Eco-Plon Volcanic Minerals – polski wynalazek do mineralizacji i odnowy gleby
Spółka AINEG-POL jest jedynym w Europie producentem mineralnego, naturalnego, w pełni ekologicznego preparatu do mineralizacji i odnowy właściwej struktury gleby o nazwie Eco-Plon Volcanic Minerals. Produkt dostępny jest na polskim rynku. Dlaczego warto postawić na preparat, który powstał z kompozycji skał wulkanicznych?
Alternatywą dla wszechobecnej w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywnych chemii, są produkty mineralne pochodzące z zastygłej przed milionami lat lawy wulkanicznej. Z uwagi na położenie geograficzne Europy, jej grunty i rośliny na niej uprawiane nigdy nie miały kontaktu z minerałami, które przed milionami lat wydobywając się z wnętrza ziemi w postaci lawy wulkanicznej zastygły. W krajach, w których są czynne wulkany, po ich erupcji na powierzchnie ziemi opadają pyły wulkaniczne, przez co roślinność na tych terenach jest bardzo bogata w składniki odżywcze. Plony wzrastają kilkukrotnie, a poziom makro i mikroelementów w żywności produkowanej w oparciu o uprawy z tych terenów jest wręcz spektakularnie wyższa.
Dla wszechobecnej chemii w rolnictwie alternatywą była idea stworzenia produktu ekologicznego, mineralnego, który pochodzi bezpośrednio z natury. Masowe stosowanie chemii bardzo degraduje i wyjaławia glebę, przez jej zakwaszanie, zmniejszanie ilości próchnicy glebowej. Minerały sztuczne są tylko w części przyswajalne przez rośliny, pozostałe są wypłukiwane do wód gruntowych i cieków wodnych. Stosowane pestycydy, a za ich przyczyną zawartość metali ciężkich w glebie przyczyniają się znacznie do degradacji środowiska glebowego. Dają wymierne obniżenie jakości i ilości plonów.
Dlatego właśnie powstał Eco-Plon Volcanic Minerals, który jest naturalnym produktem wspomagającym rozwój roślin poprzez polepszenie właściwości fizyko-chemicznych gleby oraz dostarczenie niezbędnych makro i mikroskładników oraz pierwiastków śladowych. Wynalazek obejmuje kompozycję minerałów pochodzenia wulkanicznego. Masowe stosowanie nawozów chemicznych degraduje ziemię uprawną, a Eco-Plon Volcanic zawiera łatwo przyswajalne przez rośliny makroskładniki, mikroskładniki i pierwiastki śladowe, które są niezbędne do żywienia roślin i remineralizacji gleby. Minerały te przedostają się do żywności, która odzyskuje w ten sposób utracone przez lata masowej, komercyjnej produkcji składniki odżywcze, smak, wigor i właściwe wybarwienie - mówi Genowefa Laskowska, wynalazca Eco-Plon Volcanic Minerals. Oferowany przez nas produkt jest innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową. To kompozycja minerałów ze skał wulkanicznych i osadowych na bazie wynalazku – Nawóz Mineralny - procesowanego w systemie PCT w Genewie jako międzynarodowy patent, obecnie w fazach krajowych i zagranicznych przez Spółkę AINEG – POL z siedzibą w Tychach – dodaje.
Eco-Plon Volcanic Minerals jest wynikiem wieloletnich prac i badań przeprowadzonych m.in. w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach – Instytut Sadownictwa, Instytut Warzywnictwa, Instytut Kwiaciarstwa i Terenów Zielonych, Instytucie Nowych Syntez Chemicznych w Puławach, Instytucie Uprawy i Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Certyfikat do stosowania w rolnictwie ekologicznym IUNG nr. 370/17 oraz Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Chemicznym Zakładu Technologii i Procesów Chemicznych. Został dopuszczony decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr G-667/17 do obrotu jako mineralny środek poprawiający właściwości gleby pod nazwą ECO-PLON VOLCANIC MINERALS.
Kolejnym innowacyjnym działaniem właściwie dobranej kompozycji minerałów jest proces remediacji wód. Minerały wyrównują pH wody oraz odżywiają środowisko wodne w stawach i jeziorach. Dzięki posiadaniu ładunków ujemnych neutralizują wirusy, negatywne bakterie oraz metale ciężkie. Po zastosowaniu właściwej kompozycji obserwujemy częściową neutralizację azotynów i azotanów (w przypadku, gdy do zbiorników wodnych spływają z wodami deszczowymi z okolicznych pól pozostałości nawozów sztucznych z zawartością pestycydów) – podsumowuje Genowefa Laskowska.
Spółka AINEG – POL z siedzibą w Tychach wprowadza na rynek polski i rynki zagraniczne Eco–Plon Volcanic Minerals w postaci pylistej i granulatu. Sukcesywnie będzie wprowadzała nowe kompozycje mineralne, ekologicznych nawozów, rozszerzając asortyment i dostępność produktów. Możliwe jest zakupienie produktu między innymi na stronie internetowej producenta: https://eco-plon.shop/.

4 mld euro wzrostu gospodarczego: potencjał mięsa hodowanego komórkowo w Polsce

Skuteczne i ekologiczne. Szybszy wzrost i rozwój roślin z foliQ

Skuteczne zaprawianie zbóż ozimych Poznaj foliQ Fessional od Agrii Polska
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.