadzenie i analizę krytycznych danych w czasie rzeczywistym.
Rozwiązanie umożliwia uniwersalną automatyzację opartą na oprogramowaniu, projektowanie systemu sterowania i uzyskanie maksymalnej wydajności projektowej. Równocześnie maksymalizuje efektywność operacyjną i skraca proces wprowadzania produktu na rynek. System wspiera w zaplanowaniu inteligentnej i wydajnej dystrybucji, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i przyspieszając rozwiązywanie problemów.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.